CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Luhačovské Zálesí má svou knihu „z nebe“

9. února 2023

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií z SO ORP Luhačovice – LUHAČOVSKÉ ZÁLESÍ Z NEBE

K tomu, abyste objevili krásu, stačí málo: vydat se za humna, nadechnout se voňavého vzduchu, usrknout léčivé vody, spočinout pohledem na výjimečných stavbách, rozhlédnout se z vrcholu kopce… To všechno a mnohem více nabízí Luhačovské Zálesí. Poznejte je z nebeské výše!

Luhačovské Zálesí z nebe

ZA DEVATERO HORAMI A DEVATERO ŘEKAMI…

…tam, kde se snoubí krása lidových tradic valašských, slováckých a hanáckých a kde se magie Bílých Karpat prolíná s kouzlem Vizovických vrchů, leží kraj čarokrásný, který můžeme zvát i zemí krále Miroslava.

Srdcem Luhačovského Zálesí jsou Luhačovice, největší moravské lázně, které každým rokem lákají tisíce návštěvníků, turistů a lázeňských hostů, a to nejen díky léčivým pramenům minerálních vod a vyhledávané vodní nádrži Luhačovice. Jen se lázeňským městečkem projděte a okamžitě vás pohltí jeho nepopsatelná atmosféra, která jako by neustále plynula v prvorepublikové noblese.

Luhačovice
Luhačovice

Město Slavičín – jedno z nejstarších sídel na Moravě, které je zároveň i průmyslově-obchodním centrem celého Luhačovského Zálesí. Když se řekne Slavičín, nesmíme opomenout zmínit Jana Pivečku, který stál u zrodu zdejší obuvnické výroby.

Slavičín - ukázka z knihy Luhačovské Zálesí z nebe
Slavičín

Život Luhačovského Zálesí se ale nesoustředí jen do těchto dvou měst. Právě naopak. Tepe ve vesničkách usazených v jejich blízkém i vzdálenějším okolí, představí se vám v podobě bohatství stále udržovaných lidových tradic i v bohaté historii celého regionu. Vězte, že první osady tady vznikly už v době bronzové a že už staří Keltové nacházeli ve zdejších horách ložiska železné rudy, a prý i zlata!

Najdete zde pozůstatky Engelsbergu, Starého Světlova a Rýsova – hradů, které nad životy lidí bděly za časů středověkých. Projdete se křížovou cestou k poutnímu kostelu Panny Marie Sněžné na Malenisku, potěšíte se pohledem na některý z kostelů zdobících zdejší obce, okusíte teplotu vody na Křešově ve Slopném a dopřejete si neopakovatelný výhled z některého kopce. A tehdy si spolu s námi můžete říci – je tady krásně…

Provodov - ukázka z knihy Luhačovské Zálesí z nebe
Provodov – poutní kostel Panny Marie Sněžné na Malenisku
Luhačovice
Luhačovice

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Luhačovské Zálesí překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

Prolistujte knihu LUHAČOVSKÉ ZÁLESÍ Z NEBE online

Luhačovské Zálesí z nebe


CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Pobočka Pardubice
Sukova tř. 1556
530 02 Pardubice

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram