CBS Nakladatelství

Žádné produkty v košíku.

Leden v CBS Nakladatelství

2. února 2022

Letecké snímkování 2022

Leden je vždy spojený s přípravou na nejdůležitější kampaň v CBS Nakladatelství - Leteckého snímkování 2022, které je už trvalou součástí našeho portfolia produktů. Hned první pracovní den nového roku probíhalo školení všech zainteresovaných do projektu a příprava všech podkladů pro start kampaně.

Součástí přípravy je i průzkum spokojenosti s loňským snímkováním - výsledky průzkumu si můžete přečíst ZDE.

Novinkou letošní kampaně jsou 360° letecké fotografie. Letadlo, které má na svém trupu umístěnou speciální kameru, zalétne nad střed obce či města a zachytí ho 360° technologií. Vzniknou tak snímky, díky kterým se budete podívat, jak vypadá vaše obec z nebe a ještě se při tom rozhlížet, otáčet a přibližovat.

Z těchto fotografií umíme samozřejmě vytvořit i 360° leteckou fotomapu, kdy snímek opatříme kartografickými popisy a označením všech dominant obce. Samozřejmostí je i prokliknutí na webové stránky například obecního úřadu či základní školy.

Cyklomapu Orlickoústecka jsme pokřtili s Horskou službou

Každou nově vydanou knihu a mapu chceme slavnostně uvést do života a prvním letošním počinem byl křest nové malované cyklomapy Orlickoústecko dětem, kterou jsme pokřtili na horách společně se starostou Dostálkem a členem Horské služky panem Špačkem.

Lednové novinky

Ručně malovaná cyklomapa Pardubicko dětem

Když se řekne Pardubicko, můžete si představit půvabnou krajinu rovnou jako stůl s jediným dominantním vrcholem, Kunětickou horou. Ze středověkého hradu na kopci uvidíte kraj proslavený nejen medovým perníkem, historickými hřebčíny, ale i nejstarším závodem ploché dráhy na světě – Zlatou přilbou. V náručí kvetoucích luk a listnatých lesů se tkví Lázně Bohdaneč i pozoruhodné zámky a hrady vyprávějící o starobylých časech. Tak vzhůru za dobrodružstvím!

Turistická mapa KČT Jihlavsko

Vysočina je krajem drsným a krásným zároveň, plným proměn a romantiky. Všude se vlní táhlé vršky, hájky a remízky, v dolících se třpytí hladiny rybníků a rybníčků, na mezích kamení a šípkové keře. Když se rozhlédnete, připadáte si jako na konci světa, přestože nejbližší obec je jen kousek – za prvním kopečkem, za tím malým lesíkem, v dolíku pod vámi…

Vysočina sahá od jihočeských rybníků až k okraji Hané, rozkládá se na území sedmi okresů. A jejím srdcem, ba vlastně samotným „zeleným srdcem republiky“, je Jihlavsko. Nádherný region ležící po obou stranách zemské hranice mezi Moravou a Čechami, kterým vás provedou starobylými alejemi lemované silničky a polní cesty vinoucí se mezi táhlými poli. Vydejte se po nich a s pohledem upřeným k obzoru poznejte tento překrásný kout políbený historií českou i moravskou.

PŘIPRAVUJEME

Ručně malované cyklomapa Olomoucko dětem a Liberecko dětem

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování rodinných cyklovýletů s dětmi. V přední mapové části naleznete vyznačené cyklostezky regionu Olomoucka včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Ať už jde o historické památky, kostely, rozhledny, ale i památníky, sochy či například zajímavé mosty. A to vše na ručně malované mapě, kterou zpracovali naši malíři a grafici. O kartografickou správnost se starají naši partneři z Klubu českých turistů.

Zájemci, kteří chtějí být součástí cyklomapy Olomoucko dětem z řad obcí, firem, ubytovacích zařízeních nebo jiných institucí z okresu Olomouc mohou kontaktovat regionální projektovou manažerku Bc. Zdeňku Čudovskou na tel.: +420 724 270 832 nebo e-mailu cudovska@cbs-cesko.cz.

Připravovanou malovanou cyklomapu Liberecko dětem vám představí regionální projektová manažerka Martina Ondrášková. Můžete ji kontaktovat na telefonním čísle +420 602 301 931 a nebo prostřednictvím e-mailu ondraskova@cbs-cesko.cz a domluvit si termín schůzky.

Aktualizujeme turistické mapy KČT: č.16 Mělnicko a Kokořínsko a č.65 Šumava - Povydří a NP Bavorský les

Turistické mapy Klubu českých turistů jsou tradiční pomůckou na většině výletů. Každý už se s ní určitě někdy setkal, plánoval s jejich pomocí výlety či u rozcestí zkontroloval, zda jde tou správnou cestou. Spojili jsme se proto s Klubem českých turistů a společně s nimi nyní pracujeme na aktualizaci turistických map.
Zdejší obce, firmy či ubytovací zařízení mají možnost stát se její součástí např. v podobě PREZENTACE na informační straně mapy nebo ZVÝRAZNĚNÍM v kartografické části.

Připravovanou turistickou mapu Mělnicko a Kokořínsko vám představí regionální projektový manažer Jiří Dvořák. Můžete ho kontaktovat na telefonním čísle +420 724 410 777 a nebo prostřednictvím e-mailu dvorak@cbs-cesko.cz.

Připravovanou turistickou mapu Šumava – Povydří vám představí regionální projektový manažer BcA. Dita Hrubcová. Můžete ho kontaktovat na telefonním čísle +420 604 123 025 a nebo prostřednictvím e-mailu hrubcova@cbs-cesko.cz

Čarovné Železné hory

Objevte krajinu starobylých strážišť, tajuplných lesních hvozdů, stříbrných říček a kamenitých potůčků. Krajinu se sítí cest, stezek a pěšin propojujících malebná sídla a osady ve východních Čechách mezi Chvaleticemi, Chrudimí a Hlinskem. Z dob Keltů se zde zachovaly valy Keltského oppida, zříceniny středověkých hradů a strážních hrádků a sídelní struktura s prvky venkovské architektury. Pohodlně se usaďte a prostřednictvím těch nejzajímavějších fotografií objevte, jak vypadají Čarovné Železné hory.

Moravský Krumlov a okolí z nebe

Kde má svůj domov slavná Muchova Slovanská epopej? Přece v Moravském Krumlově, kde dlouhá léta umístěna byla a kam se po několika letech navrátila. Vrátila se sem, stejně jako se každé jaro vracejí z dalekého jihu tažní ptáci, kterým je krajina v okolí Moravského Krumlova jediným domovem. Prolétněte se na jejich křídlech a poznejte tato místa tak, jak je znají jen oni, v připravované knize Moravský Krumlov a okolí z nebe.CBS Nakladatelství

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972,
760 01 Zlín
Česká republika

Kontakt

+420 774 479 544
info@cbs-cesko.cz

Fakturační údaje

CBS Nakladatelství s. r. o.

Vodní 1972, Zlín
760 01 Česká republika

IČ: 24804584
DIČ: CZ24804584

Účet: 2202616996 / 2010

chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram