Špunty létaly vzduchem – Orlickoústecko pokřtěno!

26. 09. 2019Novinky

V pořadí již 31. titul Orlickoústecko z nebe se dočkala svého uvedení do knižního světa. A kde jinde jsme mohli knihu pokřtít než v Letohradu na krásné charitativní akci Běháme pro…
 

Od brzkého odpoledne bylo Václavské náměstí zaplněné dětmi a nadšenými sportovci, kteří přišli přispět na projekt domácího hospice ALFA – OMEGA. Běhu se zúčastnilo celkem 294 sportovců a vybralo se 20 243,- Kč.

Náš tým dorazil po druhé hodině, připravili jsme stánek i knihy a čekali na zvědavé návštěvníky. Netrvalo dlouho a prodejní akce 1+1 zdarma přilákala první čtenáře. Jak program plynul, zmenšoval se i počet knih na našem stole. Rychlostí blesku mizelo právě křtěné Orlickoústecko a Česko z nebe. V průběhu odpoledne se mezi dětmi navíc rozkřiklo, že jsme přivezli nafukovací balonky a tak jsme měli u stolu fronty dvě – jednu na knihy a jednu právě na balonky.

Přesně v 17 hodin moderátor akce přizval k našemu stánku starostu Letohradu Petra Fialu a kmotra knihy Pavla Tacla. Ti společně s naším regionálním projektovým manažerem Standou Duplinským krátce pohovořili o knize, popřáli jí to nejlepší a slavnostně ji polili lahví sektu. Poté ještě pokřtěný výtisk podepsali.

Po zbytek odpoledne si návštěvníci mohli prohlédnout modely letadel, hasičské auto či si poslechnout hudební skupinu PLUS MÍNUS.

Počasí nám i všem přítomným přálo, na náměstí vládla pohodová atmosféra a tak jsme si všichni tento den užili.

Pokud knihu Orlickoústecko z nebe ještě nemáte doma, můžete si ji koupit na našem e-shopu.

 

O tom, že se akce i kniha vydařila, svědčí i milá zpráva, kterou jsme po akci dostali od starosty města Letohrad Petra Fialy:

„Dobrý den,

děkuji za včerejší příjemný křest knihy Orlickoústecko z nebe. Doufám, že se v Letohradě líbilo i vám 😊

Knihu považuji za velmi vydařenou a všem, se kterými jsem hovořil a mohli v ní zalistovat, se velmi líbí. Osobně ji považuji za krásný prezent z našeho regionu. Jedinou vadou na kráse je snad zatoulaná fotografie, nepatřící k Lanškrounu. Skutečnost, že je vaše edice knih z nebe vydařená určitě potvrdili i návštěvníci naší akce Běháme pro…, kteří v rámci prezentace a křtu Orlickoústecka z nebe Váš stánek navštívili. O úspěchu knih svědčí i poměrně dost účastníků akce, kteří využili vaši nabídku k zakoupení knihy 1+1 zdarma.

Myslím, že se včerejší křest vydařil, zapadl krásně do konceptu celé akce, které se účastnily stovky lidí. Snad máte stejné pocity i vy.

Vím, že se taková kniha nerodí snadno. A tak přeji všem jejím tvůrcům pevné nervy a hodně energie do další tvorby. Vidět krásy naší země, regionů, obcí a měst z ptačí perspektivy, je pro mnohé opravdovým pohlazením po duši.

Ať se vám daří,

Petr Fiala
starosta města Letohrad“

Pin It on Pinterest

Share This