CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

OCENĚNÍ

Po celou dobu fungování naší společnosti se snažíme podporovat turismus a oceňovat krásy všech koutů České republiky. O to více si vážíme celé řady soutěží, do kterých jsme se mohli zapojit a umístit se i na vysokých příčkách. Vedle toho registrujeme celou řadu „NEJ“ v České knize rekordů.

Nejkrásnější kniha Vysočiny

Každý rok se v Havlíčkově Brodě koná tradiční Podzimní knižní veletrh, jehož nedílnou součástí je i soutěž o Nejkrásnější knihu Vysočiny. My jsme se do ní zapojili v roce 2019 s knihou Pelhřimovsko z nebe a v roce 2020 s knihou Jihlavsko z nebe. V posluchačském hlasování Českého rozhlasu Vysočina jsme se v obou případech umístili na prvním místě a z rukou ředitele Českého rozhlasu České Budějovice a Českého rozhlasu Vysočina Zdeňka Duspivy jsme převzali ocenění o výhře.

MAPA ROKU

Certifikát Mapa roku 2018

edicí ručně malovaných map jsme byli nominováni v soutěži Mapa roku 2018. Odborná komise zhodnotila přihlášená kartografická díla vydaná na území České republiky v roce 2018 a určila nominace a vítěze v jednotlivých kategoriích. O titul bojovalo celkem 95 produktů, které do soutěže přihlásilo 19 producentů z celé České republiky.

Edice malovaných map byla nominována v kategorii Atlasy, soubory a edice map. Přesto, že jsme v obrovské konkurenci vítězství nezískali, naše mapy letěly do japonského Tokia, kde proběhla Mezinárodní kartografická konference.

Ocenění v Kartografické soutěži ve Florencii pro Malovanou magnetickou mapu

V roce 2020 jsme do soutěže přihlásili naši novinku – Ručně malovanou magnetickou mapu, která získala Zvláštní ocenění za zpestření nabídky kartografických produktů.

Obrovským úspěchem tato mapa měla v Mezinárodní kartografické soutěži ve Florencii konané v prosinci 2021, kde získala skvělé 3. místo v kategorii Kartografická díla pro školy. Hodnotící komise ocenila nápaditost, s jakou tvůrci přispěli k tvorbě mapy, která je pro žáky více zábavou než nudným učením.
Ocenění nám přijel osobně předat vice-prezident Mezinárodní kartografické asociace i České kartografické společnosti prof. Vít Voženílek.

FIRMA ROKU

Přihlásili jsme se také do soutěže Firma roku 2019, která patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi a v hodnocení dosahuje maximální objektivity.
Zájemci o účast v soutěži Firma roku 2019 odpovídají na stručné otázky, které charakterizují jejich firemní podnikání a také popisují svůj podnikatelský příběh. Nedílnou součástí hodnocení firem je také tzv. „scóring“, který zkoumá finanční ukazatele firem. I proto nás těší, že jsme byli vybráni mezi 10 nejlepších firem ze Zlínského kraje.

Ale nevzdáváme se, do soutěže FIRMA ROKU jsme se přihlásili i v roce 2020 a 2021 a pokaždé jsme byli vybráni mezi 10 finalistů Zlínského kraje, čehož si nesmírně vážíme. Bohužel jsme nepostoupili mezi 3 nejlepší, ale i tak jsme si užili velice inspirativní společnosti místních podnikatelů a vyslechli jsme si jejich příběhy.

Věříme, že se příští rok dostaneme mezi celostátní finalisty. Držte nám palce!

ČESKÝ REKORD KNIHY

Agentura Dobrý den zastřešuje celou oblast rekordů a kuriozit, je správcem České databanky rekordů, autorem a vydavatelem České knihy rekordů a v neposlední řadě strůjcem mnoha nápadů a námětů směřujících do rekordmanských tabulek.

Se startem knižní edice leteckých fotografií jsme se rozhodli zapsat náš vlastní rekord. Stali jsme se tak držiteli rekordu Nejrozsáhlejší série knih s leteckými snímky ČR. Ke dni posledního navýšení rekordu (17. ledma 2020) vyšlo již 45 regionálních knih v celkovém počtu 171 530 výtisků obsahujících 4 511 fotografií.

Když bychom všechny výtisky poskládali za sebe, dostali bychom 43,2 kilometrů. Pokud bychom chtěli propojit zlínskou pobočku firmy s tou slovenskou, dostali bychom se skoro ke slovenským hranicím. Knihy poskládané na sebe na jednu kupu dosahují výšky 2 572,95 metrů. Překonali jsme tak nejvyšší horu Rumunska Moldoveanu (2 544 metrů). K pokoření Gerlachovského štítu nám tak chybí pouhých 82,05 metrů.

Český rekord KNIHY

ČESKÝ REKORD MAPY

Do České knihy rekordů jsme se zapsali ještě jednou. Jsme držiteli rekordu Nejrozsáhlejší kolekce map s největším počtem ručně malovaných objektů.

Ke dni registrace bylo vydáno celkem 49 ručně malovaných map, které obsahují 3 543 ručně malovaných hradů, zámků, kostelů, dominant měst a obcí a dalších pamětihodností, technických staveb a přírodních úkazů.
Vedle toho jsme do té doby vydali i 59 malovaných cyklomap, plánů měst, map oblastí, orientačních plánů, tematických map a dalších projektů na klíč.

Český rekord MAPY

CO NÁS ČEKÁ DÁL

Chceme se posouvat dál a získávat další ocenění, nesmíme proto usnout na vavřínech. Náš nový produkt magnetickou malovanou mapu jsme proto přihlásili do soutěže Mapa roku, opětovně jsme se zapojili do soutěže Firma roku a už teď je nad míru jasné, že i knižní rekord se bude navyšovat.

SPOLEČENSKÁ ZODPOVĚDNOST

Ocenění není vše, čím se chceme chlubit. Říká se, že společensky zodpovědná firma nemá za cíl pouze maximalizaci zisku, ale i naplnění potřeb společenského prostředí, ve kterém se nachází. Stará se nejen o potřeby zákazníků, ale i o spokojenost zaměstnanců a o prostředí města nebo obce, kde sídlí.

My se hrdě hlásíme k tomu, že dosahujeme zisku PRÁVĚ PROTO, že se snažíme o vše, co bylo řečeno výše. Když jednáme poctivě, zodpovědně, eticky, s ohledem na život celé komunity, krajiny a planety, výsledkem je naše prosperita.

Přečtěte si co v tomto směru podnikáme my.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram