Vysadili jsme nové stromy

28. 10. 2019Novinky

Jsme vydavatelství, které každoročně přináší lidem deseti tisíce knih a map. I když jsou všechny jsou tištěné na FSC certifikovaný papír pocházející ze zodpovědného lesního hospodářství a šetrné papírenské výroby, nechceme přírodě jenom brát, ale chceme i vracet.

Proto jsme se spojili s organizací Sázíme stromy a společně jsme vysadili 15 vzrostlých stromů u ZŠ Želechovice nad Dřevnicí.

Organizace Sázíme stromy spojuje dobrovolníky, firmy a obce, aby společně vysadili stromy tam, kde je to potřeba.

CBS Nakladatelství zakoupilo 10 vzrostlých stromů a společně s dalšími 5ti stromy od drobných dárců je pod dozorem šikovných organizátorek ze Sázíme stromy vysadila v areálu ZŠ Želechovice nad Dřevnicí. Sázely se lípy, javory a jeden dub.

Ne každý z nás umí správně zasadit strom a tak samotnému sázení předcházelo důkladné zaškolení od organizátorek. Pak už jsme se vrhli do práce, tak odlišné od práce na počítači, a společně si užili týmovou „zahradní terapii„.

Pro místní děti ze základní školy jsme si také připravili poznávací a vědomostní soutěž na téma „hledej na mapě“. Žáci 4., 6. a 7. třídy hledali a poznávali dominanty na naší malované mapě Česko dětem nebo se snažili umístit správné názvy měst, pohoří a řek na slepé magnetické mapě ČR.

Tato mapa je našim novým prototypem určeným pro školy a tak žáci ze ŽŠ Želechovice nad Dřevnicí byli první, kdo měl možnost tuto mapu vyzkoušet. Pro žáky jsme měli odměny v podobě malovaných map a pro nás zase bylo odměnou zaujetí, s jakou žáci na mapách hledali a poznávali 🙂

Na konci nám zůstal krásný pocit smysluplné práce na čerstvém vzduch, radost z posílení týmového ducha a předsevzetí, že si sázení stromů určitě zopakujeme.

Děkujeme Sázíme stromy za perfektní organizaci, teplý čaj, kafe a buchtu. Také školníkovi ZŠ Želechovice za veškerou pomoc.

Pin It on Pinterest

Share This