SPOLEČENSKÁ ZODPOVĚDNOST

Říká se, že společensky zodpovědná firma nemá za cíl pouze maximalizaci zisku, ale i naplnění potřeb společenského prostředí, ve kterém se nachází. Stará se nejen o potřeby zákazníků, ale i o spokojenost zaměstnanců a o prostředí města nebo obce, kde sídlí.

My se hrdě hlásíme k tomu, že dosahujeme zisku PRÁVĚ PROTO, že se snažíme o vše, co bylo řečeno výše. Když jednáme poctivě, zodpovědně, eticky, s ohledem na život celé komunity, krajiny a planety, výsledkem je naše prosperita.

PŘÍRODA JE JEN JEDNA A MY JSME JEJÍ SOUČÁSTÍ

Jsme vydavatelství, které každoročně přináší lidem deseti tisíce knih a map. Všechny jsou tištěné na FSC certifikovaný papír pocházející ze zodpovědného lesního hospodářství a šetrné papírenské výroby. Zároveň jsme hluboce přesvědčeni, že nejlépe využitý strom je ten, který necháme růst. Proto se snažíme do každé knihy a mapy dát tolik hodnoty, aby žádný nebyl pokácený a změněný na papír zbytečně.

 Společně s organizací Sázíme stromy jsme zakoupili a vysadili stromy u ZŠ Želechovice. V sázení budeme pokračovat, abychom tak přírodě vrátili maximum za to, co nám poskytla.

Že ve všech našich prostorách poctivě třídíme odpad, je dnes už samozřejmostí. I proto jsme se zapojili do Recyklohraní, školního recyklačního programu, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

SDÍLÍME NAŠE ZKUŠENOSTI

Víme, že každá úspěšná firma se rozvíjí a přijímá nové a nové zaměstnance. My se této skutečnosti snažíme jít naproti a své budoucí zaměstnance si vychováváme již ve škole. Proto jsme u nás měli na stáži dvě studentky z Creative Hill College ve Zlíně, které se i nás vyzkoušeli, jak vypadá práce grafika v praxi. Během čtrnácti dní se plně zapojily do výrobního procesu našich knih a map a my jsme jim s radostí předávali naše zkušenosti, rady a tipy.

PODPORUJEME ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

Vážíme si náročné mateřské úlohy žen a podporujeme je i tím, že mají možnost pracovat z domova, ať už během mateřské dovolené a nebo i po ní, zkrátka tak, jak to prospěje výchově jejich dětí.
Podporujeme společenský život v samosprávách a přispíváme k organizaci obecních slavností, plesů, vzdělávacích, pobytových nebo sportovních akcí pro děti a mládež.

Každoročně se zapojujeme do projektu „Do práce na kole“ a podporujeme naše zaměstnance k využívání alternativních způsobů dopravy do práce.

DĚLÁME RADOST VŠEM GENERACÍM

Našim posláním je přinášet lidem jedinečný pohled na naši krásnou zemi. Snad každý si v našich knihách najde své oblíbené místo, své milované město, památku nebo kopec, který rád navštěvuje. Ne každý má ale možnost se na tyto místa vracet. Proto jsme se rozhodli obdarovat babičky a dědečky v domovech seniorů právě našimi knihami z edice Česko z nebe. Aby alespoň na fotografiích mohli navštívit svá milovaná místa, zavzpomínat, nebo se podívat tam, kde ještě nebyli.

Výběr titulů z edice Česko z nebe jsme poslali do více než 90 domovů pro seniory. Celkem jsme poslali 1 760 kusů knih.

SPOJUJEME PŘÍJEMNÉ S UŽITEČNÝM

Abychom utužili dobré vztahy v kolektivu, pořádáme několikrát do roka firemní teambuildingy. Jejich náplň se ale může zdát na první pohled nestandardní. Chodíme pravidelně venčit pejsky ze zlínského útulku nebo jsme vyrazili na hrad Lukov pomoci s jeho záchranou. Na Lukově se nám během dne podařilo natřít dřevěné zábradlí, stojany a obložení, očistit hradby dolní části hradu před dozdíváním a odkrýt část hradeb, které byly doposud utajeny.

Doufáme, že tímto činem inspirujeme i ostatní firmy. Přesvědčili jsme se, že není vždy nutné investovat vysoké částky do firemních akcí, ale bavit se lze i jinak a na konci mohou být viditelné výsledky.

POSOUVÁME SE DÁL

Stále je co vylepšovat, a ani my neusínáme na vavřínech a chceme se zlepšovat ve všech směrech. Znalost pravidel etikety patří k životu i k podnikání, a proto jsme absolvovali seminář Etikety od jednoho z našich nejlepších odborníků a lektorů Ladislava Špačka.

Podobné semináře a školení absolvujeme neustále. Chceme se totiž posouvat dál a být tak přínosem našim zákazníkům i celé společnosti.

SPORT V NAŠICH REGIONECH

Rádi podporujeme sportovní akce nejrůznějších druhů a velikostí. Proto jsme hrdými partnery triatlonového závodu Hulmen. Abychom ale nebyli jen v pasivní roli, aktivně jsme se zapojili do Českého běhu žen v Ostravě, silničního závodu pro ženy a dívky všeho věku a výkonnosti.

Korespondenční adresy

CBS Nakladatelství s. r. o.
Vodní 1972, 760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556, 530 02 Pardubice
Česká republika

+420 774 479 544

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.
Vodní 1972, 760 01 Zlín
Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Weby

www.cbs-cesko.cz
www.MalovaneMapy.cz
www.CeskoZNebe.cz
www.CarovneCesko.cz

www.cbs.sk
www.VKU-Mapy.sk
www.MuzeumMap.sk
www.MalovaneMapy.sk
www.SlovenskoZNeba.sk
www.Carovne-Slovensko.sk

Pin It on Pinterest

Share This