Mezinárodní běh i křest

16. 12. 2019Novinky

Stejně jako propojuje Mezinárodní silniční běh Hodonín-Holíč-Skalica sportovce a města z české i slovenské strany řeky Moravy, propojuje i naše nová kniha 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko obě země.

Když jsme hledali vhodné místo, kde knihu uvedeme do jejího knižního života, nemohli jsme vybrat vhodnější akci, než je tento závod.

Křest knihy se konal v rámci vyhlašování výsledků závodu v nádherné budově Domu kultury ve Skalici. Tato kulturní a historická památka z roku 1905 představuje jedno z významných děl uznávaného architekta Dušana Jurkoviče. Stěna a opona v hlavním sále jsou vyzdobené malbami od Jožy Úprky a Antoše Frolky, mozaika na fasádě zase od malíře Mikoláše Alše. Opravdu důstojný kulturní stánek vhodný pro významné události a nás velice těší, že jsme mohli knihu pokřtít právě zde.

Samotnému křtu předcházelo krátké povídání s autorem knihy Bohušem Schwarzbacherem a spoluautorkou Martinou Oralovou. Kmotry knihy se stali primátorka města Skalice – Ing.Anna Mierna a starosta města Hodonín – Libor Střecha. Křtilo se velice symbolicky – nastříhanou trikolórou.

Kniha 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko nebyla jedinou novinkou, kterou jsme zde představili. Knihu Skalica a okolie z neba z edice Slovensko z neba přišel představit přímo její autor, pilot a fotograf Milan Paprčka.

Jejímu uvedení do knižního života se chopil pan Zalubil s manželkou, kteří jsou organizátoři mezinárodního silničního běhu a také pocházejí ze Skalice. Křtilo se Skalickým rubínem, zdejším tradičním vínem.

Zájemci si na místě mohli zakoupit knihy z edice Česko z nebe a a Slovensko z neba za zvýhodněnou cenu a nechat si je podepsat od autorů. My jsme si také na závěr užili krásnou vánoční Skalici a zazvonili jsme si na zvon přání.

Děkujeme organizátorů, závodníků i místním za nádhernou a milou atmosféru celé akce.

Pokud se chcete podívat, jaké knihy jsme vydali, můžete si je prohlédnou a objednat v našem e-shopu

Pin It on Pinterest

Share This