CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Pomáhat je něco, co nás ze srdce baví

9. ledna 2023

Není to tak dlouho, co nás oslovila s prosbou o dar pro charitativní prodej nadace, která vznikla ze silného příběhu samotné zakladatelky paní Ivy Šilhové. Z příběhu ženy, které o Vánocích zemřela malá osmiměsíční holčička na velmi vzácnou a zákeřnou nemoc.

Z opravdové lidské bolesti, vznikla upřímná pomoc

Přes těžkost, kterou si v sobě s manželem nesli, vytvořili Nadaci Kačenka dětem, která začala podporovat rodiny se stejnou nemocí a dala jim tak naději nevzdat se a bojovat dál. Rodiny s dětmi trpícími tzv. nemocí SMA – tedy Spinální svalovou atrofií, která vede k postupnému ubývání svalstva a následné neschopnosti se pohybovat, jíst a nakonec i dýchat.

A protože jí a její rodině vánoční čas přinesl smutek, v Nadaci Kačenka ho proměnila ve skutečnou pomoc a založila Předvánoční charitativní jarmark, který letos probíhal už 5.tým rokem. Jedná se o Vánoční tradici, která v sobě skrývá více, než obyčejný finanční výtěžek, ale především příběhy dětí, které jsou závislé na rehabilitacích a hipoterapiích, na které se jim díky výdělku přispívá. A nebo se prostě a jednoduše nakoupí krásné vánoční maličkosti, a to jen proto, aby každé z těchto dětí dostalo vánoční dárek, na který rodinám mnohdy finance už nezbývají.

Celý jarmark každoročně nabízí perníkové chaloupky, ručně háčkované plyšáky, adventní věnce, vánoční ozdoby, ale také ručně vyrobené věci od dětí základních i mateřských škol, které se snaží každoročně pomáhat.

No a my jsme opravdu rádi že jsme svými knihami mohli alespoň trochu přispět této úžasné myšlence – pomáhat potřebným. Každé dítě si totiž zaslouží lásku, pocit bezpečí a naději. Protože naše malé ratolesti jsou budoucností a odrazem našich lidských přístupů. Některé dostanou do vínku všechno potřebné, ale některým přáno tolik není a je proto důležité, abychom se spojili a pomohli, jak nejvíce to dokážeme a dali tak všem dětem na světě to nejdůležitější – šanci žít! 🙂

Jak mohu také pomoci? – https://www.kacenka-detem.cz/jak-mohu-pomoci/

Podpořili jsme Vánoční jarmark Nadace Kačenka dětemCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram