CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Největší kartografické vydavatelství v Česku SHOCart nyní pod vlajkou CBS

1. srpna 2023

SHOCart je jedním z největších kartografických nakladatelství v rámci České i Slovenské republiky. Na kartografickém trhu působí již od roku 1991. Od roku 2008 vstoupila do firmy rakouská společnost Freytag-Berndt, která získala většinový podíl a jen 10% patřilo původnímu českému zakladateli firmy. Minulý rok se rakouští majitelé rozhodli úplně stáhnout z českého trhu a fungující firmu prostě zlikvidovat. Český menšinový vlastník, Karel Kršák, však nechtěl vidět své dítě takto padnout a rozhodl se hledat investora. Dohodl se s majitelem zlínského CBS Nakladatelství Milanem Paprčkou a jeho manželkou Simonou Nádaši Paprčkovou, že pod svá křídla přidají i tuto českou kartografickou jedničku, a SHOCart se tak od srpna 2023 stává součástí rodiny CBS GROUP.

SHOCart nyní v rodině CBS Group

,,Své podnikání jsme rozjeli na velmi zvláštním typu map - na ručně malovaných mapách. Dnes je jich vydáno téměř 500 titulů a kromě orientace v regionu plní i funkci jeho propagace. Na Slovensku zase vydáváme známé turistické mapy VKÚ Harmanec. V České republice jsme tento segment trhu plnili díky spolupráci s Klubem českých turistů a jejich vydavatelstvím Trasa. Byla to velmi dobrá spolupráce, ale ty mapy nikdy nebyly naše. Proto jsem po setkání s panem Kršákem věděl, že do toho půjdu a už se budeme dohadovat jen na podmínkách a detailech. Mou společnicí v tomto projektu je zároveň i společnice při cestě životem, moje manželka Sima. Na koupi firmy jsme použili naše osobní finanční prostředky a vzali si také úvěr,“ uvedl Milan Paprčka.

SHOCart nyní v rodině CBS Group

To, jakým směrem se bude společnost ubírat je jednoznačné. Všechny Milanovy vydavatelské firmy mají poslání přinášet lidem jedinečný pohled na krajinu a podporovat cestovní ruch. Tuto vizi má svými produkty přinášet také SHOCart.

,,Já se hodně těším na spolupráci s novými kolegy, kteří rozšíří naši CBS skupinu a také na práci s velmi kvalitními mapovými díly. Vizí do budoucna je propojit svět fyzických map na papíře a na orientačních tabulích, se světem virtuálním, a to prostřednictvím naší nové mobilní aplikace pro rozšířenou realitu,“ dodává Paprčka.

SHOCart nyní v rodině CBS GroupCBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram