CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

ORP Liberec bude mít svou knihu

16. února 2021

Připravujeme knihu leteckých fotografií z ORP Liberec - LIBEREC A OKOLÍ Z NEBE

Připoutejte se, prosím, a vydejte se s námi na vzdušnou plavbu. Prolétnete se nad krajinou, kde lesy jsou tak hluboké, že jimi můžete bloudit hodiny a nepotkáte ani živáčka, a městečka a vesničky tak přitažlivé, jako nikde jinde. Ano, přesně taková je krajina, od nepaměti střežená bájným Ještědem. Přesně takový je Liberec a okolí. Všechny jeho krásy si navíc budete moci vychutnat v připravované knize leteckých fotografií Liberec a okolí z nebe.

Věděli jste, že…

  • jako materiál na stavbu železničního viaduktu v Novině posloužil lomový kámen, konkrétně diorit, který byl vytěžen při ražbě Ještědského tunelu mezi Křižany a Novinou? Na obklady a parapety mostu byla použita liberecká žula.
  • pod Bazilikou svatého Vavřince a svaté Zdislavy v Jablonném v Podještědí se nacházejí katakomby? Jde o soustavu krypt a chodeb. Čítá nejspíše 3 patra, která sahají přibližně do hloubky 39 metrů. Dnes je přístupné pouze patro první, a to z důvodu, že není znám do dalších dvou pater vchod. V tomto patře se také nachází krypta sv. Zdislavy, rakev Františka Antonína Berky z Dubé (hlavního mecenáše této stavby), krypta Pachtů z Rájova, dělníci, kteří zemřeli při stavbě chrámu, malá rakev dráteníčka a v neposlední řadě krypta dominikánů, do které není běžný přístup a to z důvodu pietních.
  • vodní nádrž Fojtka v obci Mníšek byla postavena podle projektu kdysi nejlepšího projektanta na vodní díla v Evropě Otto Intze, který projektoval všechny přehrady v povodí Lužické Nisy?
  • se k národní přírodní památce nad osadou Kotel Čertova zeď váže pověst? Podle ní se jedná o dílo samotného ďábla, který dostal za úkol do svítání postavit zeď od Ještědu k Bezdězu. Jak už to bývá, když satanáš letěl na Ještěd pro poslední náklad kamení, zakokrhal kohout (ve skutečnosti to byl sedlák ze Zábrdí, který se s čertem vsadil a upsal svou duši peklu, a ze strachu, že sázku prohraje, napodobil kohoutí kokrhání a v okolí začali okamžitě kokrhat všichni ostatní kohouti. Čert tak sázku prohrál.).

Potěšte své okolí originálním dárkem

Chcete překvapit zastupitele Vaší obce, obchodní partnery, žáky Vaší školy či zaměstnance originálním dárkem? Marně si lámete hlavou, co pořídit jako poděkování za jejich dosavadní práci? Chcete na vítání občánků potěšit rodiče zajímavým upomínkovým dárkem? Pak pro Vás máme tip!

Věnujte jim knihu leteckých fotografií Liberec a okolí z nebe!

Každá obec má v knize své místo

Každý, kdo bude knihou listovat, si může vychutnat jedinečné pohledy z letadla na svoji obec, oblíbené místo či památku. Jelikož se nově zaměřujeme na obce s rozšířenou působností a jejich okolí, můžete se těšit na velmi zajímavé snímky ze všech koutů tohoto území. Oproti regionálním knihám máme ještě jednu novinku. V regionálních knihách byly vždy PR texty zapojených obcí, firem, škol či farností v zadní části.

Nově budou mít zapojené obce prezentace vždy u svého snímku v první fotografické části knihy. Na jednom místě tak bude moci čtenář obdivovat krásy Liberce a přilehlých obcí a zároveň se o nich dozvědět zajímavé informace.

Zaujali jsme Vás? Podívejte se na ukázku - knihu z ORP Šlapanice: ŠLAPANICE A OKOLÍ BRNA Z NEBE

Propagujte se zajímavěji

Zapojením se do projektu ale nezískáte jen knihy leteckých fotografií Liberce a okolí. Navíc budete mít možnost se propagovat zajímavým způsobem. Díky průměrnému nákladu 5 000 výtisků si tak můžete být jisti, že námi vytvořená prezentace zaujme velké množství čtenářů.

Budete tak mít příležitost ukázat, že jste nedílnou součástí regionu Liberecka. Zmiňovaný článek na základě Vašich podnětů vytvoří tým kreativních textařů a textařek. Vaším jediným úkolem bude pouze korektura výsledné podoby. Projektoví koordinátoři s Vámi budou v kontaktu, budou Vás informovat o aktuálním stavu knihy, řešit s Vámi korektury i všechna Vaše přání a potřeby. A samozřejmě Vás budou informovat i o datu dodání hotových knih.

Slova chvály od zapojených starostů a ředitelů

Kniha je vyvedena v českém i anglickém jazyce, vychutnají si ji tak i Vaši zahraniční partneři a přátelé. Bez problémů ale můžeme zpracovat i další jazykové mutace Vaší prezentace.
Že se jedná o originální dárek můžou potvrdit i starostové a ředitelé, kteří naše knihy mají – podívejte se na jejich spokojené reference.

Zapojte se i Vy

Projekt Liberec a okolí z nebe startuje právě v těchto dnech. Kniha má ale omezenou kapacitu, proto příliš neváhejte a spojte se s naší regionální projektovou manažerkou Martinou Ondráškovou na telefonním čísle +420 602 301 931 nebo na mailové adrese ondraskova@cbs-cesko.cz.

Případně vyplňte kontaktní formulář a my se Vám ozveme sami.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram