Aktualizujeme mapu KČT Nymbursko a Kopidlensko

22. 06. 2021Novinky, Připravujeme

Turistické mapy Klubu českých turistů zná asi každý, včetně těch, kteří neradi výletují a nebo upřednostňují internetové mapy. Mapy KČT jsou totiž nejoblíbenější tradiční turistické mapy v Česku.
Spojili jsme se proto s Klubem českých turistů a společně s nimi jsme v loňském roce vydali první aktualizovanou turistickou mapu okolí Brna – Svratecko. Nechceme ale zůstat pouze u jedné mapy a proto začínáme pracovat na další mapě, Nymbursko a Kopidlensko. Kartografii necháváme samozřejmě na odbornících z KČT, my vám pomůžeme tuto mapu aktualizovat a vytvořit poutavou prezentaci na míru vašich potřeb.

Turistická mapa Nymbursko a Kopidlensko

Tip na výlet

Celodenní výlet po Přírodním parku Jabkenicko

Cestu začínáme na romantickém barokním zámku Loučeň, odkud se vydáme po žluté turistické trase mírně z kopce směrem do obce Studce. Zde se stočíme doprava a pokračujeme po žluté do prudšího kopce až k obci Mcely, kde můžeme navštívit zámek Mcely a občerstvit s v místní restauraci.

Odtud pokračujeme stále po žluté kolem Vejpustku až do Seletic. Zavítat můžete i na místní statek, který si můžete projít v rámci exkurze, či se svézt na koních a ponících.
Ze Seletic volíme červenou trasu a procházíme Svatojiřským lesem. U rozcestníku uprostřed lesa si můžeme odpočinout pod přístřeškem a načerpat síly na poslední část naší cesty, kterou jsou Jabkenice a památník Bedřicha Smetany, který nabízí komentované prohlídky.
Pokračujeme po červené kolem Mlýnského rybníka, přes rozcestí Pod Květníkem až k naučné stezce Loučeň. Zde se můžeme podívat na studánku Dobrá Voda, památník Helma či Loučeňskou hájovnu.

Čeká nás poslední kilometr a před námi se objevuje zámek Loučeň, u kterého jsme naše putování začínali.

Trasa je vhodná vzhledem ke své délce 23 kilometrů spíše pro dospělé a větší děti, kromě kratšího stoupání je terén vesměs rovinatý a cesta vede převážně přírodou.

Turistická mapa Nymbursko a Kopidlensko

S KČT spolupracujeme celou řadu let

Klub českých turistů sdružuje zájemce o turistiku a pobyt v přírodě, pořádá turistické akce pro členy i veřejnost, značí turistické trasy všech typů, provozuje síť turistických chat, chrání přírodu a v současné době sdružuje více jak 33 tisíc členů.

KČT se navíc starají o faktickou správnost všech našich ručně malovaných map. A jelikož to jsou profíci ve svém oboru, rozhodli jsme se s nimi spolupracovat více, a to právě na aktualizaci jejich turistických map.

Aktualizujeme turistickou mapu KČT

Mapu aktualizujeme podle vašich připomínek

Do připravované turistické mapy Nymbursko a Kopidlensko zaneseme důležité novinky a změny ve Vašem okolí. Od stolu ale mapu aktualizovat nemůžeme. Právě proto za Vámi do terénu vyrazí náš regionální projektový manažer, který od vás zjistí všechny významné změny. S vaší pomocí si tak turisté budou moci naplánovat výlet podle nejaktuálnější mapy Nymbursko a Kopidlensko.

Navíc můžete v této oblíbené turistické mapě mít i prezentaci o své obci, firmě či ubytovacím zařízení. Chceme turistům a vlastníkům této mapy prostřednictvím článků ukázat, jak je konkrétní obec krásná a zajímavá, jak se která firma zapojuje do regionálního dění či kam můžou vyrazit na výlet.

A to stále není všechno! Tuto aktualizovanou turistickou mapu si navíc můžete umístit v dřevěném stojanu vedle obecního úřadu, k turistické zajímavosti či na náměstí, aby byla přístupná všem návštěvníkům.

Turistická mapa Nymbursko a Kopidlensko

Jsme tu pro Vás

Chceme, aby Vám výsledná mapa a prezentace v ní přinesla užitek a spousty spokojených turistů. Proto jsme v těchto dnech projekt odstartovali, abychom si byli jistí, že na každého z Vás budeme mít dostatek času.

Připravovanou turistickou mapu Nymbursko a Kopidlensko vám představí regionální projektová manažerka Mgr. Kateřina Pourová. Můžete ji kontaktovat na telefonním čísle +420 604 180 134 a nebo prostřednictvím e-mailu a domluvit si termín schůzky.

Kateřina Pourová

Pin It on Pinterest

Share This