CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

V nové knize poznáte Litomyšl nebeským pohledem

22. února 2024

Zaposlouchejte se do romantických tónů Smetanových symfonií a vydejte se s námi na vzdušnou plavbu nad regionem, jehož centrem je překrásné město Litomyšl. Ze země je velmi zajímavý, ale pohledem ptáků objevíte mnohem víc!

Litomyšl a okolí z nebe

PATŘÍTE K VYZNAVAČŮM KLIDU, POHODY, PAMÁTEK A KRÁSNÉ PŘÍRODY?

Pak je Litomyšl se svým okolím tím pravým regionem, který si oblíbíte a kam se budete s příjemnými vzpomínkami vracet po celý svůj život. A jak to víme? Vzlétli jsme do oblak a spatřili jsme Litomyšlsko tak, jak ho vidí ptáci…

A byli jsme překvapeni, jak úžasnou symbiózou díla člověkem vytvořeného a poutavých krajinných scenérií tento region je. Uchvátí vás už samotná Litomyšl, u jejíhož vzniku stála v dávných dobách důležitá a velmi frekventovaná obchodní stezka. Pak, ve 12. století, sem přišli premonstráti a jejich klášter se na tři století stal centrem vzdělanosti v regionu – až do náboženských válek v 15. století. Kvůli nim byl sice klášter zrušen, ale zároveň díky nim na jeho místě vyrostl obdivuhodný renesanční zámek, který je předmětem obdivu návštěvníků z celého světa.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Litomyšl a okolí z nebe
Ukázka z knihy leteckých fotografií Litomyšl a okolí z nebe

Spolu s námi nahlédnete do nitra starodávných vesniček ozdobených prostými i honosnějšími kostelíky, které dokládají založení obcí v dalekém středověku. Otevřou se před vámi pohledy na půvabná přírodní zákoutí, jimž bezesporu kraluje mezi stromy ukryté pozoruhodné skalní město Toulovcovy Maštale, a vy zjistíte, že nestačí se jen dívat, že mnohem lepší bude prozkoumat všechna tato místa osobně.

Budiž vám tato kniha inspirací a třeba i malým vodítkem k vašim toulkám regionem obklopujícím překrásnou Litomyšl. Tady je vítán každý, kdo v dobrém přichází.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Litomyšl a okolí z nebe
Ukázka z knihy leteckých fotografií Litomyšl a okolí z nebe

Pět klíčových důvodů, proč si koupit knihu Litomyšl a okolí nebe:

1. Vychutnejte si úchvatné letecké fotografie Litomyšlska, jaké jste ještě nikdy neviděli.
2. Objevte nové perspektivy a detaily města s pomocí fotografií pořízených z různých výšek a úhlů.
3. Kniha je vytištěna na prémiovém papíru, který zaručuje vynikající barevnou reprodukci a dlouhou životnost.
4.  Dvojjazyčná verze: Popisky a texty jsou v českém i anglickém jazyce, takže je skvělým dárkem i pro zahraniční návštěvníky.
5. Přineste kousek Litomyšlska do svého domova a nechte se každý den inspirovat jeho krásou a jedinečností.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Litomyšl a okolí z nebe
Ukázka z knihy leteckých fotografií Litomyšl a okolí z nebe

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Litomyšlsko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu a do Čech rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

ISBN: 978-80-88616-83-2

Prolistujte knihu online

Litomyšl a okolí z nebe


CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram