CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Červen je za námi - co přinesl?

2. července 2021

Červen ve znamení knih

Červen byl hlavně ve znamení knih - vydali jsme hned 3 nové tituly, zorganizovali jeden netradiční křest a nastartovali nový projekt na novou knihu "z nebe" - Rosice a okolí z nebe.

Netradiční křest knihy z balónu

Každou nově vydanou knihu chceme slavnostně uvést do knižního života a vždy hledáme nějaký originální způsob, jak to udělat. V letadle jsme už křtili, na rozhledně také… Tentokrát měl náš regionální projektový manažer Michal Andráško geniální nápad – vzal knihu Českobudějovicko z nebe do oblak, tentokráte ale v horkovzdušném balónu.

Červnové novinky

JABLONECKO Z NEBE

Kde se nachází jediná ozubnicová železnice v Čechách, kterou rozhlednu považujete za nejhezčí a které město se pyšní největší městskou vodní nádrží ve střední Evropě? Prolistujte tuto knihu. Odpoví vám na vaše otázky a představí region Jablonecko z nebe.

TIŠNOV A OKOLÍ Z NEBE

Jsou místa, která nepatří k vyhlášeným turistickým lokalitám, a přesto ukrývají nesmírné množství zajímavostí. Přesně takové je blízké i vzdálenější okolí Tišnova. Poznejte je z výšky!

TŘEBOŇSKO Z NEBE

Vzlétněte do oblak a potěšte se pohledem na modravou oblohu odrážející se v hladinách stovek rybníků a rybníčků a na působivé obrazce vytvořené klikatící se řekou Lužnicí. Zjistíte, že všechnu krásu a přitažlivost Třeboňska dokonale poznáte jen z nebe!

Co chystáme nového?

Připravujeme knihu ROSICE A OKOLÍ Z NEBE

Odhoďte zbytečné starosti a vydejte se s námi na výlet nad krajinou, která sice nepatří k turisty příliš vyhledávaným lokalitám, a přesto si pozornost zaslouží. Nejen pro své překrásné přírodní scenérie, ale i kvůli své velmi poutavé historii, která se vám představí v různých podobách. Tak přesně takové jsou Rosice a okolí. Všechny jeho krásy si navíc budete moci vychutnat v připravované knize Rosice a okolí z nebe.

Připravujeme novou 360° videomapu Máchův kraj z nebe

Českolipsko je oblast plná starobylých tajemných hradů, která dodnes přitahuje snílky a romantiky. Vy nyní získáte možnost se nad touto krajinou proletět a poznat tak rozlehlé bukové lesy, chladné rokle pískovcových skal, zaoblené kužely dávných sopek i rybníky v čele s Máchovým jezerem. A to všechno z pohodlí domova. Přinášíme Vám totiž jedinečnou 360° videomapu Máchův kraj z nebe!

Na mapy nezapomínáme

V červnu jsme vydali novou cyklomapu Svitavsko dětem a čile pracujeme na další malované cyklomapě - tentokrát Pardubicko dětem. Také spolupráce s KČT úspěšně pokračuje a my společně aktualizujeme další mapu.

Novinka - cyklomapa Svitavsko dětem

Svitavsko je plné dojmů, které malé i velké návštěvníky unášejí mimo čas. V mírně zvlněné krajině Svitavské pahorkatiny je nejen okouzlující příroda, působivé kamenné skalní město či místa přímo stvořená pro odpočinek a dlouhé procházky. Jsou tu také zajímavá historická města a pyšná šlechtická sídla – včetně překrásného zámeckého areálu v Litomyšli.

Můžete navštívit záchrannou stanici zvířat, projet se na koni, objevit pramen řeky Svitavy, svézt se unikátní úzkokolejnou železnicí nebo si prohlédnout jedinečné výstavy v některém z mnoha muzeí. A těšit se můžete i na místa, kde si dosyta užijete vodní radovánky.

Připravujeme malovanou cyklomapu Pardubicko dětem

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování cyklovýletů s dětmi. V přední mapové části tak naleznete vyznačené cyklostezky regionu Pardubicka včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Ať už jde o historické památky, kostely, rozhledny, ale i památníky, sochy či například zajímavé mosty.
Z druhé strany mapy se pak můžete těšit na konkrétní tipy na cyklovýlety včetně charakteristiky dané trasy či převýšení. Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem jednotlivé partnery projektu.

A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců.

Aktualizujeme mapu KČT – Nymbursko a Kopidlensko

Turistické mapy Klubu českých turistů zná asi každý, včetně těch, kteří neradi výletují a nebo upřednostňují internetové mapy. Mapy KČT jsou totiž nejoblíbenější tradiční turistické mapy v Česku.
Spojili jsme se proto s Klubem českých turistů a společně s nimi jsme v loňském roce vydali první aktualizovanou turistickou mapu okolí Brna – Svratecko. Nechceme ale zůstat pouze u jedné mapy a proto začínáme pracovat na další mapě, Nymbursko a Kopidlensko. Kartografii necháváme samozřejmě na odbornících z KČT, my vám pomůžeme tuto mapu aktualizovat a vytvořit poutavou prezentaci na míru vašich potřeb.

Něco ze zákulisí CBS Nakladatelství

Pokud se chcete dozvědět něco více ze zákulisí CBS Nakladatelství, poslechněte si rozhovor s Blankou Imramovskou a Petrem Hájkem, kteří byli hosty v Českém rozhlasu Vysočina.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram