CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Největší letecké snímkování pro propagaci Česka

22. ledna 2021

Největší letecké snímkování pro propagaci Česka


Náš letecký tým fotografů a pilotů připravuje doteď největší letecké snímkování Česka. Snímky plánujeme zpřístupnit i veřejnosti.
Nadšenci létání a fotografování krajiny ze skupiny Česko z nebe pracují na přípravách největšího leteckého snímkování naší rodné země. Uskuteční se v průběhu jara a léta tohoto roku. Určené je především pro propagaci naší krajiny. Posádky čtyř letadel v čele s autorem myšlenky této události, Milanem Paprčkou, pracují na leteckém plánu, jak z pohledu ptáků vyfotografovat celou krajinu. Vytvořili jsme takto již víc jak 65 titulů leteckých knih České republiky.

Všichni v CBS Nakladatelství jsme vášniví turisté a cyklisté. Česko tak známe z více různých pohledů. Ale nejkrásnější ze všech je ten na Česko z nebe. Tento pohled ale nemá možnost zažít každý. Proto jsme se rozhodli vyfotografovat celé Česko z kokpitu letadla a zpřístupnit záběry i ostatním. Protože shora je Česko úplně jiné.

Prostřednictvím sportovních dvojmístných letadel dokážeme kroužit nad obcí i v nejnižších možných výškách. Tehdy má fotograf nejtěžší úlohu, a to vytvořit jedinečný záběr, který si dopředu nemůže připravit. Musí pracovat s tím, co má aktuálně k dispozici a to, že je dokonale sehraný s pilotem je mnohokrát nejdůležitější. Nejkrásnější fotografie vznikají za počasí bez oblačnosti. I když někdy pár oblaků přidá na dramatičnosti fotografie..

Doteď jsme udělali přibližně jeden milion leteckých záběrů. V novém roce jsme si dali předsevzetí zpřístupnit celou databázi veřejnosti.
Tento rok plánujeme zvěčnit z nebe až 500 českých měst a obcí. Kromě klasického fotografování budeme i filmovat. Bude to doteď asi největší zátah v historii. Navíc pracujeme na obrovské webové stránce, na které zpřístupníme veřejnosti všechny naše letecké fotografie. Každý si tak na tomto webu bude moci najít obec, která ho zajímá.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram