Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

2. 09. 2019Tip na výlet

V malebné obci Čechy pod Kosířem se nachází MUZEUM KOČÁRŮ, které patří k největším ve střední Evropě.

Návštěva muzea historických kočárů a samotný program je nezapomenutelným zážitkem pro všechny generace, neboť spojuje dávnou minulost se současností. Expozice vytvořená restaurátorem Václavem Obrem čítá na 50 kočárů a saní z let 1750 – 1920.

Najdete zde takové skvosty jako je arcibiskupský kočár, který účinkoval ve filmu o císařovně Sissi, nejvzácnější kočár Zlatá karosa z roku 1750, největší sbírku smutečních kočárů, sbírku biskupských kočárů, kočáry restaurované i v původním stavu, sbírku luceren a řadu dokumentů, tiskovin a plánů.

Poutavé vyprávění pana Václava Obra zakladatele a restaurátora vtáhne do dob minulých snad každého, při jeho povídání se dostanete do časů našich předků. Je to přímo studnice informací. Každý kočár má svůj osobitý příběh, dozvíte se něco z historie kočáru, jakým způsobem muzeum ke kočáru přišlo i o náročnosti, zručnosti a umu řemeslníků, kteří se na opravách podíleli.

V muzeu je za mírný poplatek dovoleno pořizovat fotografie, uhrazením tohoto poplatku zároveň přispíváte na další rozvoj muzea.

Pin It on Pinterest

Share This