CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

SPOLEČENSKÁ ZODPOVĚDNOST

Říká se, že společensky zodpovědná firma nemá za cíl pouze maximalizaci zisku, ale i naplnění potřeb společenského prostředí, ve kterém se nachází. Stará se nejen o potřeby zákazníků, ale i o spokojenost zaměstnanců a o prostředí města nebo obce, kde sídlí.

My se hrdě hlásíme k tomu, že dosahujeme zisku PRÁVĚ PROTO, že se snažíme o vše, co bylo řečeno výše. Když jednáme poctivě, zodpovědně, eticky, s ohledem na život celé komunity, krajiny a planety, výsledkem je naše prosperita.

PŘÍRODA JE JEN JEDNA A MY JSME JEJÍ SOUČÁSTÍ

Jsme vydavatelství, které každoročně přináší lidem deseti tisíce knih a map. Všechny jsou tištěné na FSC certifikovaný papír pocházející ze zodpovědného lesního hospodářství a šetrné papírenské výroby. Zároveň jsme hluboce přesvědčeni, že nejlépe využitý strom je ten, který necháme růst. Proto se snažíme do každé knihy a mapy dát tolik hodnoty, aby žádný nebyl pokácený a změněný na papír zbytečně.

 Společně s organizací Sázíme stromy jsme zakoupili a vysadili stromy u ZŠ Želechovice. V sázení budeme pokračovat, abychom tak přírodě vrátili maximum za to, co nám poskytla.

Že ve všech našich prostorách poctivě třídíme odpad, je dnes už samozřejmostí. I proto jsme se zapojili do Recyklohraní, školního recyklačního programu, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Sázíme stromy

SDÍLÍME NAŠE ZKUŠENOSTI

Víme, že každá úspěšná firma se rozvíjí a přijímá nové a nové zaměstnance. My se této skutečnosti snažíme jít naproti a své budoucí zaměstnance si vychováváme již ve škole. Proto jsme u nás měli na stáži dvě studentky z Creative Hill College ve Zlíně, které si u nás vyzkoušely, jak vypadá práce grafika v praxi. Během čtrnácti dní se plně zapojily do výrobního procesu našich knih a map a my jsme jim s radostí předávali naše zkušenosti, rady a tipy.

PODPORUJEME ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

Vážíme si náročné mateřské úlohy žen a podporujeme je i tím, že mají možnost pracovat z domova, ať už během mateřské dovolené a nebo i po ní, zkrátka tak, jak to prospěje výchově jejich dětí.
Podporujeme společenský život v samosprávách a přispíváme k organizaci obecních slavností, plesů, vzdělávacích, pobytových nebo sportovních akcí pro děti a mládež.

Každoročně se zapojujeme do projektu „Do práce na kole“ a podporujeme naše zaměstnance k využívání alternativních způsobů dopravy do práce.

DĚLÁME RADOST VŠEM GENERACÍM

Abychom utužili dobré vztahy v kolektivu, pořádáme několikrát do roka firemní teambuildingy. Jejich náplň se ale může zdát na první pohled nestandardní. Chodíme pravidelně venčit pejsky ze zlínského útulku nebo jsme vyrazili na hrad Lukov pomoci s jeho záchranou. Na Lukově se nám během dne podařilo natřít dřevěné zábradlí, stojany a obložení, očistit hradby dolní části hradu před dozdíváním a odkrýt část hradeb, které byly doposud utajeny.

Doufáme, že tímto činem inspirujeme i ostatní firmy. Přesvědčili jsme se, že není vždy nutné investovat vysoké částky do firemních akcí, ale bavit se lze i jinak a na konci mohou být viditelné výsledky.

POSOUVÁME SE DÁL

Stále je co vylepšovat, a ani my neusínáme na vavřínech a chceme se zlepšovat ve všech směrech. Znalost pravidel etikety patří k životu i k podnikání, a proto jsme absolvovali seminář Etikety od jednoho z našich nejlepších odborníků a lektorů Ladislava Špačka.

Podobné semináře a školení absolvujeme neustále. Chceme se totiž posouvat dál a být tak přínosem našim zákazníkům i celé společnosti.

SPOJUJEME PŘÍJEMNÉ S UŽITEČNÝM

Abychom utužili dobré vztahy v kolektivu, pořádáme několikrát do roka firemní teambuildingy. Jejich náplň se ale může zdát na první pohled nestandardní. Chodíme pravidelně venčit pejsky ze zlínského útulku nebo jsme vyrazili na hrad Lukov pomoci s jeho záchranou. Na Lukově se nám během dne podařilo natřít dřevěné zábradlí, stojany a obložení, očistit hradby dolní části hradu před dozdíváním a odkrýt část hradeb, které byly doposud utajeny.

Doufáme, že tímto činem inspirujeme i ostatní firmy. Přesvědčili jsme se, že není vždy nutné investovat vysoké částky do firemních akcí, ale bavit se lze i jinak a na konci mohou být viditelné výsledky.

SPORT V NAŠICH REGIONECH

Rádi podporujeme sportovní akce nejrůznějších druhů a velikostí. Proto jsme hrdými partnery triatlonového závodu Hulmen. Abychom ale nebyli jen v pasivní roli, aktivně jsme se zapojili do Českého běhu žen v Ostravě, silničního závodu pro ženy a dívky všeho věku a výkonnosti.

PTÁME SE, CO MŮŽEME UDĚLAT MY PRO OSTATNÍ

Pandemie koronaviru změnila život i podnikání téměř všem lidem a firmám a tato doba nikomu život neulehčuje. Přesto se neptáme, co může udělat naše vláda pro nás, ale co můžeme my udělat pro ostatní. Proto jsme se rozhodli pomoci těm, kteří jsou krizí zasaženi ještě více než my.

Darovali jsme knihy zdravotníkům

Lékaři, sestřičky i veškerý zdravotnický personál dnes a denně bojují v první linii s všudypřítomným koronavirem. Rozhodli jsme se jim proto poděkovat a darovat jim knihy leteckých fotografií z jejich regionu.
Myslím si, že dobré skutky se mají dělat a že to vyvolá další reakci a můžeme tím trošku zlepšit tento svět. Proto jsme se zamysleli, jak můžeme pomoct jiným. Rozdáváme lidem radost prostřednictvím leteckých knih, které umožňují vidět naši krajinu z pohledu ptáků, a tak jsme se rozhodli darovat tyto knihy zdravotnickému personálu a poděkovat jim za jejich péči,“ říká Náčelník Milan Paprčka.

Obdarovali jsem tak zdravotníky z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Nemocnice AGEL PodhorskáSlezské nemocnice v OpavěSdruženého zdravotnického zařízení KrnovFakultní nemocnice v Ostravě, v nemocnici ve Frýdku-Místku, Tachově a v Kyjově.

Audiokniha Moravské hrady a zámky z nebe

Audioknihy pro seniory

Zdaleka nejtěžší dny zažívali lidé v domovech seniorů, kteří dlouhé týdny neviděli své rodiny. Rozhodli jsme tak se naše dědečky a babičky potěšit a proto jsme přišli se zcela ojedinělým nápadem – umožnili jsme jim navštívit hrady a zámky na Moravě a ve Slezsku z pohodlí a především bezpečí domova.

Společně s našimi kamarády a dětmi jsme namluvili pověsti z knih leteckých fotografií hradů a zámků, přidali fotografie a hudbu, vše sestříhali dohromady a audioknihy byly na světě. Věříme, že jejich poslechem si senioři zpříjemnili dlouhé chvíle a zavzpomínali na své cestování.

Všechny nahrávky si můžete zdarma poslechnout na našem YouTube kanálu.

Velikonoční dobrý skutek "z nebe"

Sbírka pro zdravotníky z výtěžku z prodeje vybraných knih.

V době od 6.4.2020 do 19.4.2020 jsme realizovali sbírku, kdy jsme veškerý výtěžek z prodeje vybraných knih z českého i slovenského e-shopu darovali na pomoc potřebným.

V České republice jsme podpořili Krajskou nemocnici Tomáše Bati a na Slovensku putoval výtěžek na transparentní účet nadace KtoPomozeSlovensku. Zlínské nemocnici jsem poslali 8000 Kč a slovenské nadaci 490 EUR.

Všem, kteří se do sbírky zapojili, moc děkujeme!

Více informací o sbírce pro Zlínskou nemocnicis se dozvíte ZDE

Milan Paprčka - CBS sbírka
Knižní edice Česko z nebe

Reklama pro ubytovací zařízení v našich knihách a mapách zdarma

Pandemická situace nejvíce a nejrychleji zasáhla hotely, penziony a další poskytovatele ubytování, když museli ze dne na den zavřít. Proto jsme v roce 2020 v aktuálních projektech poskytli těmto ubytovacím zařízením jednoduchou, ale efektivní reklamu v připravovaných regionálních knihách leteckých fotografií a malovaných mapách zdarma

Slovenské muzeum map

Slovenské muzeum map v obci Kynceľová u Banské Bystrice, které nemá ve střední Evropě obdoby, můžete navštívit i v čase pandemie pohodlně z gauče vašeho obývacího pokoje. Muzeum na svých webových stránkách totiž spustilo zdarma  on-line prohlídky o tom, co všechno v něm můžete zažít a vidět. Jsou zpracované tak, aby byly přístupné i hluchoněmým osobám.

Virtuální prohlídka se skládá ze čtyř částí, které naleznete na YT a FB stránce muzea. Návštěvníci se dozvědí informace o důležitých milnících mapování ve světě i na Slovensku, o vzniku a historii vojenského mapování, Vojenskému kartografickému ústavu v Harmanci, jako i tvorbě a vzniku malovaných map.

1. díl - o tradičním výrobci map VKÚ Harmanec a o tom, jestli mapy lžou
2. díl - o historii map a o tom, jak se dělají ručně malované mapy
3. díl - zjistěte kdy vznikly první letecké fotografie a jak se dělaly mapy před příchodem počítačů a proč se využívá letadlo při výrobě map
4. díl - prohlédněte si historické mapy, poznejte největší lákadlo muzea a seznamte se s Olívií, která žije v muzeu, ale zatím ji nikdo nikdy neviděl...

Slovenské muzeum map


CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram