CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Průzkum spokojenosti na Letecké fotografování 2020

27. února 2021

Vyhodnocení průzkumu spokojenosti - Letecké snímkování jaro/léto 2020

Každoročně provádíme letecké snímkování na jaře a začátkem léta, poslední 2 roky také nabízíme snímkování i na podzim, kdy se příroda zabarví do úplně jiných barev. Abychom mohli naše služby neustále zlepšovat, chceme znát i zpětnou vazbu od zákazníků. Proto provádíme pravidelný průzkum spokojenosti a nyní jsme se tedy v průzkumu zaměřili právě na letecké snímkování.

Průzkum probíhal během října a listopadu 2020 a na otázky odpovídalo 201 zákazníků.

Pravidelné informování zákazníka

V průzkumu jsme také zjišťovali, jak byli zákazníci spokojeni s informacemi o průběhu projektu, které jsme jim pravidelně zasílali.

Je potěšitelné, že v 76 % zákazníci  vnímali zasílané informace jako dostatečné a byli s nimi spokojeni. Ve 10 % vyjádřili zájem o další konkrétní informace.

Poměr fotografií - celkové záběry vs. detaily

Každý zákazník od nás dostává určitý počet upravených a vytištěných fotografií. Zároveň dostává i všechny pořízené záběry v plném rozlišení. Vždy fotografujeme celkové záběry i detaily na jednotlivé dominanty obce a poměr celkových záběrů a detailů je v poměru cca 1:1. V průzkumu jsem chtěli zjistit, zda tento poměr zákazníkům vyhovuje.

Téměř polovina zákazníků uvedla, že jim dodané fotografie vyhovují. 19 % partnerů upřednostňuje více detailů a 15 % více celkových záběrů.

15 % parterů je s výběrem v celku spokojených a uvedli drobné výhrady, např. že by chtěli určit, jaké konkrétní objekty by chtěli vyfotit nebo chtěli u některých záběrů konkrétní kompozici. Zákazníkům bylo vysvětleno, že tyto připomínky a konkrétní požadavky je nutné domluvit už při podpisu objednávky, aby se dostaly do letového plánu. Po uzavření kampaně se tyto podklady pilotům a fotografům připravují do finální podoby a v průběhu fotografování už není možné do nich zasahovat.

Vyhodnocení otázky č.3 – Do jaké míry jste spokojeni s fotografiemi, které jsme pro Vás ze všech fotografií vybrali a upravili (známky 1-5 jako ve škole)? 

 

Je potěšitelné, že v 54 % partneři byli s fotografiemi velmi spokojen a ohodnotili je známkou výborná.

34 % partnerů vyjádřilo spokojenost a ohodnotilo je známkou chvalitebná. Jako důvody uvedli např. toto: Subjektivní pohled, neznáte souvislosti, proč udělat některé fotografie jinak; trošku by to chtělo přirozenější barevnosti, je to asi úpravou, ne úplně skutečné; nejsem úplně fanoušek leteckých fotografií, zdají se mi kompozičně všechny totožné; dal bych 2 nebo 1 mínus, lepší by bylo, kdyby nás někdo nechal vybrat; lítalo se asi, kdy se lítalo, je to na hraně z hlediska okolí; dobrý, ale chyběly osady – příště; někdo to vybíral podle toho, co se mu líbilo, ne nám;fotky parádní, bezvadné, akorát ten výběr;  fotky jsou pěkný, chybí vrchní část obce; některá zajímavá místa nebyla v upravených; celkový pohledy výborný, jedna fotka dramaticky ve stínu, stín dělá hodně, Vím, že to není jednoduchý fotit z letadla; jedině co mi vadí, je to z velké výšky foceno celkový pohled, chtěl bych spíše z menší výšky, více přiblížení;  Doporučení pro fotografa – nemusí být 4x zámek na fotkách ale spíš se zaměřit více na obec; vybrali bychom jiné záběry; protože některý tam byly široké záběry jen zelená barva, ta vesnice tam nebyla vidět.

8 % partnerů vyjádřilo průměrnou spokojenost a ohodnotili fotografie známkou dobrá.

Vyhodnocení otázky č.4 – Jaké další produkty jste si nechali z fotografií vyrobit, případně jaké další produkty plánujete?

 

Nejvíce partnerů – 28 %, odpovědělo, že si nechali vyrobit (příp. plánují vyrobit) plastové tabule, obrazy na plátně, fototapety, případně další drobné produkty k těmto zakázkám.

20 % partnerů fotografie využila/je na výrobu kalendářů, pohlednic, magnetek a jiných drobných produktů.
6 % jich využilo/je na výrobu fotomapy.
8 % partnerů uvedlo jiné využití fotografií, např.: fotky budou použity do knihy, jinak na PR, sociální sítě, do tiskovin; publikaci s fotkami a popisky; plánujeme fotky rozdávat jako dárky; ty vaše fotky jsme dali do haly, použijeme na prezentaci obce; pokud bude někdo chtít, kdo je na fotkách, k prezentaci; zatím žádné, jinak použiji do zpravodaje.; Možná do budoucna video.

20 % partnerů odpovědělo, že zatím je nenapadá další využití a 17 % odpovědělo, že zatím nemají v plánu nic dalšího z fotografií vyrobit.

Během průzkumu jsme získali velké množství krásných referencí. Některé z nich si zde můžete přečíst.

Obec Dobřínsko
Dobrý den,
Zapojili jsme se do vašeho projektu leteckých snímků. Jsou perfektní, focené za krásného počasí.

S paní Forejtovou je dobrá komunikace, spolupráce a součinnost s odvedenou zakázkou.
Přeji mnoho dalších spokojených klientů.
Starosta obce Dobřínsko

Obec Baliny
Dobrý den,
naše obec se zúčastnila projektu leteckých snímků, který nám Vaše společnost nabídla.
Letecké snímky byly dodány ve výborné kvalitě a jsou velice překrásné. Snímky nadále chceme vystavit na obecním úřadě a také využít pro inovaci našich webových stránek. Dále také zvažujeme o vytvoření videa anebo kalendáře.
Děkujeme za spolupráci a dobře odvedenou práci.
S pozdravem
Monika Čermáková
starostka obce Baliny

Obec Líšťany
Dobrý den.
Chci Vám touto cestou poděkovat za dodání leteckých snímků našich obcí (Líšťany, Luhov, Hunčice, Košetice, Náklov, Lipno, Písek, Třebobuz), které byly provedeny ve vysoké kvalitě. Je vidět že pracujete opravdu s profesionálním týmem a na profesionální úrovni.
Na špičkové úrovni je i komunikace s vašimi pracovníky, zejména pak s paní Lenkou Forejtovou z Manager Call centra.
Snímky jsou opravdu skvěle provedeny a proto jsme se rozhodli i pro objednávku nástěnných kalendářů dle dodaného návrhu. Též použijeme snímky na vylepšení webových stránek obce. Ještě jednou moc děkuji a přeji všem krásný a pohodový den.
Václav Huml
Starosta obce Líšťany

Obec Lenora
Dobrý den,
obec Lenora se zapojila do projektu Prachaticko z nebe a následně jsme se zúčastnili
projektu leteckých snímků. Vše jsme obdrželi ve výborné kvalitě jsme se snímky spokojeni.
Vše bylo podpořeno dobrou komunikací. V kanceláři starosty visí na zdi krásný letecký pohled jak na obec Lenoru, tak i na okolní Šumavu. Věřím, že pořízené snímky využijeme v naší práci.
Přeji hodně úspěchů v podnikání.
S přáním hezkého dne
Antonín Chrapan
starosta, Obec Lenora

Městys Lysice
Dobrý den,
jako starosta městyse Lysic musím pochválit spolupráci s Vaší společností při vytvoření leteckých snímků a videa našeho městysu. Snímky jsou velice pěkné, focené za krásného počasí a využijeme je na nástěnný kalendář pro příští rok 2021, který budeme rozdávat občanům.
Video jsme umístili na facebookový profil městyse, kde zaznamenal velmi kladné ohlasy.
Děkuji Vám za spolupráci a těším se za pár let na další letecké snímky, které nám při porovnání s těmi minulými a současnými umožní vidět naše městečko v proměnách času.
Mgr. Pavel Dvořáček
starosta městyse Lysic

Obec Březské
I naše malá obec Březské se zapojila do projektu leteckého snímkování. Z dodaných fotografií a flashdisku jsme nadšeni.
Fotografie jsem focené za krásného slunečného počasí a mají super atmosféru.
S firmou byla velmi příjemná spolupráce a těším se na další.

S pozdravem
Lenka Kamínková
Obec Březské

Obec Velemín
Dobrý den,

Za obec Velemín bych chtěl velmi ocenit spolupráci s vaší společností. Po celou dobu bylo velmi profesionální a korektní. Výsledné letecké video je velmi zdařilé, realizované za hezkého počasí a velmi hezky reprezentuje naši obec a všech třináct místních částí. Použijeme jej k propagaci a prezentaci obce na našich internetových stránkách, facebooku a jiných elektronických médií.

