CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

NOVINKA - Malovaná cyklomapa Jižní Plzeňsko dětem

13. května 2023

Právě vychází nová cyklomapa okresu Plzeň-jih – Ručně malovaná cyklomapa Jižní Plzeňsko dětem

Ručně malovaná cyklomapa Jižní Plzeňsko dětem

Tato cyklomapa je tak trochu jiná

Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. A proč toto rozhodnutí? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Ze zkušeností víme, že v ručně malovaných mapách se děti orientují podstatně lépe než v těch klasických. Proč by se tedy nemohly samy podílet na jejich konečné podobě? Ano, byli to právě žáci základních a základních uměleckých škol ze severního Plzeňska, kteří nám s tvorbou mapy pomohli.

To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit

Ať už je to rozhledna, zámek, zřícenina hradu, tajemné keltské obětiště, nebo unikátní kamenné kruhy a spirály, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny tvořené Švihovskou vrchovinou a dokreslené meandrující řekou Radbuzou, jíž z výšky pěti set metrů vévodí zámek Zelená Hora neodmyslitelně spjatý se Švandrlíkovými „Černými barony“.

Rodiče, až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit, jestli jejich spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Ručně malovaná cyklomapa Jižní Plzeňsko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Jižní Plzeňsko dětem - mapová část

NA KOLE ZTICHLOU KRAJINOU

Venku konečně svítí sluníčko a vy přemýšlíte, co s rodinou, vašimi blízkými nebo s kamarády podniknete? Co tak zase jednou vytáhnout kola a vyrazit poznat rozmanitou krajinu, která se vine jižním Plzeňskem? Zdejší značené trasy pro cyklisty i turisty vás zavedou k mnoha pozoruhodným místům, k nimž se jistě rádi budete v budoucnu vracet.

Na zřícenině hradu Vlčtejn se seznámíte s příběhem rytíře Holena, který kdysi nechal kolem celého svého sídla vykopat příkop, aby se dovnitř nedostali nebezpeční vlci potulující se krajem.

Ve vesničce Chotěšov vám kromě milého kostela cestu zkříží také klášter premonstrátek, na jehož vrcholně barokní podobě má zásluhy architekt Jakub Auguston mladší. Další ukázkou barokní architektury je památka poněkud jiného typu, a to špejchar ve Spáleném Poříčí. Tvořil součást zámeckého velkostatku a ke skladování obilovin se používal až do konce 20. století. Projít si ovšem můžete i ukázku kresleného humoru Jiřího Wintera Neprakty, stálou historickou expozici zemědělské techniky a unikátní naučnou stezku pod střechou.

O tom, že i v muzejní instituci si můžete užít plno zábavy, se na vlastní kůži přesvědčíte v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích. Najdete ho v elegantním pseudogotickém zámečku Hradiště a nejzajímavější částí tohoto muzea je nepochybně expozice mapující prostory určené ke spaní a historické spodní prádlo našich prapředků. V MotoMuzeu v Chlumčanech pro změnu spatříte téměř dvě stě kusů unikátních jednostopých motorových vozidel.

Překrásný pohled na jižní Plzeňsko se před vámi vyskytne nejen po zdolání některého z kopečků. Stačí vyšplhat třeba na vrchol rozhledny Kožich u Libákovic, z níž budete mít tento zajímavý region jako na dlani. Dost možná v dáli zahlédnete i jiskřivou hladinu některého z rybníků. Příjemné osvěžení naleznete nejen na některém z koupališť, ale také v přírodním rybníčku u Hradce.

Položte se na chvíli do trávy, zavřete oči a vymyslete si pro zpestření výletu nějakou pěknou hru, vždyť zdejší klid k tomu přímo vybízí. Už víte, kudy povede vaše další cesta za poznáním jižního Plzeňska? K vidění je toho tady doslova požehnaně.

Ručně malovaná cyklomapa Jižní Plzeňsko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Jižní Plzeňsko dětem - informační strana mapy

INTERAKTIVNÍ PODOBA MAPY

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. Na mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras včetně výškového profilu.

Mapa je oboustranná, na přední mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras vhodných pro děti včetně výškových profilůna zadní informační straně pak najdete povídání a obrázky o zajímavostech regionu. Součástí mapy je i brožura s popisem obcí. Obrázky k zajímavostem a povídání o obcích malovaly právě děti z jižního Plzeňska.

Mapa vznikla i díky partnerům z řad obcí a firem, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst na informační straně mapy. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty Plzeňska.

  • Provedení mapy: jako skládaná a jako nástěnná s možností lištování. Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě
  • Rozměr rozložené mapy: A1 (594 x 841 mm)CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram