Česko z nebe Exclusive

Česko z nebe Exclusive

Reprezentativní kniha v luxusním provedení

Na 230 stranách čtenář uvidí ty nejkrásnější letecké záběry na přírodní i architektonické zajímavosti z celé ČR, dozví se jaké jsou české státní symboly a přečte si příběh Česka. A to v šesti jazycích!

Detva a okolie z neba

SKU 9788081442681
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
Andrej Sládkovič ve verších Detvanu popisoval soužití člověka a přírody v kraji pod majestátní Poľanou. Pod "matičkou Poľanou" - odvěkým symbolem této části Slovenska, který se nad krajinou vypíná už zdálky.
Poľana je v současnosti slovenským nejvyšším sopečným pohořím a řadí se k nejlépe zachovaným vyhaslým sopkám Evropy. I když do své původní výšky 2,5 kilometru už dávno nesahá, typický sopečný kuželovitý tvar je dodnes jasně viditelný.
Spojení člověka s přírodou vidět nejvíce na zdejším laznickým osídlení. Samostatné domky či osady jsou roztroušeny po celém regionu. Doplňuje je mozaika políček a luk, kde si dodnes sedláci vypěstují a chovají, co jim k životu třeba.
Majestátní Poľana tvoří jakousi korunu nad celým regionem a dodává všem obcím na její úbočích jedinečný "šmrnc".


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistovat knihu

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This