CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Vychází aktualizované vydání knihy Čarovné Česko

1. dubna 2021

Koncem roku 2020 vyšla první kniha "čarovné" edice Čarovné Česko. Že je kniha úspěšná dokazuje i to, že byla během krátké doby vyprodaná. Nyní vychází její 1. aktualizované vydání.

Kniha má oproti původnímu vydání novou obálku. V knize si prohlédnete kouzelné fotografie z celé České republiky pohledem desítek nejlepších fotografů, kteří ten svůj kus domoviny znají nejlépe. Kniha vás provede čarovným Českem od svěžího jara přes slunečné léto a barevný podzim až po bílou zimu.

Tato kniha vznikla ve spolupráci s amatérskými i profesionálními fotografy z celé České republiky. „Nejkrásnější fotografie svého vlastního regionu většinou udělají místní nadšení fotografové, kteří mají fotografování pouze jako svůj koníček. Mnohdy ale nemají příležitost své snímky ukázat světu v knižní podobě. Proto jsme se rozhodli vydat speciální edici fotoknih s názvem „Čarovné Česko“, kde představíme ty nejlepší „čarovné“ fotografie krás Čech, Moravy a Slezska od těchto fotografů,“ říká autor myšlenky Milan Paprčka.

ČESKO NENÍ KOUZELNÉ – JE ČAROVNÉ

To mě napadne pokaždé, když se vrátím z toulek po Čechách, Moravě a Slezsku. Ale při prohlížení a skládání této knihy mi toto rčení znělo v hlavě neustále. Takové množství skvělého materiálu jsme ještě neměli.
Věřte, drazí čtenáři a fotografové, že každá fotografie, kterou jsem musel vyřadit, mě dlouho mrzela. Důvody jsou samozřejmě prostorové. Velkou roli ale hraje také fakt, že každý region Česka si zaslouží alespoň zmínku. Nejen úžasné hrady, „Moravské Toskánsko“ či nejvíce fotografované České středohoří.
Proto se hluboce omlouvám všem, jejichž fotografie se do knihy nedostaly. Ale také Vám, vážení čtenáři, kteří jste tady nenašli svůj domov nebo oblíbené místo.
Nic není ztraceno, tato kniha je pouhý počátek. Záměrem nebylo vytvořit obrázkový bedekr po Česku, ale zachytit esenci krajiny. Proto tuto knihu berte, prosím, jen jako malou ochutnávku krásy, kterou Vám ještě přineseme.

Tím se dostávám i k názvu edice. Proč Čarovné Česko? Proč ne Kouzelné?
Za prvé proto, že touto řadou knih chceme navázat na úspěšnou slovenskou edici. Ale hlavně proto, že slovo „čarovné“ v sobě skrývá daleko víc než jen „obyčejná“ kouzla. A přesně takoví chceme být. Ukázat Vám naši (ano, stále si to dovoluji tvrdit) neskutečně pestrou a fascinující krajinu.
Tak tedy – zůstaňte nám věrní a držte nám palce.

Martin Kmeť
autor a redaktor projektu Čarovné Česko a Čarovné Slovensko

Na 135 snímcích od 55 autorů si v knize prohlédnete krásy Česka tak, jak je vnímají lokální fotografové. Uvidíte, jaká kouzla skrývají památky při západu slunce, příroda zahalená mlhou, ale třeba i malebný vinný sklípek v srdci Moravy.

Tato kniha je určená milovníků naší krásné vlasti a je vhodná i pro zahraniční čtenáře - popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Užijte si, prosím, čarovné pohledy na skutečné historické a přírodní skvosty. Přejeme Vám příjemný kulturní a estetický zážitek.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

 

Prolistujte si knihu ČAROVNÉ ČESKO onlineCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram