Mapyčka

OBLEČ SE DO MAPY!

 

Funkční, rychleschnoucí a příjemné na nošení

MAPYČKA

 

Bloudit prstem po mapě teď bude mnohem zábavnější 🙂

 

Čarovný Hont

9788081442124
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442124
Značka: Čarovné Slovensko
Autoři: Martin Kmeť a kolektiv
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 160
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika

Kniha vám představí region Hontu od prvních jarních dnů přes hřejivé letní, barevné podzimní až po chladivé dny zimní. I obyčejné místa můžete v této knize vidět jinak, čarovně!

"Tak jsem se vydal s batohem ze Sitna po hřebenech Štiavnických vrchů. Na chvíli jsem se osvěžil v Počůvadlianském jezeře a hned tradá, klikatou lesní cestou rovnou na Pukanec. Řeknu vám, přátelé, kdo tento kousek Slovenska neviděl, těžko uvěří, kolik krásy a malebnosti v sobě skrývají jižní svahy Štiavnických vrchů. Ze snění mě vytrhlo odbíjení zvonů na kostelní věži v Pukanci, která najednou vykoukla z porostu. Popil jsem trochu zdejšího unikátního vínka, zahleděl se na morušemi porostlý Vajrab a rychle dál. Vždyť mám před sebou ještě dlouhou cestu.

Vesnice jsou jedna malebnější jako druhá. Bohunice, Bátovce, Žemberovce. Zastavil jsem se až v Brhlovcích, neboť ty by nikdo neměl obejít. Co v nich je? Uvidíte v této knize.

Chtělo se mi zajít i na jih. Svlažit se v Santovce, podívat se na panorama Ostřihomu z Burdy nebo vyjít na kalvárii v Šahách. Ale já jsem raději zahnul na Dudince. V tomto tichém lázeňském městečku je osvěžení dost. Zchladit se dá i v Tesárské roklině nebo - neprozradím zatímco to je - v Dúpencoch.

Nebo v sklepích Staré hory. Při skleničce dobrého bílého vínka by se věru rádi sešli i ti známí sebechlebští hudci. Ale třeba se pobrat dál.

Vždyť mě čekají v Hrušově - na Hontianské parádě. Tam mě určitě také pohostí. Když mi bude málo - i v Príbelcích a Plachtincích dělají dobré vínko. Ještě letmý pohled na modrokamenský hrad a pohled přes Krupinskou planinu do Bzovíku. Bývalý klášter také třeba vidět.

Odtud je už jen na skok do Krupiny s pověstnou vartovkou, která zažila nejen Turky ale i pálení čarodějnic. Den se chýlí ke konci a přes Žibritov do Štiavnice je potmě nebezpečná cesta. Ale prošel jsem. Přes pravé rameno mrknu na kaštiel ve Svatém Antonu a už mě vítá stříbrná Banská Štiavnica.

Ale o té si popovídáme raději příště. Co říkáte, není ten Hont nádherný? Ano, za jeden den se projít nedá. Tolik zajímavostí tam je."

Martin Kmeť - redaktor projektu Čarovné Slovensko


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Prolistujte online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This