Česko z nebe Exclusive

Česko z nebe Exclusive

Reprezentativní kniha v luxusním provedení

Na 230 stranách čtenář uvidí ty nejkrásnější letecké záběry na přírodní i architektonické zajímavosti z celé ČR, dozví se jaké jsou české státní symboly a přečte si příběh Česka. A to v šesti jazycích!

Skalica a okolie z neba

SKU 9788081442490
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
Vychutnejte si krásy Skalice a jejího okolí, jak jste je možná nikdy neviděli. Z nebe!
Na jedinečných snímcích uvidíte tento krásný kout Slovenska v netradičním pohledu "z nebe". Ukážeme vám zajímavé obce a nádhernou okolní přírodu. Tato kniha nabízí unikátní pohled na dobře známá místa, které při pohledu shora mohou přinášet zcela nový zážitek.
Pohraniční region, lemovaný vodami Moravy, leží v nejzápadnější části Slovenska. Je kouskem mozaiky jednoho z nejrázovitejších regionů Slovenska - Záhoří. Díky výhodné poloze a příjemnému klimatu patří k nejdéle osídleným koutem naší země. Srdcem celého regionu je svobodné královské město Skalica.

Výjimečnost Skalice podtrhuje i fakt, že má jako jedno z mála míst na Slovensku zachované stavby všech významných stavebních slohů. Starobylá románská Rotunda sv. Juraje s nedalekou klasicistní kalvárií či gotický Kostel sv. Michala patří mezi největší pýchy města. Celé okolí Skalice je však i proslulým vinařským regionem. Nadevše se chlubí zejména zdejšími odrůdami Skalickou frankovkou a Skalický rubínem.
Pokud chcete vybrat na výlet pořádně daleko do minulosti, navštivte nedalekou obec Kopčany. Kostel sv. Margity se řadí k nejstarším kostelem a dodnes stojícím stavbám na Slovensku. Opravdovým skvostem je i majestátní Holíčský hrad. Opevněný je masivními hradbami se čtyřmi bastiony a obehnaný hlubokou příkopem.
Podmanivá je však i zdejší příroda. Klidný tok Moravy zde vytvořil mnohé překrásné zákoutí. Poznat je můžete také přímo z paluby vyhlídkové loďky na Baťově kanálu.
Branou do Bílých Karpat je překrásná Zlatnická dolina s mnoha možnostmi rekreace. Četné jsou i vodní nádrže, rybníky či štěrkoviště, které se staly domovem množství ptactva či ryb. V tichosti můžete jejich život pozorovat i vy. A na nedalekých polích lze vidět i stádo půvabných daňky. Jiskru tomuto koutu Slovenska dodávají zejména lidé, pro které je typická veselost, srdečnost, ale i rázovité nářečí či stále živý folklór.
V tomto kraji se však nachází i mnoho jiných, méně známých míst, které stojí za poznání. A protože člověk je tvor zvědavý, kouzlo nepoznaného slibuje opravdu jedinečný zážitek.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This