S pozdravem
Petr Křivánek
Obec Velemín

Firma Osmont Hybrálec, okres Jihlava
Dobrý den,

Jako firma jsme se zapojili do projektu leteckých snímků našeho výrobního areálu.

S fotografiemi jsme velmi spokojeni. Konečně můžeme našim zákazníkům ukázat náš areál z lepší perspektivy. Celkově oceňujeme kvalitu fotografií, přístup a skvělou spolupráci se společností CBS.

Děkuji ještě jednou a přeji hezký den.
S pozdravem / Best regards
Ing. Martin Došek
marketing & export manager osmont Hybrálec

Obec Dešná, okres Jindřichův Hradec
Dobrý den.

Chtěl bych velmi poděkovat za dodané letecké snímky našich sedmi obcí a okolní krásné krajiny.
Kdyby měl člověk tu možnost, dal by si je zarámovat nejlépe všechny, aby některé nepřišly zmarem. Bohužel kancelář starosty není nafukovací a tak bylo velmi těžké z toho nepřeberného množství vybrat alespoň tři, které by rozjasnili moji kancelář.
Musím velmi pochválit kvalitu i vhodný výběr lokací pro fotografie.
Dále bych chtěl také vyzdvihnout práci paní Forejtové, s kterou je skvělá spolupráce.
Pokud se rozhodnete s touto firmou spolupracovat, určitě nebudete litovat.

Hynek Peřina
starosta obce Dešná

Město Potštát
Dobrý den,

jako místostarostka města Potštát bych chtěla Vašemu kolektivu poděkovat za letecké snímky, které jsme si u vás objednali.
Vaše firma nás informovala nejen o tom jak snímky vznikají, ale také jsme byli pravidelně informování o postupu prací na naší zakázce.
Fotografiemi jsme získali aktuální pohled na naše město a místní části. Mě osobně se líbilo nevšední zpracování pohledu na naše město - "Planeta obec".
Fotografie prezentujeme na stránkách našeho města a určitě nám zpříjemní prostředí zasedací místnosti našeho úřadu.

Přeji mnoho úspěchů v další práci.

Pěkný den.

Kateřina Klabačková, DiS.
místostarostka města Potštát

Obec Žernovice
Dobrý den.

Naše obec spolupracovala s firmou CBS jednak při tvorbě fotoknihy Prachaticko z nebe, která si získala velkou oblibu mezi veřejností. My tyto knihy darujeme jako dárky či poděkování při různých příležitostech a lidé jsou opravdu jejich obsahem potěšeni.
Co se týká leteckého snímkování, bylo nám dodáno 15 kusů fotek z různých částí naší obce. Dle našeho názoru se jedná o opravdu ucelenou kolekci. Tím, že bylo pořízeno více kusů, byl tak obsažen celý náš katastr a na fotografie se dostaly i nemovitosti, které jsou zcela osamoceny a roztroušeny po krajině. Zejména obyvatelé těchto samot velmi ocenili fotografie, neboť do současné doby byly na všech snímcích pouze středy obcí a samoty a části obcí byly opomíjeny.
Dle našeho názoru jsme spoluprací s firmou CBS získali jedinečné snímky. Velkou fotomapu naší obce v dřevěném rámu se chystáme vyvěsit v naší zcela nové klubovně.
Celkově služby firmy hodnotíme velmi dobře a všem můžeme pořízení leteckých snímků doporučit.

Petra Kleinová
starostka obce Žernovice

Obec Milotice nad Bečvou
Dobrý den,

Naše obec se zapojila se do vašeho projektu leteckých snímků. Letecké snímky jsme s vaší společností realizovali již po druhé a byly jsme nad míru spokojeni. Jsou krásné, focené za pěkného počasí a použitelné i pro naše další obecní aktivity.

Také spolupráce s Vámi byla perfektní, vždy ochota a vstřícnost.
Zapojili jsme se také do akce Česko z nebe – Přerovsko, nebo hrady a zámky.
Vše bylo vždy dodáno v perfektním stavu, za což velmi děkujeme.

Těšíme se i na další spolupráci do budoucna.

Bc. Hana Bezděková
Starostka obce Milotice nad Bečvou

Více referencí si můžete přečíst ZDE

Pokud se chcete dozvědět více o leteckém snímkování, podívejte se na www.ceskoznebe.czCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram