Pomoc COVID-19

Vyhlášení nouzového stavu se výrazně dotklo i naší firmy. Náš obchod zajišťují zejména naši regionální projektoví manažeři díky osobním setkání na úřadech, školách a podnicích cestovního ruchu. Tento způsob obchodu se od začátku března loňského roku zkomplikoval a my musíme pracovat s větším nasazením.

Doba nám práci neulehčuje. Přesto se neptáme, co může udělat naše vláda pro nás, ale co můžeme my udělat pro ostatní. Proto jsme se rozhodli pomoci těm, kteří jsou krizí zasaženi ještě více než my.

Velikonoční dobrý skutek „z nebe“

Sbírka pro zdravotníky z výtěžku z prodeje vybraných knih.

V době od 6.4.2020 do 19.4.2020 jsme realizovali sbírku, kdy jsme veškerý výtěžek z prodeje vybraných knih z českého i slovenského e-shopu darovali na pomoc potřebným.

V České republice jsme podpořili Krajskou nemocnici Tomáše Bati a na Slovensku putoval výtěžek na transparentní účet nadace KtoPomozeSlovensku. Zlínské nemocnici jsem poslali 8000 Kč a slovenské nadaci 490 EUR.

Všem, kteří se do sbírky zapojili, moc děkujeme!

Více informací o sbírce pro Zlínskou nemocnicis se dozvíte ZDE

Milan Paprčka - CBS sbírka

Reklama pro ubytovací zařízení v našich knihách a mapách zdarma

Současná situace nejvíce a nejrychleji zasáhla hotely, penziony a další poskytovatele ubytování, když museli ze dne na den zavřít. Proto v letošních projektech poskytneme těmto ubytovacím zařízením jednoduchou, ale efektivní reklamu v připravovaných regionálních knihách leteckých fotografií a malovaných mapách zdarma.

Pokud máte o uvedenou prezentaci zájem, napište na  a my vám pošleme podrobné informace.

Slovenské muzeum map

Slovenské muzeum map v obci Kynceľová u Banské Bystrice, které nemá ve střední Evropě obdoby, můžete navštívit i v čase pandemie pohodlně z gauče vašeho obývacího pokoje. Muzeum na svých webových stránkách totiž spustilo zdarma  on-line prohlídky o tom, co všechno v něm můžete zažít a vidět. Jsou zpracované tak, aby byly přístupné i hluchoněmým osobám.

Virtuální prohlídka se skládá ze čtyř částí, které naleznete na YT a FB stránce muzea. Návštěvníci se dozvědí informace o důležitých milnících mapování ve světě i na Slovensku, o vzniku a historii vojenského mapování, Vojenskému kartografickému ústavu v Harmanci, jako i tvorbě a vzniku malovaných map.

1. díl – o tradičním výrobci map VKÚ Harmanec a o tom, jestli mapy lžou
2. díl – o historii map a o tom, jak se dělají ručně malované mapy
3. díl – zjistěte kdy vznikly první letecké fotografie a jak se dělaly mapy před příchodem počítačů a proč se využívá letadlo při výrobě map
4. díl – prohlédněte si historické mapy, poznejte největší lákadlo muzea a seznamte se s Olívií, která žije v muzeu, ale zatím ji nikdo nikdy neviděl…

FSC papír

Jsme vydavatelství, které každoročně přináší lidem deseti tisíce knih a map. Všechny jsou tištěné na FSC certifikovaný papír pocházející ze zodpovědného lesního hospodářství a šetrné papírenské výroby. Tento papír je ale o 30 % dražší než ten obyčejný.

Současná situace se však postupně dotkne i nás, proto jsme se rozhodli na půl roku vyměnit FSC papír za papír normální. Uspořené peníze pomohou zachránit jedno nebo dvě pracovní místa našich zaměstnanců, bez kterých by knihy a další naše produkty nemohly vznikat.
Abychom přírodě pomohli jiným způsobem, zapojíme se již tradičně do výsadby stromů.

Knihy zdarma pro domovy seniorů a karanténní centra

Naším posláním je přinášet lidem jedinečný pohled na naši krásnou zemi. Proto jsme v loňském roce obdarovali babičky a dědečky v domovech seniorů našimi knihami.

Slovenští kolegové se ale rozhodli potěšit seniory a izolované občany i v této nelehké době a tak darují do domovů pro seniory a do karanténních center přes 9000 slovenských knih s leteckými fotografiemi. Tito lidé  tak alespoň na fotografiích mohou navštívit svá milovaná místa, zavzpomínat a nebo se podívat tam, kde ještě nebyli.

Aktualizace 30. 4. 2020

Chcete se na něco dalšího zeptat? Napište nám

sleva 5 %
snad příště!
sleva 10 %
snad příště!
sleva 10 %
snad příště!
sleva 10 %
sleva 20 %
sleva 10 %
sleva 50 %
snad příště!
doprava zdarma
VYTOČ SI SLEVU

Zadejte svou e-mailovou adresu a vytočte si slevu v našem e-shopu

Hodně štěstí

Pin It on Pinterest

Share This