Srdečně Vás zveme na křest právě vydané knihy TORNÁDO NA MORAVĚ očima přímých svědků, který proběhne dne 25. června 2022 v Mikulčicích v rámci vzpomínkové akce ROK POTÉ.
Je nám velkým potěšením, že se role kmotra zhostil hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich a starosta obce Mikulčic Ing. Bc. Josef Dvořáček.
Kniha TORNÁDO NA MORAVĚ OČIMA PŘÍMÝCH SVĚDKŮ vychází přesně rok po této ničivé události a je připomínkou všem záchranářům, dobrovolníkům i zasaženým. Je jasným důkazem odhodlání a vzájemné lidské pomoci. Obsahuje dojímavé příběhy místních obyvatel, ale nepropaguje lidské neštěstí a katastrofu. Právě naopak! Oslavuje naději a úžasnou sílu lidského ducha.
Kniha autora Ing. Jakuba Bartoníka vznikla ve spolupráci s těmito partnery:
obec Hrušky, městys Moravská Nová Ves, obec Mikulčice, obec Lužice, město Hodonín, Jihomoravský kraj, Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje, Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, Člověk v tísni, o.p.s., Počasí online Morava, Římskokatolická farnost Moravská Nová Ves, EG.D, a.s.
Knihu finančně podpořili: Stavební firma Plus s.r.o, BARTONIK – Family Collection, EG.D, a.s., Kladensko – Slánsko, z. s.
Knihu si můžete online prolistovat či zakoupit v našem e-shopu. Knihu bude možné zakoupit i na místě. Výtěžek z prodeje půjde na podporu dětského dne, který obec Mikulčice bude pořádat v roce 2023.
Těšíme se na Vás!