Kmotrou Hodonínska senátorka

26. 09. 2019Novinky

Neděli tráví každý po svém. Někdo vyrazí do přírody užít si poslední záchvěvy teplého počasí, jiný zase za kulturou do velkoměsta. My jsme tento den strávili na zámku v Miloticích na Trhu místních produktů a řemesel. Ptáte se, proč jsme tam byli a jaké to tam bylo?

Už před 10. hodinou ranní se na zámecké nádvoří scházeli první návštěvníci – mezi nimi i my. Vedle našeho prodejního stánku s edicí knih Česko z nebe si lidé mohli zakoupit sádlo, povidla, víno i burčák, oblečení a doplňky či dobré občerstvení v podobě teplého uzeného, frgálu nebo bramborové patenty.
V průběhu dne se přítomným představily tradiční soubory z okolí Milotic, ale i Chorvatska, zpívalo se a tančilo.

Po 13. hodině přišel na řadu samotný křest knihy Hodonínsko z nebe. Nejprve pronesl pár slov náš regionální projektový manažer Tibor Skalka, následně předal slovo kmotrům knihy. Těmi se stali senátorka Anna Hubáčková, starosta Milotic Josef Levek a starostka Vacenovic Jana Bačíková. Společně popřáli knize jen to nejlepší a slavnostně ji polili sektem.

Navíc si starosta Milotic ve spolupráci s námi připravil pro návštěvníky soutěž o tři výtisky knihy Kyjovsko z nebe. Před druhou hodinou odpolední byli vylosováni vítězové a knihy předány.

Den to byl jako malovaný – počasí nám přálo, byli jsme ve společnosti příjemných lidí a dobrého jídla a pití, poznali jsme další kout republiky a ukázali návštěvníkům Hodonínsko z jiného pohledu – z nebe.

Knihu HODONÍNSKO Z NEBE si také můžete online prolistovat nebo rovnou objednat v našem e-shopu.

Pin It on Pinterest

Share This