CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Litoměřicko z nebe

8. srpna 2019

V okrese Litoměřice si na své přijdou vyznavači a milovníci kopečků a horské turistiky i ti, kdo mají rádi rovinatější ráz krajiny.

Ráz krajiny je na jedné straně dán nížinami v povodí řek Labe a Ohře, které prochází krajinou jako pulzující tepny v srdci a na straně druhé členitou oblastí Českého středohoří, kde čedič a znělec vytvořily výrazné kupy, kužele a skály.

 Prohlédněte si Litoměřicko očima ptáků a pilotů

Celý tok Labe je hojně využíván cyklisty, vede zde významná cyklistická magistrála jejíž délka je 349 km. Labe má také význam pro řadu měst tohoto okresu jako jsou Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí.

V Litoměřicích je jádrem města rozsáhlé náměstí s domy na jejichž na fasádách lze ale vidět projevy všech stavebních slohů od gotiky až po 20. století. Dochovaly se městské hradby, královský hrad.
Zámek Libochovice je oblíbeným turistickým cílem pro svoji romantickou polohu na břehu řeky Ohře v pozadí se zříceninou hradu Hazmburk a vulkanickými kopci Českého středohoří.
Další zámek Ploskovice je krásným místem oblíbeným filmaři.

Malá pevnost v Terezíně podává svědectví o perzekuci českého národa za nacistického režimu v 2. světové válce.

Každý by si měl alespoň jednou vyjít na Horu Říp, která je od nepaměti jedním ze základních symbolů českého národa, vztahuje se k ní pověst o příchodu praotce Čecha. Na samém vrcholku hory se nachází rotunda sv. Jiří.

Největrnějším místem u nás je Milešovka, nejvyšší hora Českého středohoří. Na vrcholu je meteorologická observatoř a zároveň rozhledna, ze které nejsou vidět jen okolní vrcholky Českého Středohoří jako Francká hora, Bukový vrch, Milešovský Kloc, Lhota, Ostrý, Lovoš, Kletečná, ale za příznivého počasí můžete spatřit také hřeben Krušných hor a Polabskou nížinu a Horu Říp.

V Českém středohoří u obce Podsedice je pozoruhodné naleziště českého granátu, tento rudě zbarvený nerost je oblíbeným kamenem pro výrobu originálních šperků.

Jste z regionu Litoměřicka? Máte zájem se stát součástí unikátní knihy leteckých fotografií LITOMĚŘICE Z NEBE?

Tuto krajinu a její zajímavosti spatříte v připravované knize s leteckými fotografiemi Litoměřicko z nebe, která rozšíří naši edici regionálních knih s názvem Česko z nebe.

Pomozte nám s její tvorbou, vítáme obce, města, školy i firmy, které jsou součástí tohoto okresu a mají zájem na jeho dalším rozvoji a prezentaci sebe a své práce.

Více informací poskytne naše regionální projektová manažerka Ing. Iveta Blažková, e-mail: blazkova@cbs-cesko.cz, tel: 737 519 145CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram