CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

NOVINKA - Valašské Klobucko z nebe

2. března 2021

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií ORP Valašské Klobouky

Prolistujte tuto knihu a prolétněte se nad krajinou tichou, kde zní zpěv ptáků a voní rozkvetlé louky a sady, kde lesy jsou tak hluboké, že nedohlédnete konce. Zjistíte, že Valašské Klobucko patří k nejhezčím koutům naší vlasti.

KRAJINOU, KTERÁ SPOUTÁ VAŠI DUŠI

Že nevíte, kde se nachází? Prolétněte se s námi nad Valašským Klobuckem a zjistíte, že tento pro mnohé odlehlý kout naší vlasti, kde končí chleba a začíná kamení, je překrásný.

Kam až oko dohlédne, tam krása střídá nádheru. Jako by ten, kdo Valašské Klobucko stvořil, sáhl do misky s horami, ty veliké hodil k sousedům na Slovensko, ty střední zase někam do Čech a tady uhladil kopce do oblin, aby o ně později nezakopával… Malebné dědinky a městečka jsou obklopeny půvabnou krajinou s hlubokými lesy, voňavými loukami a ovocnými sady, které se zjara rozjasní kvetoucími stromy a rozezní bzukotem včel, v létě voní dozrávajícím ovocem a při podzimu se rozzáří desítkami barev.

KATOVNA

Správním centrem celého Valašského Klobucka je město Valašské Klobouky. V této knize se vám představí pohledem ptáků a vy si tak můžete prohlédnout svažité náměstí lemované měšťanskými domy, v jehož středu stojí už od 16. století půvabná Stará radnice. Zahlédnete i dům, kterému se mezi místními neřekne jinak než „Katovna“. Povídá se totiž, že zvláštním korýtkem, které trčí z jedné zdi domu přímo do ulice, prý vytékala krev popravených.

Všechno bylo samozřejmě jinak – ten dům v dolním rohu náměstí si postavili mistři soukeníci a korýtko bylo vlastně důmyslným kuchyňským odpadem. A takových zajímavých míst je na Valašském Klobucku celá spousta.

NEJPEVNĚJŠÍ HRAD I LUMPAČINY GABRY A MÁLINKY

Při pomyslném letu nad Brumovem poznáte zříceninu jednoho z nejpevnějších strážních hradů z celé Moravy, u obce Štítná nad Vláří-Popov se vám zase vybaví Gabra a Málinka z knih spisovatelky Amálie Kutinové a jejich lumpačiny, na které tady dodnes vzpomínají.

V Nedašově se pokocháte pohledem na jeden z nejhezčích novogotických kostelů na Moravě, při pohledu na památník Ploština zase vzpomenete na zbytečnou tragédii, která potkala obyvatele této pasekářské osady na sklonku druhé světové války.

A mezi tím vším budete obdivovat přímo pohádkovou krásu zdejších kopců. Kopců, které promodrávají dozrávajícími trnkami, z nichž se vyrábí ta nejlepší slivovice na světě a mezi kterými žijí Valaši. Tož vítajte u nás!

V knize si prohlédnete jak z nebe vypadají nejen města a obce Valašské Klobouky, Brumov-Bylnice, Drnovice, Vysoké Pole, Újezd, Loučka, Haluzice, Poteč, Návojná, Študlov, atd., ale poznáte i další zajímavá místa tohoto regionu: rozhledny Královec nebo Doubravu, památník Ploštinu, hrad Brumov nebo železniční tunel v Návojné...A je toho mnohem víc, co v knize uvidíte netradičním pohledem. 

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět tento region z malého letadla.

Kniha potěší každého milovníka Valašska, ať už "místního" nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

 

Prolistujte si knihu VALAŠSKO KLOBUCKO Z NEBE onlineCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram