CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Poznejte město památek UNESCO v nové knize leteckých fotografií

11. září 2023

Právě vychází kniha leteckých fotografií z SO ORP Třebíč - TŘEBÍČ A OKOLÍ Z NEBE

Třebíč se svým okolím skýtá neuvěřitelné množství zajímavých zákoutí a pyšní se bohatou historií. Poodhalte tajemství tohoto regionu trochu jinak – pohledem z nebeských výšin!

Třebíč a okolí z nebe

POSLECHNĚTE TAJEMNÝ HLAS LÁKAJÍCÍ K POZNÁNÍ

Představte si krajinu zasněnou, která se zrána jen zvolna probouzí, líně se protahuje a svůdně poodhaluje svou krásu spoře oděnou v průsvitné závoje z mlh. Přes den pak okouzluje prostým půvabem, z něhož tu a tam vytryskne odraz okázalosti a pýchy, aby se k večeru zase zklidnila a nabídla uklidňující
náruč. Krajinu, ve které snadno podlehnete snění s otevřenýma očima a touze prozkoumat i ta její nejtajnější zákoutí. Nebraňte se svým pocitům a vydejte se za objevy malebným krajem plným rybníků, lesů a remízků, nevysokých kopců s překrásnými výhledy, starobylých obcí a měst, krajem mnoha památek a zajímavostí.

Jeho centrem je Třebíč – prastaré město, jehož počátky jsou spjaty se založením benediktinského kláštera v roce 1101. Na jeho místě si později Valdštejnové vystavěli honosný zámek, jehož areál se skvostem středověkého stavitelství – trojlodní románsko-gotickou bazilikou sv. Prokopa – byl v roce 2023 zapsán na seznam UNESCO.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Třebíč a okolí z nebe
Zámek Třebíč

V okolí najdete i skutečný architektonický poklad. Uhodli jste? Ano, je to zámek Jaroměřice nad Rokytnou, který patří k nejmonumentálnějším barokním stavbám první poloviny 18. století v celé Evropě. Půvab celého areálu dokresluje rozlehlá zámecká zahrada francouzského typu, na niž navazuje anglický park. Ve své nejslavnější době byly Jaroměřice centrem kulturního dění a odraz této slávy tady zažijete i dnes.

A kam na Třebíčsku dál? Co třeba k romantickému údolí řeky Jihlavy přecházející v monstrózně působící vodní nádrž Dalešice, na některou z rozhleden nebo si odpočinout k rybníku? Anebo se zkuste zaposlouchat do svádivého šepotu nesoucího se nad touto krajinou a nechte se jím vést...

Ukázka z knihy leteckých fotografií Třebíč a okolí z nebe
Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Třebíč a okolí překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu a do Čech rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou  jazycích - v českém a anglickém.

Prolistujte knihu TŘEBÍČ A OKOLÍ Z NEBE onlineCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram