CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Vysadili jsme nové stromy

28. října 2019

Jsme vydavatelství, které každoročně přináší lidem deseti tisíce knih a map. I když jsou všechny jsou tištěné na FSC certifikovaný papír pocházející ze zodpovědného lesního hospodářství a šetrné papírenské výroby, nechceme přírodě jenom brát, ale chceme i vracet.

Proto jsme se spojili s organizací Sázíme stromy a společně jsme vysadili 15 vzrostlých stromů u ZŠ Želechovice nad Dřevnicí.

Organizace Sázíme stromy spojuje dobrovolníky, firmy a obce, aby společně vysadili stromy tam, kde je to potřeba.

CBS Nakladatelství zakoupilo 10 vzrostlých stromů a společně s dalšími 5ti stromy od drobných dárců je pod dozorem šikovných organizátorek ze Sázíme stromy vysadila v areálu ZŠ Želechovice nad Dřevnicí. Sázely se lípy, javory a jeden dub.

Ne každý z nás umí správně zasadit strom a tak samotnému sázení předcházelo důkladné zaškolení od organizátorek. Pak už jsme se vrhli do práce, tak odlišné od práce na počítači, a společně si užili týmovou "zahradní terapii".

Pro místní děti ze základní školy jsme si také připravili poznávací a vědomostní soutěž na téma "hledej na mapě". Žáci 4., 6. a 7. třídy hledali a poznávali dominanty na naší malované mapě Česko dětem nebo se snažili umístit správné názvy měst, pohoří a řek na slepé magnetické mapě ČR.

Tato mapa je našim novým prototypem určeným pro školy a tak žáci ze ŽŠ Želechovice nad Dřevnicí byli první, kdo měl možnost tuto mapu vyzkoušet. Pro žáky jsme měli odměny v podobě malovaných map a pro nás zase bylo odměnou zaujetí, s jakou žáci na mapách hledali a poznávali 🙂

Na konci nám zůstal krásný pocit smysluplné práce na čerstvém vzduch, radost z posílení týmového ducha a předsevzetí, že si sázení stromů určitě zopakujeme.

Děkujeme Sázíme stromy za perfektní organizaci, teplý čaj, kafe a buchtu. Také školníkovi ZŠ Želechovice za veškerou pomoc.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram