Pokořili jsme Hvannadalshnjúkur

30. 10. 2019Novinky

Křest Pelhřimovska z nebe, který se uskutečnil ve spolupráci s Agenturou Dobrý den, přinesl ještě jednu zajímavost.
Právě Agentura Dobrý den zastřešuje celou oblast rekordů a kuriozit, je správcem České databanky rekordů, autorem a vydavatelem České knihy rekordů a v neposlední řadě strůjcem mnoha nápadů a námětů směřujících do rekordmanských tabulek.

I my jsme do jedné takové tabulky přispěli s rekordem „Nejrozsáhlejší kolekce map s největším počtem ručně malovaných objektů“.

Se startem knižní edice leteckých fotografií jsme si ale řekli, proč to nezkusit znova? A ono se to zhruba před rokem podařilo. Jak ale knižní edice roste, navyšuje se i náš rekord. Proto jsme ve středu 23. října obdrželi certifikát o vytvoření českého rekordu „Nejrozsáhlejší série knih s leteckými snímky ČR“.

Ke dni registrace rekordu vyšlo již 38 knih v celkovém počtu 141 430 výtisků obsahujících 3 704 fotografií. 

Pokud bychom vyskládali knihy do řady za sebou, byla by jejich délka 35 640,36 metrů.

Při vyskládání na sebe knihy dosahují výšky 2 121,45 metrů. Pokořili jsme tak nejvyšší horu Islandu Hvannadalshnjúkur. Na Gerlachovský štít nám tak zbývá 533,55 metrů, tedy 35 570 výtisků, což v průměru znamená vydání asi 9 nových titulů.

Chcete-li se podívat, které všechny tituly se podílely na získání rekordu, navštivte náš e-shop, rekordní horu knih doma můžete mít i Vy!

Pin It on Pinterest

Share This