CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Průzkum spokojenosti - kniha Slezské hrady a zámky z nebe

16. února 2021

Vyhodnocení průzkumu spokojenosti - kniha Slezské hrady a zámky z nebe

Váš názor nás zajímá, proto se vždy, po ukončeném projektu, snažíme uskutečnit průzkum spokojenosti našich zákazníků. Tentokrát jsme se dotazovali na spokojenost s nově vydanou knihou Slezské hrady a zámky z nebe.
Již druhá v pořadí (za knihou Moravské hrady a zámky z nebe), vyšla v prosinci minulého roku další naše kniha z edice hradů a zámků z nebe. Tentokrát jsme se zaměřili na možná trochu opomíjený region Slezska. Netradičním pohledem ptáků a pilotů, vám kniha představí více než 50 hradů, zámků nebo zřícenin, a dozvíte se ke každému objektu i nějakou jeho pověst. I sami obyvatelé této části České republiky, byli mnohdy příjemně překvapeni, kolik má Slezsko krásných míst a památek.

Zde si můžete knihu prolistovat Slezské hrady a zámky z nebe

Nyní však k samotnému průzkumu:
Zúčastnilo se ho 33 partnerů ze 43 zapojených do tohoto projektu. Úspěšnost dotazování byla 77 %.

Telefonicky jsme se dotazovali na tyto otázky:

  1. Jak se Vám líbí myšlenka knihy o Slezských hradech a zámcích?
  2. K jakému účelu knihu využíváte?
  3. V knize je u objektů pověst, jaké jiné informace by se Vám tam ještě líbily?
  4. Ke knize vyšlo také DVD namluvené dětmi, jehož myšlenkou bylo zpříjemnit prohlížení knihy seniorům a těm, co si text nemohou přečíst sami. Co na něj říkáte?

Vyhodnocení otázky č. 1: Jak se Vám líbí myšlenka knihy o Slezských hradech a zámcích?

Touto otázkou jsme chtěli zjistit, jak vnímají vydání knihy se zaměřením na hrady a zámky Slezska. Zda v ní vidí nějaký přínos a využití.

Knihu a nápad na její vydání zákazníci hodnotili jednoznačně velice pozitivně (100 % dotázaných.)

Zde jsou samotné reakce dotazovaných, líbil se jim především: „ velmi zajímavý samotný nápad; skloubení historie s cestováním; netradiční pojetí; zmapování hradů a zámků v kraji; velmi příjemným způsobem podané tipy na výlety pro rodiny s dětmi; nádherná kniha se spoustou zajímavých informací, cestování a vzdělání v jednom; atraktivní provedení; krásně zpracovaná publikace; zviditelnění Slezska; velká spokojenost, na Slezsko se často zapomíná, takže radost z knihy“

Dobrá myšlenka tohoto projektu, se spojila s regionem, který se cítí přehlížený. Do budoucna se proto zamyslíme nad tím, co dalšího Slezsku můžeme nabídnout, případně najít možnost spojit se s místní organizací propagující Slezsko a nabídnout spolupráci.

Vyhodnocení otázky č.2: K jakému účelu knihu využíváte?

 48 % zákazníků odpovědělo, že knihy využijí jako dárky či formu poděkování. (Dárky starostové dávají především občanům, jubilantům, zastupitelům, sponzorům, školám, seniorům, partnerským obcím či starostům.)
39 % naše knihy využijí také jako dárek, ale zaměřený více na propagaci obce či samotného regionu. Mnohdy také k propagaci školy a do knihovny.
10 % zákazníků knihu použije na reprezentaci či prezentaci obce či svého domova.
Pouze 3 % zákazníků měli knihu také k dalšímu prodeji.

V tomto případě většina zákazníků věděla, jak s knihami naložit. Vzhledem k současné situaci s minimálním setkáváním a rušením všech společných akcí, starostové zatím neměli možnost knihy použít, dle přání. Ale věří, že se situace už brzy změní a knížky tak najdou své majitele.

Vyhodnocení otázky č.3: V knize je u objektů pověst, jaké jiné informace by se Vám tam ještě líbily?

Pro další knihy z edice České hrady a zámky, jsme touto otázkou chtěli zjistit, zda je koncepce knihy vyhovující a obsah knihy dostačující.

Pro 50 % dotázaných byl obsah knihy dostačující a neměli žádný návrh na změnu či úpravu.
41 % ale měli zákazníci návrh na doplnění informací, které by v knize také uvítaly. Jednalo se především o: „ více informací, jak se dostat k hradu- eventuálně mapka nebo i barva turistická značky; více informací o objektech samotných; webové stránky hradů a zámků, kontakty, QR s detailními informacemi, otevírací doba," někteří z dotázaných by dokonce uvítali i více fotografií například zevnitř objektů.
Jen 9 % zákazníků odpovědělo, že je nenapadá žádná změna nebo nad ní nepřemýšleli.

Vzhledem k tomu, že 41 % zákazníků mělo připomínku k obsahu, zamyslíme se nad možným doplněním informací k jednotlivým objektům.

Jak jistě víte, v CBS Nakladatelství jsme na jaře tohoto roku nahráli úplně první audioknihu Moravské hrady a zámky z nebe. U příležitosti vydání knihy Slezské hrady a zámky z nebe jsme se proto rozhodli v této tradici pokračovat a i tento titul se může po právu pyšnit svojí vlastní audioknihou. Tentokráte jsme ale nebyli mluvčími my, nýbrž naše děti. Právě děti svojí bezprostředností a nevinností dokáží zaujmout jak své vrstevníky, tak starší generace.

Celkem se do namlouvání 48 pověstí, předmluvy a bonusové části pustilo 28 dětí, díky čemuž vznikla necelou hodinu dlouhá audiokniha. Nejmladším „dabérům“ bylo 3,5 a 5 let a na svůj věk předvedli výborné výkony.

 

Vyhodnocení otázky č.4: Ke knize vyšlo také DVD namluvené dětmi, jehož myšlenkou bylo zpříjemnit prohlížení knihy seniorům a těm, co si text nemohou přečíst sami. Co na něj říkáte?

 

81 % zákazníků uvedlo, že DVD nemají a nevěděli o něm. 16 % zákazníků uvedlo, že DVD nemají, ale projevili o něj zájem. V 3 % bylo zmíněno, že zatím neví, jak by ho využili.

Z odpovědí na poslední otázku si odnášíme především to, že je důležité tuto pěknou myšlenku promítnutou do audioknihy na DVD, a hlavně její poslání, zpropagovat společně s knihou tak, aby o ní zákazník věděl již v době koupě knihy a aby správně pochopil jeho účel.

Výstup a shrnutí provedeného průzkumu

Průzkum byl veden ve velice příjemném duchu, zákazníci ve většině případů ochotně odpovídali na položené otázky. Výstup z hodnocení spokojenosti s knihou Slezské hrady a zámky z nebe je potěšující ve všech směrech a dozvěděli jsme se zajímavé a přínosné informace. Jednání s obchodníky při samotném prodeji bylo hodnoceno velice kladně, nápad na koncepci knihy byl zákazníky vítán a dostali jsme i další tipy jak knihu vylepšit.

Prohlédnout si knihu a třeba ji i sami zhodnotit můžete zdeCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram