Křtili jsme na Chodském hradě

6. 11. 2019Novinky

První listopadový víkend jsme pojali slavnostně. Vypravili jsme se totiž na hrad. Nebyl to ale obyčejný výlet za kulturou, historií a poznáním.
V sobotu 2. listopadu jsme na Chodském hradě v Domažlicích křtili naši novou knihu leteckých fotografií Domažlicko z nebe.

Křest jsme spojili s krásnou akcí Martinského jarmarku lidových řemesel, který každoročně pořádá Muzeum Chodska.  Celý víkend si tak lidé mohli užívat příjemnou atmosféru a nakoupit si i nějaké ty vánoční dárky.
Výběr měli široký – ročně zdobené perníčky, látkové tašky, sáčky, panenky, keramické andílky, dřevěné nádobí i svícny, ale i lapače snů, šperky a nebo svíčky.

V sobotu ve 14 hodin návštěvníci mohli společně s námi pokřtít knihu ze svého regionu, Domažlicko z nebe.
Nejprve o tomto titulu promluvil náš projektový manažer Jaromír Vonka, poté předal slovo kmotrovi knihy, řediteli Muzea Chodska Josefovi Nejdlovi. Mezi přítomnými byli i starostové a starostky obcí regionu Domažlicka.

Jako na každém křtu, i tentokrát nesmělo chybět slavnostní polití knihy sektem, přípitek se všemi, kteří knihu přišli podpořit a pamětní podpis Josefa Nejdla a Jaromíra Vonky.

Pokud jste křest nestihli nebo byste chtěli poznat tento region pohledem ptáků, můžete si knihu Domažlicko z nebe online prolistovat nebo koupit na našem e-shopu.

 

Další články →

Pin It on Pinterest

Share This