CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Průzkumu spokojenosti - Letecké video 2020

2. ledna 2021

Vyhodnocení průzkumu spokojenosti - letecké video Moje obec z nebe

V roce 2020 jsme poprvé nabízeli zákazníkům letecké video Moje obec z nebe. O tento produkt byl velký zájem a zaznamenal velký ohlas, který nás utvrdil, že produkt budeme nabízet i nadále. Jako u ostatních produktů, ale chceme nabízet ty nejkvalitnější služby a proto jsme u zákazníků provedli průzkum spokojenosti právě s tímto produktem.

V průzkumu odpovídalo 129 zákazníků. Zde se dozvíte jeho výsledky:

Pravidelné informování zákazníka

V průzkumu jsme také zjišťovali, jak byli zákazníci spokojeni s informacemi o průběhu projektu, které jsme jim pravidelně zasílali a jaké další informace by byly pro ně užitečné.

Je potěšitelná, že v 77 % zákazníci vnímali zasílané informace jako dostatečné a nepotřebovali dostávat další. Jen 7 % zákazníků dokázalo konkrétně říci, co dalšího by potřebovali vědět, např. den, kdy se bude natáčet; informace o nových akcích; kdy budeme dělat další videa, jak často; informace o tom, jak probíhá zpracování; možná spíš že jsem nedostal nic k nahlédnutí; informace o termínu vyhotovení videa nebo o novinkách.

Vyhodnocení otázky č.2 – Jakým způsobem jste využili letecké video, příp. jakým způsobem ho chcete využít?

 

Touto otázkou jsme chtěli zjistit, jak konkrétně zákazníci video využijí.

Téměř ve všech odpovědí zazněla odpověď, že video umístí na webové stránky obce. Při podrobnějším zkoumání zjistíme, že téměř polovina zákazníků (49 %) umístí video jen na webové stránky obce a dalších 12 % je umístí na webové stránky a sociální sítě (facebook) obce.

Pro nás byly zajímavé odpovědi 29 % zákazníků, kteří uvedli, že mimo web využijí video i jiným způsobem. Zde je výčet těch nejzajímavějších odpovědí:

  • dáme ho na obecní televizní kanál
  • hodláme ho využít při výrobě dokumentů o obci, hlavně o Jízdě králů
  • využili jsme to na prezentační panel v rámci projektu příhraniční spolupráce
  • využila ho škola, kde si ho pouštěli ve vlastivědě a zeměpisu
  • uvažujeme, že to nahrajeme na CD nebo DVD a dáme občanům k Vánocům
  • budeme promítat při setkání rodáků, jednou to bude zajímavé pro děti, jak se to vše změnilo

Vyhodnocení otázky č.3 - Jak hodnotíte výsledné provedení videa? (známky 1-5 jako ve škole) Proč?

 

V 38 % byli zákazníci s leteckým videem velice spokojenosti a ohodnotili je známkou 1.
Zde je pár jejich odpovědí: Každopádně 1, je to pro nás nové, záběry jsou neokoukané; my jsme spokojeni, moc se nám to líbí; opravdu je pěkné; dobře vymyšleno, dobře natočeno, je z toho kvalitní video; líbilo se nám; dobrý, pěkný; líbí se moc; no video je pěkný, jsem spokojený, dejte 1; je pěkný, výborná kvalita, krásný; je to hezky zpracované a natočené; líbilo se mi to, zastupitelé to taky viděli. Je to super materiál, který se dá dále využít. Máme krásně natočený celý katastr. Využijeme na oslavu obce příští rok květen/zač. Června; moc hezký, je vidět že to dělal někdo kdo tomu rozumí; je to super pěkně udělaný, je vidět že to dělal profesionál.

Ve stejném počtu (38 %) byli zákazníci spokojeni a video ohodnotili známkou chvalitebná. Známku dobrá a průměrnou spokojenost s videem uvedlo 16 % zákazníků. Zde jsou některé komentáře, které nám přinesly důležitou zpětnou vazbu a pomohou nám zlepšit kvalitu leteckého videa:
bylo by potřeba nechat delší záběr na detaily, tak o 1-2 vteřiny; přechod není plynulý; zdálo se nám, že bližší záběr na střed obce jen rychle probliknul; vytkla bych tomu, že pohled na dominanty je jen z jedné strany; zoomy na objekty jsou strašně rychlé, ruší to, a mohlo by jich být víc; možná by to chtělo upřesnit hranice; pohled na obec je pěkný, pak tam jsou sekvence na střed vesnice, připadá nám moc krátké. Celkový záběr ok, ale pak prostřehy prostřed vesnice krátké; je tam málo záběrů přiblížení, detailů, bylo to pořád z dálky, když se to točí aby se to točilo v květnu, červnu, bylo by to video veselejší; je to takový rychlý a z velký dálky.

Vyhodnocení otázky č.4 – Jakým způsobem využijete zaslaný odkaz na video na YouTube kanál Česko z nebe?

 

Video každé obce nahráváme na YouTube kanál Česko z nebe. Odkaz na toto video posíláme zákazníkům, aby s ním mohli pracovat jednodušeji. Tento odkaz mohou starostové kdykoliv využívat bez omezení pro posílání videa svým občanům nebo partnerům, mohou ho použít na své webové stránky nebo na sociální sítě. V průzkumu nás zajímalo, zda starostové odkaz takto využívají a zda je jim užitečný.

Téměř polovina zákazníků (44 %) využije odkaz na své webové stránky a sociální sítě. Odkaz pošle svým občanům a partnerům 8 % zákazníků a 2 % využije odkaz jiným způsobem (odkaz zveřejníme na mobilní aplikaci; k prezentaci).

27 % zákazníků zatím neví, jak odkaz využít, 12 % zákazníků uvedlo, že odkaz nevyužijí vůbec.

Během průzkumu jsme získali velké množství krásných referencí. Některé z nich si zde můžete přečíst.

Městys Lysice, okres Blansko 
Dobrý den,
jako starosta městyse Lysic musím pochválit spolupráci s Vaší společností při vytvoření leteckých snímků a videa našeho městysu. Snímky jsou velice pěkné, focené za krásného počasí a využijeme je na nástěnný kalendář pro příští rok 2021, který budeme rozdávat občanům.
Video jsme umístili na facebookový profil městyse, kde zaznamenal velmi kladné ohlasy.
Děkuji Vám za spolupráci a těším se za pár let na další letecké snímky, které nám při porovnání s těmi minulými a současnými umožní vidět naše městečko v proměnách času.
Mgr. Pavel Dvořáček
starosta městyse Lysic

Obec Velemín, okres Litoměřice
Dobrý den,
Za obec Velemín bych chtěl velmi ocenit spolupráci s vaší společností. Po celou dobu bylo velmi profesionální a korektní. Výsledné letecké video je velmi zdařilé, realizované za hezkého počasí a velmi hezky reprezentuje naši obec a všech třináct místních částí. Použijeme jej k propagaci a prezentaci obce na našich internetových stránkách, facebooku a jiných elektronických médií.

S pozdravem
Petr Křivánek
Obec Velemín

Obec Draženov
Dobrý den,
Za obec Draženov, oceňuji spolupráci s vaší společností na leteckém snímkování i na leteckém videu. Po celou dobu bylo profesionální a korektní. Výsledné letecké video je velmi zdařilé, realizované za hezkého počasí a velmi hezky reprezentuje naši obec a přilehlá místa. Použijeme jej k propagaci a prezentaci obce na našich webových stránkách a  v jiných elektronických médiích.
S pozdravem
Ing. Petr Selnar
starosta Obce Draženov

Obec Mnetěš
Dobrý den,
za Obec Mnetěš musím pochválit spolupráci s Vaší společností při vytvoření leteckých snímků a videa naší obce Mnetěš. Video je velice pěkně natočené za krásného počasí. Video máme vložené na webových stránkách naší obce pro spoluobčané i turisti.
Video jsme umístili i na facebookový profil obce Mnetěš.
Děkuji Vám za spolupráci a těším se za pár let na další letecké snímky, které nám při porovnání s těmi minulými a současnými umožní vidět naší obec v proměnách času.

Nikola Hudiková
administrativní pracovnice a webmaster webových stránek obce Mnetěš

 

Město Rokycany
Dobrý den, paní Forejtová,
město Rokycany s Vaší spoluprací bylo velice spokojeno. Bohužel jsem zde nováček a tak jsem viděla až výsledný produkt, který se mi velice líbí.
Video plánujeme umístit na náš web, který se momentálně redesignuje a myslím, že to stránky krásně oživí. Taktéž určitě umístíme i na Facebook.
Člověk tak vidí město ve své plné kráse a nemusí sáhodlouze listovat ve fotogalerii v jakých místech se nachází například náměstí atd..
Děkujeme za krásnou práci a rádi se podíváme na Vaši další nabídku. JJ
Přeji hezký den,
BcA. Anna Chromá
Město Rokycany, Odbor školství a kultury

obec Deštná
Dobrý den,
Letecké video obce Deštné je natáčeno za krásného jasného počasí. Přiblížení obce je sice krátký okamžik, ale jsou vidět veškeré dominanty obce. Video je natáčeno dostatečně pomalu v dostatečné vzdálenosti od obce díky čemuž je vidět široké okolí obce. Se spoluprací jsme byli spokojeni.
Přeji příjemný zbytek dne
M. Pospíšilová (místostarostka)
obec Deštná

 

Další reference na letecké snímkování si můžete přečíst na našem webu

Pokud se chcete dozvědět více o leteckém snímkování, podívejte se na www.ceskoznebe.czCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram