Mapyčka

OBLEČ SE DO MAPY!

 

Funkční, rychleschnoucí a příjemné na nošení

MAPYČKA

 

Bloudit prstem po mapě teď bude mnohem zábavnější 🙂

 

Rosice a okolí z nebe

978-80-88427-13-1
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-13-1
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Milan Paprčka, Mgr. Marcel Bosnyák
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Milan Paprčka, Mgr. Marcel Bosnyák, Bc. Simona Nádašiová, Ing. Matúš Krajňák, Ing. Kamil Glovňa), Vladimír Pergl, Balony.cz Vladimír Ekrt
Autoři textů: Bc. Lucie Marková Holíková, Radka Srněnská, Bc. Marie Machů
Rok vydání: 2021
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 104
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický
Země: Česká republika
Kraj: Jihomoravský kraj
Materiál: Vytištěno na papír s certifikací FSC - papír ze zodpovědných zdrojů

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Rosice

Česko z nebe

Podlehněte pokušení a poznejte Rosice a jejich okolí. Ze země je tento region spjatý s těžbou černého uhlí velmi zajímavý. Z nebe však odhalíte mnohem víc!

PŘELET NAD KRAJINOU NEJEN UHLÍM PROSLULOU

Odhoďte všechny strasti všedních dní za hlavu a poleťte se s námi podívat na zalesněné údolí říčky Bobravy a na další překrásné přírodní scenérie. V mnoha podobách vám představíme nejen nejrůznější turistické zajímavosti, ale i neméně poutavou historii oblasti, v níž v minulosti probíhala třeba těžba černého uhlí.

Centrem regionu jsou Rosice, město se štikou ve znaku, kterému dominuje renesanční zámek s arkádami a atomovým krytem. Lipová alej s barokní křížovou cestou vás zavede k poutní kapli Nejsvětější Trojice, jejíž interiér má netradiční trojúhelníkový půdorys.

Objevením uhlí a rozvojem těžby se celý region během pouhých dvou století změnil k nepoznání. Původní zemědělsky zaměřené obce se během několika generací staly hornickými, změnil se způsob obživy zdejších obyvatel, dříve chudé vesnice se stávaly bohatšími, lidnatějšími a život v nich se zásluhou onoho černého zlata měnil k lepšímu.

Ostatně nebýt uhlí, neexistuje třeba obec Zastávka, která vznikla teprve s rozvojem těžby. Můžete se sem dopravit dokonce jako za starých časů, parním nebo motorovým vlakem po úzkokolejce ze zbýšovského Muzea průmyslových železnic. Ve Zbýšově najdete také bývalý Důl Antonín, který byl nejhlubším dolem v rakouské monarchii. Sousedí s bývalým Dolem Jindřich II. Ten se stal nejhlubším dolem na černé uhlí nejen v Českých zemích, ba dokonce po určitý čas držel prvenství v celé Evropě.

To ovšem není zdaleka vše, čím jsou Rosice a jejich okolí zcela výjimečné. Stačí se jen rozhodnout, čemu dáte přednost a kterým směrem se při toulkách regionem vydáte.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistovat online

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Rosicko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This