Náchodsko z nebe

2. 09. 2019Knihy, Právě vyšlo

Členitá krajina protkaná systémem opevnění, romantická údolí řek i světoznámá skalní města. Pojďte společně s námi objevit všechny krásy tohoto regionu v připravované knize leteckých fotografií Náchodsko z nebe.

Kde se snoubí kultura a historie s přírodou

Při pohledu na Náchod mnohým z vás jistě v mysli vyvstane pár veršů z lidové písně – Náchodský zámeček vršku kulatého. Nebo se můžete projít Babiččiným údolím až k Viktorčinu splavu, zavzpomínejte na kněžnu Zaháňskou z ratibořického zámku a poznejte krásu České Skalice.

Obec Josefov se zase do podvědomí filmových fanoušků zapsala především díky Janu Hřebejkovi a jeho filmům Musíme si pomáhat a Zahradnictví. Náchodsko je zkrátka krajinou, kde na vás dýchá historie na každém kroku. Není proto divu, že Alois Jirásek, náš největší autor historických románů, pochází právě odtud, z Hronova.
Celým krajem se vine řeka Metuje, pramenící v Broumovské vrchovině u Hodkovic, západně od Adršpašských skal. Pokud se vydáte po proudu, můžete navštívit mnoho zajímavých měst a obcí – Teplice nad Metují, Maršov nad Metují, Hronov, Velké i Malé Poříčí, Staré i Nové Město nad Metují nebo Jaroměř, která leží na soutoku tří řek – Labe, Úpy a Metuje.

Kniha Náchodsko z nebe může být i o Vás

Láká Vás poznat všechny kouty Náchodska? Jste na svůj region pyšní a rádi byste ostatním dokázali, že na Náchodsku je krásně? Tak se zapojte do tvorby knihy leteckých fotografií Náchodsko z nebe!

Vítáme obce, města, školy i firmy, které jsou součástí tohoto okresu a mají zájem na jeho dalším rozvoji a prezentaci sebe a své práce. Knihy plné unikátních fotografií skvěle poslouží jako dárek pro jubilanty, zastupitele, kolegy či obchodní partnery. Ukažte všem, že návštěva Náchodska je ta správná volba!

Více informací o projektu a možnostech zapojení Vám poskytne naše regionální projektová manažerka Mgr.Kateřina Pourová, e-mail: , tel: +420 604 180 134.

O projektu knih edice Česko z nebe se také dočtete zde

Věděli jste, že…

  • mezi městy Broumov a Hejtmánkovice v roce 1847 spadl meteorit?
  • v Adršpašsko-teplických skalách se natáčely některé scény filmové verze románu C.S.Lewise Lev, čarodějnice a skříň?
  • nedaleko sochy Aloise Jiráska v Hronově pramení ze země sirný pramen „Prdlavka“?
  • povinností královského věnného města Jaroměře bývalo odvádět několikrát do roka lososy do královniny dvorní kuchyně?
  • území obce Vlkov bylo podle četných archeologických nálezů opakovaně osídleno již od pravěku?
  • v roce 1484 byla na Ostaši u Žďáru nad Metují postavena dřevěná Kaple sv. Kříže? Podle pověsti byla díkem Bohu za vyslyšené modlitby slepé dívky, které se navrátil zrak.

Pin It on Pinterest

Share This