Česko z nebe Exclusive

Česko z nebe Exclusive

Reprezentativní kniha v luxusním provedení

Na 230 stranách čtenář uvidí ty nejkrásnější letecké záběry na přírodní i architektonické zajímavosti z celé ČR, dozví se jaké jsou české státní symboly a přečte si příběh Česka. A to v šesti jazycích!

Nové Zámky a okolie z neba

SKU 9788081442087
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
Zalétejte si spolu s touto knihou nad Nové Zámky a okolí. Unikátní fotografie z letadla a z dronu vám to umožní.
KRAJ VODY, pole a vinice
Okolí Nových Zámků, podobně jako i celá Podunajská nížina, patří k nejteplejším a nejúrodnějším oblastem Slovenska. Proto se nelze divit, že tato oblast lákala osadníky už odpradávna. Svědčí o tom mnohé vzácné archeologické nálezy pocházející z doby kamenné. Svůj rukopis tu dokonce zanechal i římský císař Alexandr Severus.
Vznik samotných Nových Zámků se datuje do období tureckých vpádů v 16. století. Vznikly jako pevnost, která měla chránit majetek a území Ostřihomského arcibiskupství. Pevnost, jejíž výstavba začala v roce 1573, měla šestiúhelníkový tvar s mohutnými bastiony na dělostřelectvo. Hradby byly po celém obvodu obehnané vodním příkopem. V době výstavby byly Nové Zámky nejmodernější renesanční pevností své doby. Pozůstatky po pevnosti jsou patrné dodnes v podobě šestiúhelníkového tvaru centra města a zachovaných zbytků bastionů.
Ačkoliv se zdají nenápadné a ve stínu okresního města, pyšní se Šurany neméně zajímavou historií. Dokonce historií královského města, historií jednoho z nejstarších cukrovarů v Evropě či vzácnou soškou Hrádocké Venuše z doby kamenné. Mimo jiné Šuranská synagoga patří mezi ty nejkrásnější na Slovensku.
Od nepaměti se v kraji rozvíjelo i zemědělství a vinařství. Svědčí o tom obrovská barevná mozaika polí rozléhající se po celém okolí Nových Zámků. Tu vedle slavných vinařských obcích, jako např. Belá, Mužla, Rubano či Strekov, doplňuje mozaika vinic a malebných vinařských domků. Ochutnat víno přímo tam, kde se zrodilo, kde mu zkušený vinař odevzdal srdce a vdechl vínu duši a kde vám řekne jeho úžasný příběh, je opravdu jedinečný zážitek.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistovat online

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This