CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Do knižního světa jsme uvedli Česko z nebe Exclusive

12. února 2021

Do knižního světa jsme uvedli Česko z nebe Exclusive

Jak jsme v předchozích dnech a týdnech avizovali, vydali jsme k 10. výročí CBS Nakladatelství unikátní knihu Česko z nebe Exclusive. Takovou knihu jsme samozřejmě museli i náležitě uvést do knižního světa a pokřtít ji.

Každý rok zastoupil jeden produkt

V úterý 2. února 2021 se několik málo našich kolegů sešlo v sídle CBS Nakladatelství, aby pokřtili knihu leteckých fotografií Česko z nebe Exclusive. Samotnému křtu ale předcházel ještě rychlý průlet desetiletou historií firmy, kterou jsme si připomněli prostřednictvím 10 produktů.

Mapa do každé zlínské schránky

Začali jsme rokem 2011, kdy jedním z našich prvních produktů byla i ručně malovaná mapa Zlína. Na mapě si můžete všimnout ještě starého loga, protože firma se dříve jmenovala Malované mapy. Náklad této mapy byl 45 000 kusů. Obchodní model byl totiž takový – proč by se měla firma zapojit do této mapy? No protože bude ve 40 000 schránkách ve Zlíně. Proto jsme jich vytiskli 45 000 kusů a 5 000 kusů máme stále ještě na skladě 🙂

Tiskli jsme na lesklý papír

V dalších letech jsme se naplno pustili do regionálních ručně malovaných map. V roce 2012 to byla například mapa regionu Zlínska a Luhačovicka. Krásný region a krásná mapa. V té době jsme použili i lesklý papír.

Zabíráme i Čechy

V roce 2013 jsme pak vydali mapu Krkonoše a Podkrkonoší, kdy jsme se přesunuli z Moravy i do Čech.

Obchodník na každém rohu

Rok 2014 patřil mapě Žďárska. Inovací bylo i vytvoření „maskota“. Na mapě Žďárska tak má svoji karikaturu naše obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Vytváříme první knížečku

Rok 2015 ovládla mapa Příbramska. V tomto roce mělo zájem o partneství v mapě hodně obcí a tak jsme k mapě vytvořili i brožurku se zapojenými obcemi, firmami a školami.

Edice Česko z nebe má první přírůstek

Zlomovým se stal rok 2016, kdy jsme vydali naši první knihu leteckých fotografií Brněnsko z nebe. V této době jsme se už přejmenovali na CBS Nakladatelství. Můžete si na knize všimnout i nového improvizovaného loga Česko z nebe, které vytvořil Milan Paprčka. A tato kniha byla křtěná přesně jeden den před narozením Milanovy dcery.

Nové logo i nový design

Knihám jsme se věnovali i v dalším roce, kdy jsme vydali například knihu Zlínsko z nebe. Zde jsme zapracovali na novém designu knih a také na novém logu.

Čechoslováci oslavili vznik Československa

I my jsme si v roce 2018 připomněli jedno významné výročí a oslavili jsme ho Historickou mapou 100 let vzniku Československa. Tehdy jsme se rozhodli vytvořit společný projekt českých a slovenských obchodníků i výroby.

101 dalmatinů?

Následující rok jsme se rozhodli opět spojit své síly se slovenskými bratry a společně jsme dali vzniknout knize leteckých fotografií 101+101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko. Navázali jsme tak na stoleté výročí a knihou oslavili 101 let vzniku Československa. Zajímavé je, že kniha je vydaná ve dvou verzích – české a slovenské.

Děti jsou naše budoucnost

V roce 2020 jsme se oklikou vrátili zase k našim starým známým malovaným mapám a vytvořili jsme hned dva nové produkty – Malovanou magnetickou mapu, která byla vyvinuta již v roce 2019 jako učební pomůcka do škol. Další byla edice Malovaných cyklomap pro děti, kdy jako první vyšla Malovaná cyklomapa Kladensko dětem. Tento produkt odešel z Čech na Slovensko a pak se zase vrátil do Čech. Tyto mapy vznikly na základě malované mapy Slatiňan, kdy mapu kompletně celou malovaly děti.

Křtili jsme vodou z Labe

Samotný křest knihy Česko z nebe Exclusive pak vzal rychlý spád. Náčelník Milan Paprčka pronesl o knize pár slov, kde jí mimo jiné popřál úspěch, a slavnostně knihu pokřtil vodou z Labe. Následně jsme se všichni přítomní do knihy na památku podepsali.
A pak už jsme jen chvilku poseděli a vzpomínali, co jsme za těch 10 let prožili, co dokázala vytvořit firma a co nám budoucnost připravila.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram