CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Průzkum spokojenosti na podzimní snímkování

13. prosince 2020

Vyhodnocení průzkumu spokojenosti - podzimní letecké snímkování

Každoročně provádíme letecké snímkování na jaře a začátkem léta, kdy je krajina pěkně zelená a ve svěžích barvách. V loňském roce jsme poprvé zákazníkům nabídli letecké snímkování v netradičním období - na podzim, kdy se příroda zabarví do úplně jiných barev. Jak byli zákazníci spokojeni s podzimním snímkováním a jak se jim fotografie líbily, jsme zjišťovali právě v tomto průzkumu.

Průzkum probíhal během října a listopadu 2020 a na otázky odpovídalo 92 zákazníků.

Pravidelné informování zákazníka

V průzkumu jsme také zjišťovali, jak byli zákazníci spokojeni s informacemi o průběhu projektu, které jsme jim pravidelně zasílali.

Je potěšitelná, že v 73 % zákazníci jednoznačně vnímali zasílané informace jako užitečné a byli s nimi spokojeni. Ve 20 % vyjádřili spokojenost a drobné výhrady.

Vyhodnocení otázky č.2 – V čem vnímáte rozdíl mezi fotografiemi pořízenými během léta a během podzimu?

 

Touto otázkou jsme chtěli zjistit, zda zákazníci vnímají podzimní fotografování jako něco výjimečného a do jaké míry se jim líbí více než letecké fotografování pořízené během jara a léta.

Více než polovina zákazníků (62 %) odpověděla, že podzimní fotografie jsou barevnější, pestřejší, a pěknější. U těchto zákazníků se vyskytovaly např. odpovědi: podzimní jsou pestřejší; zbarvení, podzim pěknější; rozmanitější příroda; líbivější pro oko; podzim daleko barevnější, lépe vypadá na fotkách, ale každé období má své kouzlo; ráz krajiny to určuje, letní je nezajímavá, podzim pestrý, barevný; Pro lidi je to i zajímavější; Máme od vás jarní i podzimní. Je to pro nás změna podzimní – barevnější fotky, barvičky; podzim má více barev, výborná volba; no byli originální, první podzimní, dobrý nápad.

Poměr fotografií - celkové záběry vs. detaily

 

Každý zákazník od nás dostává určitý počet upravených a vytištěných fotografií. Zároveň dostává i všechny pořízené záběry v plném rozlišení. Vždy fotografujeme celkové záběry i detaily na jednotlivé dominanty obce a poměr celkových záběrů a detailů je v poměru cca 1:1. V průzkumu jsem chtěli zjistit, zda tento poměr zákazníkům vyhovuje.

Je potěšitelné, že v 66 % jsou zákazníci s poměrem fotografií spokojeni. V průzkumu zazněly např. tyto odpovědi: Nám balíček vyhovoval že to bylo podle našeho očekávání. ; vyhovovalo mi to, dalo se z toho vybrat. Pro naši obec dostačující, spokojeni; od všeho trošku, pro nás je zajímavější, jsme malinkatá obec; spíše fotky z dálky – ty jsme dostali, celkově vyhovovalo; tak, jak to bylo nasazeno, je perfektní; komplexnost ideální; tak, jak bylo, je v pořádku; Vyhovuje, jak to bylo, vše je vidět.

Jen 7 % zákazníků odpovědělo, že s výběrem byli spokojení s drobnými výhradami.
V téměř podobném výsledku byly odpovědi zákazníků, že chtějí více detailů (13 %) a naopak více celkových záběrů (11 %).

Vyhodnocení otázky č.4 – Jste spokojeni s kvalitou fotografií?

 

V poslední otázce jsme se zaměřili na kvalitu dodaných fotografií. Dotazovaní měli kvalitu ohodnotit známkou 1 až 5 jako ve škole.
Velká většina zákazníků (73 %) byla s kvalitou fotografií velice spokojena a ohodnotila je známkou 1 – velká spokojenost. Známkou 2 – spokojenost ohodnotilo fotografie 23 % zákazníků. Jen 3 % dala fotografiím známku 3 – Průměrná spokojenost a 1 % známku 4 – Spíše nespokojenost.

Během průzkumu jsme získali velké množství krásných referencí. Některé z nich si zde můžete přečíst.

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat za výbornou spolupráci při podzimním fotografování naší vesničky. Musím říct, že je vidět, že fotografování provádí naprostí profesionálové- vznikly úžasné snímky, plné krásných podzimních barev.
Tyto snímky nám zdobí kanceláře obecního úřadu a jsou často navštěvované ve fotogalerii obecních webových stránek. Naším záměrem je také vytvořit z těchto fotografií kalendář na rok 2021.
Musím říct, že kdykoliv se na snímky podívám, hřeje mě u srdce a jsem pyšná na naši krásnou vesničku – a to jen díky vaší výborné práci.
Moc děkuji.
S úctou
Jana Surovcová, starostka obec Břežany

 

Letecké snímkování od společnosti CBS Nakladatelství s.r.o. zachytilo krásnou a nedotčenou přírodu enkláv a osad naší obce, která se nachází v samotném srdci Beskyd. Pro budoucí generace budou tyto snímky zachycovat život obce na začátku 21. století a majestátnost našich lesů doposud nedotčených kůrovcovou kalamitou. Velice oceňuji kvalitu a zpracování leteckých snímků, které se nedají srovnat se snímkováním z dronů a dalších moderních technologií. S profesionálním přístupem a spolupráci s touto společností jsme byli natolik spokojeni, že jsme si objednali i letecké video z naší obce. Těším se na další spolupráci.
S přáním hezkých dní
Ing. Tomáš Kubačák, starosta obce Bílá

 

Jako starosta obce Valdíkov, která má od Vaší firmy k dispozici fantastické letecké snímky a publikaci Česko z nebe, Vám chci poděkovat za kvalitu a profesionální přístup k tomu co děláte. Nejenom že příroda umí na podzim čarovat se svojí krásou a barvami, to samé umíte vy s fotografiemi.
Vaše poslední podzimní fotografie jsem nechal skoro celou zimu našim občanům k prohlédnutí v místním obchůdku a všem se moc líbily. Náš místní největší zemědělský podnikatel uchvácen snímky svého statku, poslal tyto fotografie své dceři do Kanady.
Jenom škoda že na posledních snímcích je patrná kůrovcová kalamita, která se u nás na Vysočině podepsala na stromech, ale taková je prostě příroda.
Závěrem přeji Vaší firmě spoustu spokojených klientů a nádherných fotografií.
S přáním krásného dne
Petr Zelníček - Starosta obce Valdíkov

Pokud se chcete dozvědět více o leteckém snímkování, podívejte se na www.ceskoznebe.czCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram