Ohlédnutí za Podzimním knižním veletrhem v Havlíčkově Brodě

18. 10. 2022Co se děje v CBS, Výstavy a křty

Máme za sebou Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě – jako vždy krásný, úspěšný a s bohatým doprovodným programem. Vystavovalo zde 135 nakladatelů a přišlo asi 14 000 návštěvníků, což je asi o dvacet procent víc než loni.

CBS Nakladatelství nabídlo návštěvníkům skvělé veletržní ceny spojené s akcí 1+1 kniha nebo mapa zdarma a tak se mnoho čtenářů může těšit, že naše knihy najde pod vánočním stromečkem 🙂

Velký zájem byl nejen o žhavé novinky – knihy Čarovné Žďárské vrchy a Čarovné Železné hory, ale i na tradiční knihy leteckých fotografií, zejména z kraje Vysočina. Na veletrhu jsme také představili letošní novinku mimo svět knih – tričko s turistickou mapou – MAPYČKO.

CBS Nakladatelství na Podzimním knižním veletrhu Havlíčkův Brod

Povídání s pilotem a fotografem, křest knihy a finále ankety o nejkrásnější knihu Vysočiny

Veletrh není jen o nakupování knih, je také o setkávání se s autory, je plný zajímavých besed, autogramiád a autorských čtení. My jsme pro návštěvníky nabídli zajímavé povídání našeho pilota Radka Štěrby a fotografa Jiřího Hudce, který je spoluautorem knihy Čarovné Žďárské vrchy. Dozvěděli jsme se, jaké to je nalétat stovky hodin v minimálních výškách, co se stane, když pilot omylem vletí do zakázaného prostoru nebo jaký nesplněný sen náš pilot ještě má.
Fotograf Jiří Hudec zase vyprávěl o čekání na snímek ve velkém mrazu, o tom, jak se hledá ideální záběr nebo jak je těžké se rozhodnou, kam v případě ideálního počasí vyrazit fotografovat.

Na závěr besedy jsme s kmotrem Josefem Vaňkem z Agentury Dobrý den pokřtili knihu Čarovné Žďárské vrchy a návštěvníci soutěžili o vybrané knihy leteckých fotografií.

Tradičně se s novou knihou účastníme ankety o nejkrásnější knihu Vysočiny, kterou v rámci veletrhu pořádá Krajská knihovna Vysočiny. Letos to byla kniha vybraných fotografií  Čarovné Žďárské vrchy a získala krásné 2. místo.

Křest knihy Čarovné Žďárské vrchy na veletrhu

Pin It on Pinterest

Share This