CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Aktualizujeme mapu KČT Nymbursko a Kopidlensko

22. června 2021

Turistické mapy Klubu českých turistů zná asi každý, včetně těch, kteří neradi výletují a nebo upřednostňují internetové mapy. Mapy KČT jsou totiž nejoblíbenější tradiční turistické mapy v Česku.
Spojili jsme se proto s Klubem českých turistů a společně s nimi jsme v loňském roce vydali první aktualizovanou turistickou mapu okolí Brna – Svratecko. Nechceme ale zůstat pouze u jedné mapy a proto začínáme pracovat na další mapě, Nymbursko a Kopidlensko. Kartografii necháváme samozřejmě na odbornících z KČT, my vám pomůžeme tuto mapu aktualizovat a vytvořit poutavou prezentaci na míru vašich potřeb.

Tip na výlet

Celodenní výlet po Přírodním parku Jabkenicko

Cestu začínáme na romantickém barokním zámku Loučeň, odkud se vydáme po žluté turistické trase mírně z kopce směrem do obce Studce. Zde se stočíme doprava a pokračujeme po žluté do prudšího kopce až k obci Mcely, kde můžeme navštívit zámek Mcely a občerstvit s v místní restauraci.

Odtud pokračujeme stále po žluté kolem Vejpustku až do Seletic. Zavítat můžete i na místní statek, který si můžete projít v rámci exkurze, či se svézt na koních a ponících.
Ze Seletic volíme červenou trasu a procházíme Svatojiřským lesem. U rozcestníku uprostřed lesa si můžeme odpočinout pod přístřeškem a načerpat síly na poslední část naší cesty, kterou jsou Jabkenice a památník Bedřicha Smetany, který nabízí komentované prohlídky.
Pokračujeme po červené kolem Mlýnského rybníka, přes rozcestí Pod Květníkem až k naučné stezce Loučeň. Zde se můžeme podívat na studánku Dobrá Voda, památník Helma či Loučeňskou hájovnu.

Čeká nás poslední kilometr a před námi se objevuje zámek Loučeň, u kterého jsme naše putování začínali.

Trasa je vhodná vzhledem ke své délce 23 kilometrů spíše pro dospělé a větší děti, kromě kratšího stoupání je terén vesměs rovinatý a cesta vede převážně přírodou.

S KČT spolupracujeme celou řadu let

Klub českých turistů sdružuje zájemce o turistiku a pobyt v přírodě, pořádá turistické akce pro členy i veřejnost, značí turistické trasy všech typů, provozuje síť turistických chat, chrání přírodu a v současné době sdružuje více jak 33 tisíc členů.

KČT se navíc starají o faktickou správnost všech našich ručně malovaných map. A jelikož to jsou profíci ve svém oboru, rozhodli jsme se s nimi spolupracovat více, a to právě na aktualizaci jejich turistických map.

Mapu aktualizujeme podle vašich připomínek

Do připravované turistické mapy Nymbursko a Kopidlensko zaneseme důležité novinky a změny ve Vašem okolí. Od stolu ale mapu aktualizovat nemůžeme. Právě proto za Vámi do terénu vyrazí náš regionální projektový manažer, který od vás zjistí všechny významné změny. S vaší pomocí si tak turisté budou moci naplánovat výlet podle nejaktuálnější mapy Nymbursko a Kopidlensko.

Navíc můžete v této oblíbené turistické mapě mít i prezentaci o své obci, firmě či ubytovacím zařízení. Chceme turistům a vlastníkům této mapy prostřednictvím článků ukázat, jak je konkrétní obec krásná a zajímavá, jak se která firma zapojuje do regionálního dění či kam můžou vyrazit na výlet.

A to stále není všechno! Tuto aktualizovanou turistickou mapu si navíc můžete umístit v dřevěném stojanu vedle obecního úřadu, k turistické zajímavosti či na náměstí, aby byla přístupná všem návštěvníkům.

Jsme tu pro Vás

Chceme, aby Vám výsledná mapa a prezentace v ní přinesla užitek a spousty spokojených turistů. Proto jsme v těchto dnech projekt odstartovali, abychom si byli jistí, že na každého z Vás budeme mít dostatek času.

Připravovanou turistickou mapu Nymbursko a Kopidlensko vám představí regionální projektová manažerka Mgr. Kateřina Pourová. Můžete ji kontaktovat na telefonním čísle +420 604 180 134 a nebo prostřednictvím e-mailu pourova@cbs-cesko.cz a domluvit si termín schůzky.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram