Únor v CBS Nakladatelství

1. 03. 2022Co se děje v CBS, Novinky

Mezinárodní ocenění jako dárek k narozeninám

Jak už jistě víte, s naší Ručně malovanou magnetickou mapou ČR jsme získali v Mezinárodní kartografické soutěži ve Florencii skvělé 3. místo a jako jediný český produkt jsme získali ocenění.

V úterý 1. února 2022 nás proto na zlínské centrále navštívil viceprezident ICA, viceprezident České kartografické společnosti a vedoucí Katedry geoinformatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci prof. RNDr. Vít Voženílek, CSc., aby nám oficiálně předal získané ocenění.

Navíc jsme ten týden slavili již 11 narozeniny našeho nakladatelství, a proto jsme si společně s panem Voženílkem dali i výborný dort.
Lepší narozeninový dárek jsme si zkrátka nemohli přát.

Předání ocenění z Mezinárodní kartografické společnosti za 3. místo pro Magnetickou mapu

Jedinečný dokumentární film – 360° videomapa SRDCE VALAŠSKA Z NEBE

V únoru jsme dokončili a zveřejnili unikátní čtyřdílný dokumentární film – 360° videomapu Vsetínska s názvem SRDCE VALAŠSKA Z NEBE. Jedná se první českou 360° leteckou videomapu a zde je několik důvodů, že se jedná o jedinečné dílo:

  • videomapa obsahuje obce či města, vzdělávací instituce a zařízení cestovního ruchu, které vytvářejí jedinečnost lokality (SO ORP Vsetín)
  • naleznete v ní objekty turismu, zajímavé historické či přírodní pozoruhodnosti, názvy vrchů a pohoří
  • samotné obce, města, pohoří a přírodní či kulturní zajímavosti jsou vyznačeny kartografickým popisem

Tento dokumentární seriál má 4 části. Pohodlně se usaďte a prohlédněte si Srdce Valašska tomto linku

360° videomapa Vsetínsko - Srdce Valašska

Únorové novinky

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Frýdek-Místek

Vydejte se na putování krajem zbojníka Ondráše. Krajem, kterému z nebeské výše vládne královna Beskyd Lysá hora a v němž se uprostřed lesů pyšně tyčí zřícenina hradu Hukvaldy. Ze země je překrásný. Ale při pohledu z nebe jím budete doslova uchváceni.
Frýdek-Místek a okolí z nebe

Turistická mapa KČT NYMBURSKO A KOPIDLENSK

Turistická mapa KČT č. 18 NYMBURSKO A KOPIDLENSKO

Čarovnou Prahu jsme pokřtili na výstavě

Nejnovějším titulem edice Čarovné Česko je bezpochyby knihy Čarovná Praha. Spoluautory knihy jsou nejenom lidé z CBS Nakladatelství, ale i talentovaná fotografka Irena Brožová. A právě na vernisáži výstavy jejich fotografií jsme tuto knihu také pokřtili.

Ve čtvrtek 24. února 2022 jsme se vydali s obchodní ředitelkou Blankou Imramovskou a spoluautorem knihy Jozefem Cabanem do Domu čtení Městské knihovny v Praze. Společně s Márií Uhrinovou ze spolku Kaple rektorská a s Josefem Strakou z Městské knihovny v Praze jsme totiž připravili Ireně Brožové výstavu jejich fotografií. Za nakladatelství jsme dodali fotografie, které čtenáři mohou spatřit právě i v knize Čarovná Praha.

V multifunkčním sále jsme si s organizátorkou paní Uhrinovou popovídali o knižní edici Čarovné Česko, ale i o vzniku Čarovné Prahy a spolupráci s fotografkou Irenou Brožovou. Poté jsme si společně s návštěvníky prohlédli všechny vystavené fotografie, u kterých jsme se vždy zastavili ke krátké diskuzi.

Zlatým hřebem večera pak byl samotný křest knihy Čarovná Praha. Kmotrem se stal Josef Straka a jako zástupce za Irenu Brožovou figurovala Mária Uhrinová. Knize jsme popřáli mnoho spokojených čtenářů a ještě více talentovaných fotografů a připili jsme si na zdraví. Jaká na křtu panovala atmosféra se můžete podívat ve videu.

Pin It on Pinterest

Share This