TORNÁDO NA MORAVĚ očima přímých svědků

Tornádo na Moravě očima přímých svědků

Kniha vychází přesně rok po ničivé události a je důkazem odhodlání a vzájemné lidské pomoci. Obsahuje dojímavé příběhy místních obyvatel, ale nepropaguje lidské neštěstí a katastrofu.

Oslavuje naději a úžasnou sílu lidského ducha.

Orlickoústecko z nebe

SKU 978-80-88259-44-2
499 Kč
Vyprodáno
1
Podrobnosti o produktu

Kniha leteckých fotografií okresu Ústí nad Orlicí

Orlickoústecko se vyznačuje velkou rozmanitostí krajiny, na své si přijdou milovníci strmých horských vrcholů, ale také ti, kdo mají rádi klidné procházky krásnou přírodní scenérií. Výšková členitost Orlickoústecka je nejvýraznější v rámci celé České republiky.

Pohledem, který je vlastní jen ptákům a letcům, si nyní můžete vychutnat města a malebné vesnice tohoto okresu, zajímavá zákoutí, významné památky, dominanty, přírodní scenérie, které při pohledu ze země nemůžete spatřit.
Jako na dlani budete mít Ústí nad Orlicí, Choceň, Letohrad, Vysoké Mýto, Žamberk, Českou Třebovou, zámek Nové Hrady nebo Zámrsk, hrad Litice nad Orlicí, rozhlednu Křížová hora, ohromí vás velikost vodní nádrže Pastviny s vodní elektrárnou a mohutným železobetonovým mostem, který je technickou památkou. Z výšky uvidíte zříceniny, hrady, zámky, kostelíky rozhledny a mnoho dalšího.

V knize najdete také letecké záběry na obce a města Dlouhá Třečbová, Česká Heřmanice, Svatý Jiří, Sruby, Orlické Podhůří, Dolní Dobrouč, Česká Rybná, Záchlumí, Písečná, Líšnice, Likavice, Jablonné nad Orlicí, Přívrat, Anenská Studánka, Luková, Krasíkov, Cotkyně, Králíky, Mladkov a spoustu dalších unikátních pohledů na Orlickoústecko.

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět region Orlickoústecka z malého letadla. Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Kniha potěší každého milovníka Orlickoústecka, ať už "místního" nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Prolistujte knihu online

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This