CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

NOVINKA - České hrady a zámky z nebe - 4. díl, Severní Čechy

15. března 2023

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií z edice Hradů a zámků - České hrady a zámky z nebe - 4. díl, Severní Čechy

Severní Čechy vždycky byly tak trochu záhadné. Snad je to bohatou a bouřlivou historií, kterou prošly a díky níž je tento region plný architektonických skvostů. Poznejte některé z nich pohledem jiným – z nebes!

České hrady a zámky z nebe - 4. díl, Severní Čechy

SEVERNÍ ČECHY JSOU PLNÉ POKLADŮ. OBJEVTE JE!

Představte si krajinu pokrytou hlubokými lesy, z nichž vystupují výrazné vrcholy a strmé skály. Krajinu starodávnou, v níž líté boje sváděly mezi sebou české kmeny a zároveň chránily její poklady před vetřelci ze západu…

Krajinu jako stvořenou pro romantiky a objevitele – severní Čechy. Je plná krás nejen přírodních, ale i těch člověkem vytvořených. Má osobitou tvář a každý, kdo v ní bude číst, dozví se mnohé z přebohaté historie tohoto regionu, o jehož rozvoj se během uplynulých staletí zasloužilo množství významných i těch méně známých šlechtických rodů. Se severními Čechami jsou spojena taková jména, jako byli páni z Lipé či Berkové z Dubé s ostrví ve znaku vzešlí z prastarého rodu Ronovců, Markvartici, z nichž pocházel rod statečných Vartenberků, Valdštejnové nebo v novodobější historii Kinští, Chotkové nebo páni z Lobkovic či samotní Habsburkové. Ti všichni zanechali v severních Čechách své nesmazatelné stopy.

Ukázka z knihy leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe - 4. díl - Severní Čechy
Hrad Bezděz

Připomeneme si Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého, jehož mladičký syn a budoucí král Václav II. prchal kdysi z Bezdězu, vzpomínku věnujeme i pánům z Lobkovic, za jejichž časů byl hrad Hasištejn významným strážním hradem a kteří se zasloužili o rozkvět mnohých zámků, mezi nimiž nechybí ani magické Jezeří či barokní skvost v Roudnici nad Labem.

Ukázka z knihy leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe - 4. díl - Severní Čechy
Zámek Roudnice nad Labem

Duchcov budeme mít už neodmyslitelně spjat se slavným svůdníkem Casanovou, hrad Hněvín s alchymistou Kelleym a tajuplnou Housku s pověstmi o bráně do pekel…

A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Severní Čechy, toť bezedná truhla plná pokladů. Některé z nich vám budou známy, o jiných jste možná dosud neslyšeli, jedno však mají společné. V této knize se vám představí neobvyklým pohledem z nebes, povyprávějí vám zajímavé příběhy a dost možná, že se i stanou inspirací pro vaše výlety za krásami severních Čech.

Ukázka z knihy leteckých fotografií České hrady a zámky z nebe - 4. díl - Severní Čechy
Hrad Hněvín

Zvenku Vám hrady a zámky představí tato knížka, dovnitř už musíte sami 🙂

V knize České hrady a zámky z nebe - 3. díl - Východní Čechy uvidíte netradičním pohledem ptáků a pilotů téměř 90 hradů, zámků nebo zřícenin. Ke každému objektu si můžete přečíst i jeho pověst.

Kniha je dalším pokračováním k dílům:

Tato kniha je určená milovníkům hradů a zámků Čech a také létání a letecké fotografie. Užijte si, prosím, nebeské pohledy na skutečné historické skvosty. Přejeme Vám příjemný kulturní a estetický zážitek.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickémCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram