CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Náchodsko z nebe

2. září 2019

Členitá krajina protkaná systémem opevnění, romantická údolí řek i světoznámá skalní města. Pojďte společně s námi objevit všechny krásy tohoto regionu v připravované knize leteckých fotografií Náchodsko z nebe.

Kde se snoubí kultura a historie s přírodou

Při pohledu na Náchod mnohým z vás jistě v mysli vyvstane pár veršů z lidové písně - Náchodský zámeček vršku kulatého. Nebo se můžete projít Babiččiným údolím až k Viktorčinu splavu, zavzpomínejte na kněžnu Zaháňskou z ratibořického zámku a poznejte krásu České Skalice.

Obec Josefov se zase do podvědomí filmových fanoušků zapsala především díky Janu Hřebejkovi a jeho filmům Musíme si pomáhat a Zahradnictví. Náchodsko je zkrátka krajinou, kde na vás dýchá historie na každém kroku. Není proto divu, že Alois Jirásek, náš největší autor historických románů, pochází právě odtud, z Hronova.
Celým krajem se vine řeka Metuje, pramenící v Broumovské vrchovině u Hodkovic, západně od Adršpašských skal. Pokud se vydáte po proudu, můžete navštívit mnoho zajímavých měst a obcí – Teplice nad Metují, Maršov nad Metují, Hronov, Velké i Malé Poříčí, Staré i Nové Město nad Metují nebo Jaroměř, která leží na soutoku tří řek - Labe, Úpy a Metuje.

Kniha Náchodsko z nebe může být i o Vás

Láká Vás poznat všechny kouty Náchodska? Jste na svůj region pyšní a rádi byste ostatním dokázali, že na Náchodsku je krásně? Tak se zapojte do tvorby knihy leteckých fotografií Náchodsko z nebe!

Vítáme obce, města, školy i firmy, které jsou součástí tohoto okresu a mají zájem na jeho dalším rozvoji a prezentaci sebe a své práce. Knihy plné unikátních fotografií skvěle poslouží jako dárek pro jubilanty, zastupitele, kolegy či obchodní partnery. Ukažte všem, že návštěva Náchodska je ta správná volba!

Více informací o projektu a možnostech zapojení Vám poskytne naše regionální projektová manažerka Mgr.Kateřina Pourová, e-mail: pourova@cbs-cesko.cz, tel: +420 604 180 134.

O projektu knih edice Česko z nebe se také dočtete zde

Věděli jste, že…

  • mezi městy Broumov a Hejtmánkovice v roce 1847 spadl meteorit?
  • v Adršpašsko-teplických skalách se natáčely některé scény filmové verze románu C.S.Lewise Lev, čarodějnice a skříň?
  • nedaleko sochy Aloise Jiráska v Hronově pramení ze země sirný pramen „Prdlavka“?
  • povinností královského věnného města Jaroměře bývalo odvádět několikrát do roka lososy do královniny dvorní kuchyně?
  • území obce Vlkov bylo podle četných archeologických nálezů opakovaně osídleno již od pravěku?
  • v roce 1484 byla na Ostaši u Žďáru nad Metují postavena dřevěná Kaple sv. Kříže? Podle pověsti byla díkem Bohu za vyslyšené modlitby slepé dívky, které se navrátil zrak.


CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram