CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Ohlédnutí za rokem 2021

10. ledna 2022

Uplynulý rok byl, stejně jako předchozí, bezpochyby náročný pro celou firmu. Naší misí je zanechat stopu pro příští generace, našimi díly odhalujeme jedinečný pohled na českou zemi. Je to práce na mnoho let a tuto misi nezastaví ani náročné časy. Bez ohledu na komplikace a překážky můžeme s hrdostí a s nesmírnou radostí hodnotit rok 2021 jako úspěšný 🙂
 

Vždyť většinu nastavených cílů jsme dokázali splnit, byť některým ke splnění chybělo opravdu jen málo.
 

Vydali jsme 24 nových knižních titulů, což představuje přes 70 000 kusů knih, 6 nových aktualizovaných map (téměř 20 000 ks), nafotili jsme z letadla přes 200 obcí a vyrobili jsme přes stovku leteckých videí.
 

Také jsme připravili několik krásných individuálních projektů na míru, např. malovanou mapa areálu zámku Kačina, mapu pro region KAHAN, kniho pro obec Lípa a mnohé další. Individuální projekty jsou krásným doplňkem standardních zakázek, jelikož můžeme zákazníkovi splnit všechna přání přesně tak, jak si je představuje.

Každou nově vydanou knihu nebo mapu chceme slavnostně vypravit do světa prostřednictvím trochu netradičního křtu a v roce 2021 jsme jich zorganizovali hned několik, i když převážně v online podobě.

Například knihu Trutnovsko z nebe jsme pokřtili v únoru v letadle přímo nad Sněžkou, cestou zpět na základnu jsme ještě v letadle pokřtili i Královéhradecko z nebe přímo nad Hradcem Králové. Českobudějovicko z nebe zase v horkovzdušném balónu a Třebíčsko z nebe na zámku Jaroměřice nad Rokytnou. Knihu Valašské Klobucko z nebe pak na rozhledně, stejně tak jsme na rozhlednu vzali i Semilsko z nebe a na poradě na Seči jsme do knižního světa přivítali Čarovné Česko.

I další „čarovné“ knihy se dočkaly svých křtů – Čarovnou Pálavu jsme pokřtili na Pálavě vínem Pálava s TV Pálavou, Čarovné České Švýcarsko a okolí zase uvedl do knižního světa Jirka Dvořák na své svatbě. Cyklomapu Chrudimsko dětem jsme pokřtili v Chrudimi při vernisáži výstavy obrázků malých umělců.

Křtili jsme i na veletrzích – v Praze to byla kniha Příbramsko z nebe, v Havlíčkově Brodě mapa KČT Žďárské vrchy. Knihu Liberec a okolí z nebe jsme pokřtili dokonce přímo v Českém rozhlasu Liberec.

Všechny křty si můžete prohlédnou v našem YT kanále CBS Nakladatelství

Zdokonalujeme „staré známé“

Zákazníkům chceme přinášet to nejlepší a proto jsme se i v letošním roce věnovali především zdokonalování „starých známých“ produktů.
Nebyl by to klasický rok v CBS, abychom ho nenastartovali kampaní na letecké snímkování. Do standardní nabídky jsme zařadili i loňskou novinku – letecké video, která si našla oblibu mezi starosty obcí a měst. Přišli jsme i s vylepšením – pro detaily jednotlivých dominant využíváme letecké fotografie, které s pomocí střihače jako by ožijí a video je mnohem zajímavější.

Navíc se nám povedlo něco, co jsme si ještě před rokem nedokázali ani představit – vyjednali jsme speciální letecké povolení s Ruzyní a tak jsme mohli nafotit celý okres Kladno! A co to znamená? Již brzy se můžeme těšit na dlouho očekávanou knihu Kladensko a Slánsko z nebe.

Česko z nebe Exclusive a ORP knihy z nebe

K 10. výročí firmy jsme si nadělili i pořádný dar – knihu leteckých fotografií Česko z nebe Exclusive. Je to kniha ve všech směrech výjimečná a dárková. Větší formát nabízí i větší požitek z fotografií, větší množství jazykových mutací zase potěší větší množství zahraničních čtenářů. A navíc jsme ji i společně na oslavách firemních narozenin pokřtili vodou z Labe.

Co se týče regionálních knih z edice Česko z nebe, máme téměř hotovo. Proto jsme se postupně zaměřili na menší celky, kterými jsou obce s rozšířenou působností. Výhodou ORP knih je skutečnost, že každá obec z dané oblasti bude mít v knize svoji fotografii. Našim cílem je, že každá obec z ČR bude mít své letecké fotografie.

Česko je čarovné

V loňském roce jsme také odstartovali zcela novou edici knih, kde se výjimečně nezaměřujeme na letecké fotografie. Cílem edice Čarovné Česko je podpořit regionální amatérské fotografy a ukázat lidem, jak naše země dokáže být čarovná. Za tento rok jsme dokázali vydat celkem tři krásné knihy – Čarovné České Švýcarsko a okolí, Čarovná Pálava a Lednicko-valtický areál a Čarovná Praha.

První vydaná kniha Čarovné Česko byla hned po vydání vyprodaná a jelikož šlo o vlajkovou loď této edice a kniha
se skutečně povedla, přistoupili jsme ke kroku, který jsme v minulosti ještě nikdy neudělali – knize jsme upravili obálku a vydali 1. aktualizované vydání. A dobře jsme udělali, o knihu je stále velký zájem a určitě se objevila pod nejedním vánočním stromečkem.

Mapy, mapy

Ani na KČT mapy jsme nezapomněli. S Klubem českých turistů i nadále spolupracujeme na aktualizaci vybraných turistických map. Další novinkou jsou pak Turistické mapy katastru obce, které nabízejí zákazníkům detailní mapy měst a obcí. Podklady nám dodává KČT, o zbytek už se staráme my. Na Slovensku mají tyto mapy obrovský úspěch, proto věříme, že tomu tak bude i u nás.

Těsně před koncem roku 2020 jsme vydali první mapu nové edice malovaných map - Malovanou cyklomapu Kladensko dětem. Naše oblíbené malované mapy jsou obohacené o malby dětí převážně ze základních uměleckých škol daného regionu. Mapy jsou náročnější na proces výroby, ale jsou velmi žádané a oblíbené. V roce 2021 jsem vydali další 4 malované cyklomapy (z okresu Chrudim, Svitavy, Náchod a Ústí nad Orlicí) a i letos pokračujeme ve vydávání cyklomap z dalších regionů.

Slavíme, dáváme o sobě vědět… Vítězíme!

Oslavili jsme PRVNÍ KULATÉ NAROZENINY NAŠÍ FIRMY. Nejprve jsme se sešli s kolegy ve Zlíně a při této příležitosti jsme i pokřtili novou knihu Česko z nebe Exclusive. Následující měsíc jsme oslavu zopakovali, tentokráte s obchodníky na pravidelné měsíční poradě v Pardubicích.

V tomto roce jsme byli opět nominováni do SOUTĚŽE FIRMA ROKU, která patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi. A díky snaze nás všech jsme se umístili V NEJLEPŠÍ DESÍTCE FIREM Zlínského kraje.

V roce 2021 jsme se zúčastnili dvou VELETRHŮ. Na konci září jsme jeli do Prahy na Svět knihy, kam jsme návštěvníkům přivezli edice knih Česko z nebe a Čarovné Česko, ale i malované mapy regionu a cyklomapy. Tradičně jsme měli prodejní akci 1+1 zdarma a přilákali jsme tak spousty nových i stálých čtenářů.
Druhým veletrhem byl rodinný Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. Zde jsme mimo jiné pokřtili aktualizovanou mapu KČT Žďárské vrchy a také převzali ocenění za loňskou Nejkrásnější knihu Vysočiny.

Doba covidová nás inspirovala i k DAROVÁNÍ KNIH nemocnicím. Chtěli jsme potěšit unavené zdravotnické pracovníky a pracovnice, kteří denně riskovali své zdraví při záchraně desítek a stovek životů. Obdarovali jsme tak zdravotníky z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Nemocnice AGEL Podhorská, Slezské nemocnice v Opavě, Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, Fakultní nemocnice v Ostravě, v nemocnici ve Frýdku-Místku, Tachově a v Kyjově.

Loni jsme také hodně času trávili v rádiích. Na Vysočině jsme tak mohli povídat o malovaných i turistických mapách, v Liberci zase o ORP knize Liberec a okolí z nebe i Magnetické mapě, v Pardubicích jsme posluchače seznámili s malovanými cyklomapami dětem. Do mělnického dětského rádia se vypravila Lenka Dadoková s cyklomapou.

Nebojíme se žádné výzvy

Letos jsme si uspořádali interní pohybovou výzvu „CESTA DO STŘEDU ZEMĚ“, kdy proti sobě soutěžily týmy žen a mužů v množství kilometrů pokořených pěšky, na kole či uplavaných. Do středu země sice dorazily jen ženy, ale nakonec pomohly i chlapům.
Nechyběla ani výzva DO PRÁCE NA KOLE. Nejdál to měl Náčelník, ujel Kynceľová–Zlín 214 km!
Vedle toho jsme uspořádali několik TEAMBUILDINGŮ, abychom utužili dobré vztahy na pracovišti. Ať už se jednalo o výlety na kolech či pěšky, jednodenní či vícedenní akce, vždy jsme si je užili na maximum a poznali jsme se zase o něco víc.
LETNÍ AKCI jsme uspořádali na Seči, kde jsme soutěžili v týmech a dokonce si i vyzkoušeli šifrovačku.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram