CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Rokycansko z nebe

19. srpna 2019

Rokycansko z nebe - klidný region, který však má co nabídnout. Z jihu láká zalesněné pásmo Brd k nekonečnému toulání, v severní část poklidně plyne krajinou řeka Berounka, jejíž hladinu v létě brázdí mnoho vodáků na svých kajacích, loďkách i kánoích.

Prohlédněte si Rokycansko očima ptáků a pilotů

Přirozeným centrem regionu je město Rokycany s dominantním chrámem Panny Marie Sněžné s barokní radnicí a obrazem Alfonse Muchy.
Mezi korunami stromů v křivoklátských lesích v bezprostřední blízkosti Brd pyšně stojí na nejtvrdší jaspisové skále novorenesanční zámek Zbiroh, hradní studna vyhloubená do této horniny je nejhlubší v Evropě.

Pastvou pro oči je množství hradů, zámků a zřícenin, které jsou obklopeny hustými lesy, malebné obce jako Dobřív, Jablečno, Podmokly a Vejvanov si zachovaly památkově chráněné objekty lidové architektury.
K zajímavým místům patří povodí Zbirožského potoka a řeky Berounky se zříceninou hradu Libštějn jíž dominuje mohutná čtverhranná věž s typicky zaoblenými nárožími.

Rozmanité přírodní podmínky Rokycanska, údolí řeky Berounky i několik menších toků vytváří výborné podmínky pro pěší i cykloturistiku. V Ejpovické jezero s unikátními Ejpovickými útesy a zatopený kamenouhelný důl u Radnic nabídnou osvěžení v horkých letních dnech.

Zapojte se!!

Tuto krajinu a její zajímavosti spatříte v knize s leteckými fotografiemi Rokycansko z nebe, která rozšíří naši edici regionálních knih.
Pomozte nám s její tvorbou, vítáme obce, města, školy i firmy, které jsou součástí tohoto okresu a mají zájem na jeho dalším rozvoji a prezentaci.
Více informací poskytne náš regionální projektový manažer Jaromír Vonka, tel: +420 737 839 891, e-mail: vonka@cbs-cesko.cz

Více o projektu knih z edice Česko z nebeCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram