CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Aktualizujeme turistickou mapu Žďárské vrchy

11. března 2021

Turistické mapy od Klubu českých turistů má doma asi každý. Plánují se podle nich výlety, je to výborná památka na zajímavý výlet či zážitek, zkrátka tradiční mapa každého zkušeného turisty. Jak jistě víte, v loňském roce jsme ve spolupráci s Klubem českých turistů vydali první aktualizovanou turistickou mapu okolí Brna – Svratecko. A jelikož se spolupráce ukázala jako úspěšná, pokračujeme na další mapu č.48 Žďárské vrchy. Kartografii necháváme samozřejmě na odbornících z KČT, my vám pomůžeme tuto mapu aktualizovat a vytvořit poutavou prezentaci na míru vašich potřeb.

Tip na výlet

Přes Žákovu horu na Devět skal

Trasa začíná v Herálci u hotelu Žákova hora na rozcestí modré a zelené značky. Vycházíme po zelené mírným klesáním do obce ke kostelu sv. Kateřiny. Trasa vede dlouhé dva kilometry po silnici přes osadu Kocanda do lesa, kde ze silnice odbočuje doleva na širokou lesní cestu. Stoupáme k rozcestí s červenou značkou pod vrcholem Žákovy hory. K zalesněnému vrcholu se dostaneme krátkým výstupem po červeně značené cestě. Na jižním úbočí je národní přírodní rezervace jedlobukového pralesa. Pro bližší poznání lze využít vyznačené, 10 km dlouhé, naučné stezky - "Tisůvka - Cikháj".
Z vrcholu se vrátíme zpět na rozcestí a pokračujeme v prudkém sestupu stále vedeni červenou značkou k rybníčku u bývalého Rumpoltova mlýna. Přejdeme přes silničku a čeká nás stoupání po lesní cestě na rozcestí se žlutou značkou. Odbočíme po ní doleva a po široké, pohodlné cestě přijdeme k soukromé chatě pod vrcholem. Cesta k vrcholu Devět skal je věrná svému názvu. Stoupáme po kamenech k závěrečné vrcholové skále s vyhlídkou. Jsme v nadmořské výšce 836 m, na nejvyšším vrcholu Žďárských vrchů. Když se nabažíme rozhledů, sestupujeme až na rozcestí U Žida společně po žluté a modré značce. Zde žlutá odbočí do Svratky, naše cesta je značena modře a hlubokým lesem nás dovede zpět do Herálce.

Naše historie s KČT sahá hluboko do minulosti

Klub českých turistů sdružuje zájemce o turistiku a pobyt v přírodě, pořádá turistické akce pro členy i veřejnost, značí turistické trasy všech typů, provozuje síť turistických chat, chrání přírodu a v současné době sdružuje více jak 33 tisíc členů.

Naše spolupráce s KČT trvá již několik let, starají se totiž o faktickou správnost všech našich malovaných map. A jelikož to jsou profíci ve svém oboru, rozhodli jsme se s nimi spolupracovat více, a to právě na turistické mapě Žďárské vrchy.

Změnilo se u Vás něco?

Máte v obci novou dominantu? Vznikla ve vašem okolí cyklostezka a nebo rybník? Chcete lidem ukázat, kde je ta nejkrásnější vyhlídka na okolí? Pak vězte, že jsme tu pro vás! S vaší spoluprací aktualizujeme turistickou mapu Žďárské vrchy. Na váš popud do mapy zaneseme veškeré novinky a změny, zkrátka vše, co je pro vás důležité.

Navíc můžete v této oblíbené turistické mapě mít i prezentaci o své obci, firmě či ubytovacím zařízení. Chceme turistům a vlastníkům této mapy prostřednictvím těchto prezentací ukázat, jak je konkrétní obec krásná a zajímavá, jak se která firma zapojuje do regionálního dění či kam můžou vyrazit na výlet.

Jsme tu pro Vás

Chceme, aby Vám výsledná mapa a prezentace v ní přinesla užitek a spousty spokojených turistů. Proto jsme v těchto dnech projekt odstartovali, abychom si byli jistí, že na každého z Vás budeme mít dostatek času.

Připravovanou turistickou mapu Žďárské vrchy Vám představí regionální projektový manažer Petr Hájek. Můžete ho kontaktovat na telefonním čísle +420 730 817 259 a nebo prostřednictvím e-mailu hajek@cbs-cesko.cz a domluvit si termín schůzky.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram