CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

NOVINKA - Malovaná cyklomapa Vyškovsko dětem

27. června 2023

Právě Vychází nová cyklomapa okresu Vyškov – Ručně malovaná cyklomapa Vyškovsko dětem

Ručně malovaná cyklomapa Vyškovsko dětem

Tato cyklomapa je tak trochu jiná

Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. A proč toto rozhodnutí? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Ze zkušeností víme, že v ručně malovaných mapách se děti orientují podstatně lépe než v těch klasických. Proč by se tedy nemohly samy podílet na jejich konečné podobě? Ano, byli to právě žáci základních a základních uměleckých škol z Vyškovska, kteří nám s tvorbou mapy pomohli.

To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit

Ať už je to rozhledna, zámek, větrný mlýn, dinosauři, nebo barevní papoušci v unikátní zoo, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny lemované Drahanskou vrchovinou a Ždánickým lesem, v níž zní ozvěna slavné bitvy tři císařů a která láká k nekonečným toulkám údolími potoku a říček.

Rodiče, až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit, jestli jejich spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Ručně malovaná cyklomapa Vyškovsko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Vyškovsko dětem - mapová část

VYŠKOVSKEM NA KOLE

Lákají vás tajemství, která vám prozradí sídla, na nichž kdysi žili loupeživí rytíři, krásné panny, dámy v překrásných róbách či elegantní kavalíři? V tom případě byste do svých cyklotoulek Vyškovskem měli zařadit také zdejší hrady a zámky. Vyšlápněte si třeba do Račic. Až do dnešních dnů se městečkem šíří pověsti o tajných chodbách tamního zámku. V  tajných chodbách měl zálibu i Záviš Víckova, který si jednu nechal umístit do svého sídla jménem Nové Zámky v Nesovicích. Vedla prý údajně do sousedních Dobročkovic, ale protože byla tajná, nikdo ji dosud neobjevil.

Zámek v Bučovicích byl také postaven v duchu italské renesance a je jediným zámkem, v němž běhají po stropě zajíci. Ptáte se, jak je to možné? Pan Jan Šembera z Boskovic toužil mít takové sídlo, jaké by široko daleko nemělo obdoby, a tak zde měli možnost zúročit svůj talent umělci z celé Evropy. Navrhli panu Šemberovi zaječí pokoj, v němž je zobrazen svět zajíců, kteří převzali vládu nad lidmi. Ačkoli jsou malovaní, vypadají, jako by po strope i stěnách skutečně hopkali.

Na Vyškovsku je mnoho možností, kterými si svůj cyklovýlet s vašimi blízkými dokážete zpestřit. Vodomilové za teplých dní zcela jistě ocení koupaliště,
která na své cestě potkají, a když zrovna počasí venkovnímu koupání nebude přát, Aquapark Vyškov jako když najdete. Svaly unavené vytrvalým  šlapáním do pedálů si nejlépe protáhnete v plaveckém bazénu. Vytoužený odpočinek vám přinese vířivá vana a do sytosti se vyřádíte na některém z tobogánů. Jestliže trávíte čas nejraději v přírodě, vydejte se prozkoumat Rakovecké údolí. Je to totiž nejkrásnější údolí celé Drahanské vrchoviny.

Ručně malovaná cyklomapa Vyškovsko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Vyškovsko dětem - informační strana mapy

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. Na mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras včetně výškového profilu.

Mapa je oboustranná, na přední mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras vhodných pro děti včetně výškových profilůna zadní informační straně pak najdete povídání a obrázky o zajímavostech regionu. Součástí mapy je i brožura s popisem obcí. Obrázky k zajímavostem a povídání o obcích malovaly právě děti z Vyškovska.

Mapa vznikla i díky partnerům z řad obcí a firem, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst na informační straně mapy. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Vyškovska.

  • Provedení mapy: jako skládaná a jako nástěnná s možností lištování. Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě
  • Rozměr rozložené mapy: A1 (594 x 841 mm)CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram