Neděli tráví každý po svém. Někdo vyrazí do přírody užít si poslední záchvěvy teplého počasí, jiný zase za kulturou do velkoměsta. My jsme tento den strávili na zámku v Miloticích na Trhu místních produktů a řemesel. Ptáte se, proč jsme tam byli a jaké to tam bylo?

Už před 10. hodinou ranní se na zámecké nádvoří scházeli první návštěvníci – mezi nimi i my. Vedle našeho prodejního stánku s edicí knih Česko z nebe si lidé mohli zakoupit sádlo, povidla, víno i burčák, oblečení a doplňky či dobré občerstvení v podobě teplého uzeného, frgálu nebo bramborové patenty.
V průběhu dne se přítomným představily tradiční soubory z okolí Milotic, ale i Chorvatska, zpívalo se a tančilo.

Po 13. hodině přišel na řadu samotný křest knihy Hodonínsko z nebe. Nejprve pronesl pár slov náš regionální projektový manažer Tibor Skalka, následně předal slovo kmotrům knihy. Těmi se stali senátorka Anna Hubáčková, starosta Milotic Josef Levek a starostka Vacenovic Jana Bačíková. Společně popřáli knize jen to nejlepší a slavnostně ji polili sektem.

Navíc si starosta Milotic ve spolupráci s námi připravil pro návštěvníky soutěž o tři výtisky knihy Kyjovsko z nebe. Před druhou hodinou odpolední byli vylosováni vítězové a knihy předány.

Den to byl jako malovaný – počasí nám přálo, byli jsme ve společnosti příjemných lidí a dobrého jídla a pití, poznali jsme další kout republiky a ukázali návštěvníkům Hodonínsko z jiného pohledu – z nebe.

Knihu HODONÍNSKO Z NEBE si také můžete online prolistovat nebo rovnou objednat v našem e-shopu.