CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Unikátní knihu ROK VINAŘE pokřtíme tím nejlepším vínem

2. srpna 2023

Rok vinaře. Co skrývá a proč je tak výjimečný?

Na to vám odpoví nové kniha z našeho nakladatelství.

Je těžké skutečně vystihnout a přesně určit, co a kdy se má dělat, protože vinař souzní s přírodou a přizpůsobuje se souběhu událostí a počasí a snaží se reagovat na všechny změny, které mohou během roku přijít. Již nejedna velmi nadějná úroda skončila jedním zásahem „shůry“ a celoroční práce během okamžiku přišla vniveč.

Každá kapka potu vinaře je proměněná v kapku toho vzácného moku, o kterém se píše v mnoha světových dílech významných autorů prózy i poezie. V kolika lidových písničkách se o víně zpívá, kolik not a tónů doprovází krása lidové tvořivosti… Vino je v životě člověka dáváno do mnoha souvislostí. Ale než ochutnáte, musíte si představit celoroční práci, hodiny a hodiny strávené ve vinici anebo ve sklepě. A teprve potom pochopíte, že výsadu božského nápoje si beze zbytku zaslouží.

Všechno toto můžete v knize vidět. A až jí budete listovat, pamatujte, že víno nekončí v žaludku, ale v srdci, duši a kráse života.

Rok vinaře

Tato nevšední kniha je tak trochu jiná, než ostatní knihy z edice Čarovné Česko. Myšlenka na ni vznikla v hlavě našeho regionálního projektového manažera a zároveň spoluautora knihy Tibora Skalky, který je sám vinař a zná veškerá úsilí i radosti provázející vznik tohoto ušlechtilého moku. Jak píše v předmluvě knihy: "Všimněte si jen, když u svého vinaře dostáváte do pohárku výsledek jeho celoroční práce, jak se tváří a s jakou pokorou, pýchou a hrdostí vám předává svoji radost, svoji genialitu, svůj pot. Toto je ten pravý požitek z vína – z hroznu, nejkrásnějšího a nejvoňavějšího květu z jeho zahrádky, celoroční práce a odříkání. "

Proto přijměte pozvání na slavnostní křest této knihy, který proběhne v sobotu 12. srpna v Kyjově v rámci přehlídky Rulandských vín. Soutěžní přehlídka probíhá v rámci jedinečného folklórního festivalu SLOVÁCKÝ ROK KYJOV - největší přehlídky lidových zvyků.

Je nám velkou ctí, že se role kmotrů knihy zhostí významné osobnosti jako je ministr kultury Mgr. Martin Baxa, starosta města Kyjova Mgr. František Lukl, MPA a předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík.

Rok vinaře - pozvánka na křest

Jste srdečně zváni!CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram