Česko z nebe Exclusive

Česko z nebe Exclusive

Reprezentativní kniha v luxusním provedení

Na 230 stranách čtenář uvidí ty nejkrásnější letecké záběry na přírodní i architektonické zajímavosti z celé ČR, dozví se jaké jsou české státní symboly a přečte si příběh Česka. A to v šesti jazycích!

Žarnovica a Nová Baňa a ich okolie z neba

SKU 9788081442667
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
Bylo to dávno-pradávno, kdy se Hron prodral mezi tři pohoří, aby stvořil tento kraj. Aby se ze zajetí hor dostal na širou nížinu, vytvořil mezi nimi úzký zářez, tzv. Slovenskou bránu.
V této oblasti se našlo poměrně hodně pravěkých osad či slovanských hradišť a jsou s ní spojeny památky naší nejstarší historie. Klášterní komplex s majestátní gotickou bazilikou v Hronském Beňadiku se nazývá také " perla Pohroní". V roce 1083 zde byl napsán Nitriansky kodex - nejstarší listinná ručně psaná památka Slovenska.
Během středověku se celý region r ozvíjel zejména díky hornictví. V mnoha obcích se dodnes setkáme s nádhernou hornickou architekturou od štol přes měšťanské domy až po honosné budovy bývalých důlních úřadů.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistujte online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This