CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Darovali jsme knihy v hodnotě více jak 1 300 000 korun

18. února 2021

Darovali jsme knihy v hodnotě více jak 1 300 000 korun

Naše darovací cesta pokračuje. I v únoru jsme chtěli poděkovat zdravotnickému personálu za jejich práci a tak jsme darovali vybraným nemocnicím v Moravskoslezském kraji 2 200 knih leteckých fotografií v celkové hodnotě přesahující 1 300 000 korun.

"Myslím si, že dobré skutky se mají dělat a že to vyvolá další reakci a můžeme tím trošku zlepšit tento svět. Proto jsme se zamysleli, jak můžeme pomoct jiným. Rozdáváme lidem radost prostřednictvím leteckých knih, které umožňují vidět naši krajinu z pohledu ptáků, a tak jsme se rozhodli darovat tyto knihy zdravotnickému personálu a poděkovat jim za jejich péči,“ říká Náčelník Milan Paprčka.

Nemocnice obdarují své zaměstnance

V Nemocnici AGEL Podhorská obdarují své zaměstnance 300 knihami Bruntálsko z nebe. „Myslím si, že to udělá všem radost. Pohled na podhůří Jeseníků je i z pevniny opravdu hezký a když je ke všemu z vrchu, tak je to úplně něco jiného. I maličkost potěší,obzvláště v dnešní době,“ říká odborná pracovnice marketingu Nemocnice AGEL Podhorská Petra Žváčková.

Slezská nemocnice v Opavě rozdělí 900 knih zachycujících z nebe Opavsko, Ostravsko a Bruntálsko. „Z velké části jsou knihy samozřejmě pro zdravotníky. Ale tím, že těch knih máme dostatek, tak je můžeme dát i zaměstnancům nemocnice,“ popisuje ředitel nemocnice Karel Siebert.

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov pak obdrží 1 000 knih leteckých fotografií.

Kompletní péče v době covidové

Nemocnice už téměř rok fungují s maximálním nasazením, pečují o pozitivní pacienty a nově i očkují seniory a zdravotníky. „Nemocnice AGEL Podhorská poskytuje očkovací místo pro seniory a zdravotníky, takže očkujeme. Máme tady odběrové místo, na kterém odebíráme PCR testy i antigenní testy, teď už čerstvě týden testujeme i testy ze slin. Samozřejmě máme tu v nemocnici i oddělení covid, kde leží pacienti, kteří potřebují lůžkovou péči. A nově otevíráme program pro postcovidové pacienty na rehabilitačním oddělení a RHB ambulanci, takže poskytujeme kompletní péči,“ přibližuje aktuální situaci Petra Žváčková.

Ještě není ten pravý čas na uvolnění

Bohužel denní nárůsty nově nakažených nejsou natolik nízké, aby nemocnice mohly rušit své covidové jednotky. „Momentálně je to klidnější než to bylo v prvním lednovém týdnu. My jsme měli v té maximální výši 110 covidových pacientů. Dnes je to 70 pacientů, ale zase to trochu roste. My jsme chtěli udělat nějaká uvolňovací opatření, chtěli jsme nějako covidovou jednotku vrátit zpět na necovidovou, ale zatím ještě počkáme, jak se to vyvine,“doplňuje Karel Siebert.

Další knihy poputují do Ostravy a Frýdku-Místku

Do budoucna chceme obdarovat i další nemocnice v České republice. Jako další chceme naše knihy věnovat Fakultní nemocnic v Ostravě a Nemocnici ve Frýdku-Místku, kam poputuje dalších minimálně 1 000 knih.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram