Vyšla první malovaná mapa z nové edice

6. 01. 2021Malované mapy, Novinky, Právě vyšlo

Vyšla první malovaná mapa nové edice – Cyklomapa Kladensko dětem

Malovaných map naše nakladatelství vydalo v minulých letech desítky. Tento originální produkt se setkal s obrovským úspěchem, namalovali jsme prakticky celou republiku a představili ji tak nevšedním způsobem Vám všem.

Nyní jsme se ale rozhodli posunout malované mapy na další úroveň, přizvat k jejich tvorbě odborníky na výtvarné umění – děti a vytvořit tak společně novou edici malovaných map – Cyklomapy dětem.

Těsně před koncem roku vyšla první mapa z této edice – Cyklomapa Kladensko dětem.

Malovaná mapa Kladensko dětem

Kolik různých odstínu barev znáte?

Připravte si kola, šlápněte do pedálů a hurá na výlet po Kladensku! A nezapomeňte si do batůžku přibalit naši cyklomapu.

Není jen tak ledajaká, ale to poznáte okamžitě. Je to totiž mapa ručně malovaná, se všemi značenými cyklotrasami a turistickými stezkami a k tomu všemu doplněná o krásné obrázky zajímavostí a dominant, kterými Kladensko doslova oplývá. Pokud jste už na svých výletech potkali naše malované mapy regionů nebo třeba i některou z nich vlastníte, pak jistě víte, že jsou dílem zručných profesionálních malířů a že na jejich zadní straně se vždycky dočtete mnoho zajímavého o obcích, městech a turisty vyhledávaných místech v dané oblasti.

Malovaná mapa Kladensko dětem

Tato cyklomapa je ale tak trochu jiná.

Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. A proč toto rozhodnutí? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Ze zkušeností víme, že v ručně malovaných mapách se děti orientují podstatně lépe než v těch klasických. Proč by se tedy nemohly samy podílet na jejich konečné podobě? Ano, byli to právě žáci základních a základních uměleckých škol z Kladenska, které nám s tvorbou mapy pomohli.

To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit.

Ať už je to rozhledna, zámek, zřícenina hradu, dávné slovanské hradiště nebo hornický skanzen, kde skutečně na vlastní kůži můžete zažít pracovní den horníků, se vším si hravě poradily děti. A díky nim také na první pohled poznáte jeden z nejslavnějších českých menhirů, pradávné hradiště, odkud prý věštila kněžna Libuše, letní sídlo českých prezidentů, nebo naprosto jedinečné golfové hřiště, kde golf s přehledem zvládnou i ti nejmenší.

Až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen, že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit, jestli jeho spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Zajímavosti - cyklomapa Kladensko dětem

Ukázky prezentací v malované cyklomapě dětem

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické topografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí.
Malované mapy si ale zachovávají přesnost topografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.

Na zadní straně jsou popisy cyklotras včetně výškového profilu. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Kladenska.

Malovaná mapa Kladensko dětem

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a vybrané cyklotrasy vhodné pro děti včetně výškového profilu. Součástí mapy je i brožura s popisem a malbami zdejších měst a obcí.

Provedení mapy: jako skládaná 

Tisk mapy: papír s certifikátem FSC – šetrný k přírodě

Malovaná mapa Kladensko dětem

Pin It on Pinterest

Share This