CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Připravujeme novou cyklomapu Havlíčkobrodsko dětem

27. srpna 2021
Jak jistě víte, v oblasti malovaných map jsme odborníky na slovo vzatými. Nová edice malovaných cyklomap děti dětem se setkala s velkým ohlasem a proto nyní připravujeme cyklomapu dalšího regionu (okresu) Havlíčkův Brod.

Spolupracujeme se zkušenými malíři – dětmi

Nové malované cyklomapy jsou určeny především pro plánování cyklovýletů s dětmi. V přední mapové části naleznete vyznačené cyklostezky regionu Havlíčkobrodska včetně namalovaných zajímavostí, které stojí za návštěvu. Kartografii necháváme samozřejmě na odbornících z KČT, my se postaráme o uměleckou stránku mapy. Z druhé strany se pak můžete těšit na povídaní o regionu Havlíčkobrodska, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem toto území a naláká je k jeho poznávání. Povídání doplní doporučené cyklotrasy včetně výškového profilu. Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které se do projektu zapojily. A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců. Ať už se zapojí Vaše vlastní děti a nebo žáci základních uměleckých škol, právě zde budou mít možnost pochlubit se všem se svým výtvarným talentem.

Prezentujte se zajímavěji

Zaujali jsme Vás? Pak vězte, že toho je ještě mnohem více.

Zapojením se do projektu získáte malované cyklomapy Havlíčkobrodsko dětem a možnost se v této mapě prezentovat. Článek o Vaší obci, městě, škole a nebo firmě napíše naše šikovná textařka tak, aby zaujal i ty nejmenší čtenáře.

Také můžete mít tuto mapu s povídáním o Vás ve stojanu, který umístíte na frekventovaném turistickém místě a bude tak přitahovat zvídavé návštěvníky Vaší obce nebo rekreačního zařízení.

Hotové skládané mapy pak můžete využít jako dárek pro kolegy, zaměstnance, žáky a studenty, zásobit Vaše informační centrum a nebo obdarovat každou domácnost ve Vaší obci. Využití je zkrátka obrovské.

Ukázka prezentací v malované cyklomapě dětem

Tip na cyklovýlet

Kolem Chotěboře k rodnému domu Karla Havlíčka Borovského

  Délka 36 km, převýšení 400 m, náročnost střední, cesta vede převážně po zpevněném povrchu. Výchozím bodem trasy je železniční stanice Chotěboř. Ulicí 5. května se napojíte na Geocyklotrasu směr Horní a Dolní Sokolovec.  Z Chotěboře budete klesat na nejnižší místo trasy na most přes řeku Doubravku. Trasa údolím řeky Doubravky je vhodná pro pěší turistiku a tento krásný výlet si můžete nechat na další den 🙂 Projedete Horní Sokolovec směr na Bezděkov, kde si můžete odpočinout v přístřešku s dřevěnou sochou nebo se osvěžit ve venkovním koupališti na konci Bezděkova. Po odpočinku pokračujete po značené cyklotrase č. 5127 směrem na Nový Studenec Cestou minete zámek Nový Studenec, který bohužel není přístupný. Budete pokračovat do Ždírce nad Doubravou, kde si můžete udělat malou odbočku na vyhlídkovou věž, která vznikla stavební úpravou bývalého vodojemu. Výstupem po několika schodech se vám naskytne výhled na nedaleké město. Stále pokračujete značenou cyklotrasou 5127 přes Ždírec, která Vás zavede k minipivovaru Džekův ranč, kde se můžete občerstvit. Po posilnění se napojíte na žlutou značku a pojedete kolem Pobočného rybníka až k rozcestí Ranský rybník. Pokud bude horko, můžete popojet kousek k rybníku Řeka, kde se dá skvěle vykoupat nebo se rovnou od rozcestí vydáte značenou cyklotrasou 4122 podél naučné stezky Ranské polesí lesem směr Havlíčkova Borová. Cestou se napojíte na červenou turistickou značku K. H. Borovského, která Vás dovede k rodnému domu tohoto slavného spisovatele. V rodném domě se nachází muzeum se stálou expozicí věnovanou životu a dílu K. H. Borovského a až si ho prohlédnete, můžete pokračovat značenou cyklotrasou č. 4156 mírným terénem zpátky do Chotěboře k železniční stanici.

Jsme tu pro Vás

Chceme, aby Vám výsledná mapa a prezentace v ní přinesla užitek a spousty spokojených cykloturistů. Proto jsme v těchto dnech projekt odstartovali, abychom si byli jistí, že na každého z Vás budeme mít dostatek času.

Připravovanou malovanou cyklomapu Havlíčkobrodsko dětem Vám představí regionální projektový manažer Petr Hájek. Můžete ho kontaktovat na telefonním čísle +420 730 817 259 a nebo prostřednictvím e-mailu hajek@cbs-cesko.cz a domluvit si termín schůzky.

Případně vyplňte jednoduchý formulář a my se Vám ozveme.

Neváhejte a zapojte se do jedinečného projektu i Vy!CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram