CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Moravský Krumlov a okolí bude mít svou knihu z nebe

28. ledna 2022

Připravujeme knihu leteckých fotografií z SO ORP Moravský Krumlov - MORAVSKÝ KRUMLOV A OKOLÍ Z NEBE

Kde má svůj domov slavná Muchova Slovanská epopej? Přece v Moravském Krumlově, kde dlouhá léta umístěna byla a kam se po několika letech navrátila. Vrátila se sem, stejně jako se každé jaro vracejí z dalekého jihu tažní ptáci, kterým je krajina v okolí Moravského Krumlova jediným domovem. Prolétněte se na jejich křídlech a poznejte tato místa tak, jak je znají jen oni, v připravované knize Moravský Krumlov a okolí z nebe.

Věděli jste, že…

  • svatý Florián, ochránce před ohněm, je po staletí patronem Moravského Krumlova. Nepřehlédnutelnou dominantou města je kaple sv. Floriána, stojící na kopci Floriánek dříve zvaném Spielberg. Ke kapli, postavené jako díkůvzdání sv. Floriánu, se vztahuje legenda o záchraně knížete Antonína Floriána z Lichtensteina. Ten se jednou vracel z honu, za bouře se mu splašili koně a zázrakem se zastavili na okraji srázu. Na památku své záchrany dal kníže na kopci postavit kapli. Od této doby se vžil název „Floriánek“ i pro kopec.
  • potok Miroslavka, který tekl přes město Miroslav, je sveden do podzemí a napájí 1,5 km vzdálený Miroslavský rybník s bohatou ptačí faunou? Rybník je jediný, který zbyl ze systému čtyř rybníků.
  • za napoleonských válek se občané Hostěradic podle legendy podobně jako u města Znojma schovali do svých sklepů, ale z komínů se kouřilo a francouzští vojáci si tak mysleli že je toto místo prokleté a že tu žijí duchové? Proto Hostěradice opustili a obec zůstala nedotčena.
  • v obci Petrovice se nachází Došková chalupa? Chalupa zve k prohlídce obydlí chudých lidí. Chalupu koupila v roce 2011 obec a od roku 2014 slouží jako muzeum místní historie, nachází se zde i výstava fotografií. V roce 2016 proběhla rozsáhlá rekonstrukce.
  • v roce 1936 byl v okolí nádraží v Suchohrdlech u Miroslavi vykopán hrob z doby bronzové? Byly zde nalezeny bronzové nádoby a jiné předměty. Celý nález byl předán Zemskému muzeu v Brně.

Potěšte své okolí originálním dárkem

Chcete překvapit zastupitele vaší obce, obchodní partnery, žáky vaší školy či zaměstnance originálním dárkem? Marně si lámete hlavou, co pořídit jako poděkování za jejich dosavadní práci? Chcete na vítání občánků potěšit rodiče zajímavým upomínkovým dárkem? Pak pro vás máme tip! Věnujte jim knihu leteckých fotografií Moravský Krumlov a okolí z nebe!

Prolétněte se nad každou obcí Moravskokrumlovska

Každý, kdo bude knihou listovat, si může vychutnat jedinečné pohledy z letadla na svoji obec, oblíbené místo či památku. Jelikož se nově zaměřujeme na obce s rozšířenou působností a jejich okolí, můžete se těšit na velmi zajímavé snímky ze všech koutů tohoto území. Oproti regionálním knihám máme ještě jednu novinku. V regionálních knihách byly vždy prezentace zapojených obcí, firem, škol či farností v zadní části. Nově budou mít zapojené obce prezentace vždy u svého snímku v první fotografické části knihy. Na jednom místě tak bude moci čtenář obdivovat krásy Moravskokrumlovska a přilehlých obcí a zároveň se o nich dozvědět zajímavé informace. Zaujali jsme Vás? Podívejte se na ukázku knihy Hranice a okolí z nebe.

Dejte o sobě vědět

Nemusíte se bát, nebudeme po Vás chtít, abyste se stali spisovateli nebo textaři. Bohatě postačí, když nám prozradíte, čím se vaše obec liší od ostatních, co je na vaší firmě zajímavého a nebo proč by budoucí žáci a studenti měli nastoupit právě k vám na školu. Naše textařka z těchto indícií postaví příběh a grafik ho zakomponuje do dané strany knihy.

Navíc s Vámi budeme v kontaktu. Naši šikovní koordinátoři Vás budou informovat, v jaké fázi se projekt nachází, kdy je potřeba provést korekturu a kdy se konečně dočkáte svých knih. Budete mít přehled jako byste s námi seděli v kanceláři.

Mezinárodní kniha pro každého

Kniha je vyvedena v českém i anglickém jazyce, vychutnají si ji tak i Vaši zahraniční partneři a přátelé. Bez problémů ale můžeme zpracovat i další jazykové mutace Vaší prezentace.

Že se jedná o originální dárek můžou potvrdit i starostové a ředitelé, kteří naše knihy mají – přečtěte si jejich spokojené reference.

Kniha Šumpersko z nebe, ve které si našla svoje místo také obec Bohdíkov, je velice podařeným kouskem a počinem. Tuto knihu jsem podaroval jako poděkování všem zastupitelům, zástupcům aktivních neziskovek v naší obci jako i zástupcům spolupracujících firem a dostalo se mi upřímného poděkování za tuto publikaci, která se velice líbila. Je to jiný, nevšední, málo se vidící pohled (z nebe) na naši obec jako i obce ostatní, který zaujme a vidíme tak věci a detaily, které z jiného pohledu nejsou patrné. Stejný zážitek z prohlížení a kladné ohlasy byly na publikaci Hrady a zámky na Moravě (z nebe), kterou jsme také pořídili a jako pozornost věnovali. Petr Janků starosta obce Bohdíkov

Máme radost, že jsme se jako škola mohli podílet na vzniku této jedinečné publikace, která už stačila okouzlit nejen naše pedagogy a žáky, ale také významné obchodní partnery, kterým jsme chtěli darováním poděkovat za dlouhodobou, přínosnou spolupráci. Tato kniha nám pomohla vyřešit dosavadní problém s absencí reprezentativního produktu, který by vhodným způsobem naši školu připomínal. Děkujeme za příležitost a přejeme hodně spokojených klientů v dalších aktivitách.

Mgr. Miroslava Kronďáková
ředitelka ZŠ Kralovice

Kniha Táborsko z nebe je opravdu nádherná publikace s úžasnými záběry naší krásné krajiny. Knihu jsme použili nejenom jako dárek našim obchodním partnerům, ale dostali ji i všichni zaměstnanci firmy, dále jsme ji darovali známým do Ameriky, tam slavila též velký úspěch, požádali nás ještě o jeden výtisk. Taky se na nás obrátil pán z Chrudimi, zda bychom mu mohli knihu poslat, ani nevíme, kde se o nás dověděl.

Kniha slaví opravdu úspěch, autorům se povedl excelentní projekt, za který jim patří velký dík.

Bohumila Dikanová
Ekonomika, GS Technik spol. s r.o.

Zapojte se i Vy

  Chceme, aby vám výsledná kniha a prezentace v ní přinesla užitek. Projekt Moravský Krumlov a okolí z nebe startuje právě v těchto dnech. Kniha má ale omezenou kapacitu, proto příliš neváhejte a spojte se s naším regionálním projektovým manažerem Tiborem Skalkou na telefonním čísle +420 776 640 887 nebo na mailové adrese skalka@cbs-cesko.cz. 

Případně vyplňte kontaktní formulář a my se Vám ozveme sami.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram